Jump to content

Clio 172 plastika


rociciro

Recommended Posts

Pozdrav

 

Zanima me ako je neko imo slican problem i ako je dali ga je uspio rijesit .  Od nedavno sam vlasnik clia 172 ph2 i imam problem sa ljepljivom plastikom u unutrasnjosti , prvo sam mislio da je mozda vlasnik prije mene premazo plastiku sa necim sa cim nije trebo i da cu lagano to oprat , ali sam sad skuzio da je to tanki sloj kao nekakve gumirane plastike koji se neda bas tako lako skinut , malo sam pokopo po stranim forumima i vidim da dosta ljudi ima isti problem i svi na istim mjestima centralna konzola i plastika kod kvake na vratima , ali niko nezna kako rijesit to , ako ko ima kakav koristan savjet bio bi zahvalan  

ovo je slika sa foruma , meni se ista stvar desava kad probam to sastrugat

post-15434-0-85017800-1398282305_thumb.j 

Link to comment
Share on other sites

Pošmirglat i pofarbat?

Ako ništa, te plastike se jeftino nađu na otpadu.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

netreba farbati uzmeš PERMETAL za cišcenje pecnica

sve šta treba cistiti rastaviš sa njime našpricaš plastiku obicnom krpom trljaš dok se ne skine to gumirano

nakon toga ispereš sa vodom. :dobroje:

nemoj kupiti neko drugo sredstvo nego baš Permetal

i koristi rukavice dok radiš sa njime

nemoj niti trljati sa nekakvim spužvicama za pranje suđa jer ceš izgrebati plastike

nego samo obicna krpa za plastike se nebrini nece ih nagristi

Link to comment
Share on other sites

valja li to očistit i preći plastidipom?

Link to comment
Share on other sites

a zašto preci sa plastidipom

da se opet kroz neko vrjeme guli i ljušti.

kad ocistiš to gumirano skroz dobiješ crnu boju plastike

imaš boju sirove plastike.

to se događa jer se takva vrsta plastike koja je gumirana nesmije spricati sa sprejevima za kruškot

jer se sa vremenom pocinje guliti

kad to ocistiš sirovu plastiku možeš bez problema špricati i tretirati sa kruškot sprejem

Link to comment
Share on other sites

neće se gulit, triba dobro očistit i onda polit plastidipom, ja sam to radia sebi i još nekima i nema nikakvih problema.......

Link to comment
Share on other sites

i sta dobijes sa time da skinem gumirani sloj? tek onda imam cirkus crne rukohvate koji odskaču onda od cijele nijanse interijera...kod mene su recimo jos rukohvati dosta dobri ali sa unutrašnje strane ima tragova od nokta sa suvozačeve strane...sprