Jump to content

Čišćenje šajbe


dado93

Recommended Posts

evo mene opet :D

e zanima me jel mogu ikako da očistim ove pjege na šajbi,govori mi jedan majstor kaže uzmi malo limuna i na krpu i trljaj ja probo a ono ništa....e ovako to izgleda na slicipost-15411-0-64679900-1398237040_thumb.jpost-15411-0-61103800-1398237113_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

nikako,rješenje je nova šofer šajba, to je mana lagune. s unutrašnje strane se odvoji uv folija i izgleda kao da je zrak ušao, tako je i meni na desnoj strani ima,ali niti priblizno ovoliko koliko kod tebe. 

Link to comment
Share on other sites

evo mene opet :D

e zanima me jel mogu ikako da očistim ove pjege na šajbi,govori mi jedan majstor kaže uzmi malo limuna i na krpu i trljaj ja probo a ono ništa....e ovako to izgleda na sliciattachicon.gifIMG_20140423_083525.jpgattachicon.gifIMG_20140423_083507.jpg

To se UV  sloj unutat šajbe počeo odvajati. Čuo sam da je bilo problema s tim na lagunama, ali moja šajba je još uvijek dobra.

Link to comment
Share on other sites

Original je najvjerojatnije. I to od Pilkington-a jer je s njima bilo problema.

Link to comment
Share on other sites

Joj kakva sam ja sve smeća od zamjenskih viđao nebi me čudilo mada ne kažem da je.

Sa Pilkington sam ja imao sve super iskustva, nikad ništa. To je ok firma.

Link to comment
Share on other sites

Ak želiš original, najjeftinija solucija ti je osigurati šajbe na sljedećem tehničkom...dalje budi kreativan ;)

Link to comment
Share on other sites

Joj kakva sam ja sve smeća od zamjenskih viđao nebi me čudilo mada ne kažem da je.

Sa Pilkington sam ja imao sve super iskustva, nikad ništa. To je ok firma.

Ok je firma, ali s ovim na laguni su izgleda za.rali. Na Yarisu je šajba isto Pilkington, a nisam čuo (pročitao) da je netko imao na Yarisu problem sa šajbom. Na laguni isto Pilkington i nikakvih problema, ali zato drugi imaju.
Link to comment
Share on other sites

Ak želiš original, najjeftinija solucija ti je osigurati šajbe na sljedećem tehničkom...dalje budi kreativan ;)

sve je to ok osigurati možeš kakvu god hoceš nije problem niti napuknuta sajba kad se vidi u kakvom je stanju

danas sutra kad bude razbijena neceš dobiti cjelu vrjednost šajbe

isplate ti 50% od cjene nove šajbe a ostatak sam doplatiš.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi tko ti slika stakla.. Ja sam kupio auto sa ostecenim staklom, kada su ga slikali u staklo je tuklo sunce ;)

Nije bila orginal ali prilikom zamjene sam birao marku stakla, nisam htio rumunjske, bjeloruske ili kineske... Uzeo sam Pilington

Link to comment
Share on other sites

jedno je ošteceno staklo

ovo nije ošteceno ovo je katastrofa

da ti netko prizna ovo treba da ste ili braca ili jako jako dobri prijatelji

inace bez da nekog poznaš nece ici

jer ako prođe kod nekog nasumice odabranog slobodno mu možeš napisati na komad papira

ja sam debil i tražiti da se ispod potpiše onda ce i to proci.

Link to comment
Share on other sites

Stoji..sve u svemu bolje platiti staklo sa 50% popusta nego bez.. Tipkam preko moba pa ne vidim jel orignal staklo ili zamjensko.. Ako je original onda bi se mogao uklopiti za obicno zamjensko staklo u nekoj slobodnoj pogodbi..

Link to comment
Share on other sites

jedno je ošteceno staklo

ovo nije ošteceno ovo je katastrofa

da ti netko prizna ovo treba da ste ili braca ili jako jako dobri prijatelji

inace bez da nekog poznaš nece ici

jer ako prođe kod nekog nasumice odabranog slobodno mu možeš napisati na komad papira

ja sam debil i tražiti da se ispod potpiše onda ce i to proci.

Ovo ti je UV sloj i nije isto po jakom suncu, ili kad je oblačno. Kad je oblačno ovo se i ne vid, ili se varam? Tako bi u teoriji trebalo biti, recimo kod mene se taj premaz gotovo i ne vidi kad je vani oblačno, ali kad je vani jako sunce ima ljubičasti sjaj.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ma vidi se stalno izvana, srećom, iznutra se samo nazire. Razdvoje se slojevi, baš ta UV folija je problem. Ona slika, od nedanavno, je slikana za oblačnog vremena. Još gore izgleda kroz polarizirane naočale.

Link to comment
Share on other sites

Onda nismo saznali, dali je šajba original ili zamjenska? Ako je zamjenska bilo bi dobro znati čija, da ostali mogu izbjegavat ako budu trebali kupovat šajbu.

Link to comment
Share on other sites

Moguće da bi i Renault priznao grešku i sudjelovao u nabavi nove. Već sam čuo za to odljepljivanje na šajbi 

Link to comment
Share on other sites

sve je to ok osigurati možeš kakvu god hoceš nije problem niti napuknuta sajba kad se vidi u kakvom je stanju

danas sutra kad bude razbijena neceš dobiti cjelu vrjednost šajbe

isplate ti 50% od cjene nove šajbe a ostatak sam doplatiš.

 

Onda su se postrožili. Meni su prije dvije godine isplatili cijelu šajbu na Cliu, original

Link to comment
Share on other sites

Onda nismo saznali, dali je šajba original ili zamjenska? Ako je zamjenska bilo bi dobro znati čija, da ostali mogu izbjegavat ako budu trebali kupovat šajbu.

Original,Pilkington. Ne znači uvijek da je original bolji, u konkretnom slučaju kažu da je zamjenska (naravno ne bilo koja) bolja od tog originala. Kao što sam nedavno pisao, za Lagunu cca 800kn obična ili 1600kn s UV folijom

 

Moguće da bi i Renault priznao grešku i sudjelovao u nabavi nove. Već sam čuo za to odljepljivanje na šajbi 

U garanciji vjerojatno, poslije teško.

 

 

Onda su se postrožili. Meni su prije dvije godine isplatili cijelu šajbu na Cliu, original

Dalibor je mislio na staklo oštećeno prije osiguranja. Osiguraš već oštećeno, pa kad ode skroz isplate ti 50% vrijednosti.

Link to comment
Share on other sites

 

Onda su se postrožili. Meni su prije dvije godine isplatili cijelu šajbu na Cliu, original

uvjek je isto.

nemora auto biti kao iz tvornice da osiguraš kasko

niti stakla netrebaju biti idealna da bi ih osigurao

zato se uvijek slika stanje kad ti osigura.

 

Ovo ti je UV sloj i nije isto po jakom suncu, ili kad je oblačno. Kad je oblačno ovo se i ne vid, ili se varam? Tako bi u teoriji trebalo biti, recimo kod mene se taj premaz gotovo i ne vidi kad je vani oblačno, ali kad je vani jako sunce ima ljubičasti sjaj.

mjehurice se vidi uvjek jedino po mraku ne

Link to comment
Share on other sites

E sad neznam ni sam jel pilkington ili nije,jer mi je prijasnji vlasnik rekao da je sajba mijenjana zbog te uv folije,tj da nije od nje original,vec je sajba od lagune 2003 godiste,a moja je laguna 2002 godiste pa sad neznam jel godina proizvodnje ima kakvu ulogu u tome,a stakla mi nisu osigurana...

Link to comment
Share on other sites

E sad neznam ni sam jel pilkington ili nije,jer mi je prijasnji vlasnik rekao da je sajba mijenjana zbog te uv folije,tj da nije od nje original,vec je sajba od lagune 2003 godiste,a moja je laguna 2002 godiste pa sad neznam jel godina proizvodnje ima kakvu ulogu u tome,a stakla mi nisu osigurana...

Ako je s druge Lagune, onda je vjerojatno Pilkington, one imaju te ospice. Osim toga piše na njoj proizvođač.

Link to comment
Share on other sites

E sad neznam ni sam jel pilkington ili nije,jer mi je prijasnji vlasnik rekao da je sajba mijenjana zbog te uv folije,tj da nije od nje original,vec je sajba od lagune 2003 godiste,a moja je laguna 2002 godiste pa sad neznam jel godina proizvodnje ima kakvu ulogu u tome,a stakla mi nisu osigurana...

Pa dali piše na šajbi Renault ili nešto drugo? Čisto me zanima.

 

Ajd nije to spuštanje na Mars...

Link to comment
Share on other sites

Izvuci tu plavu foliju van :bigl:

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.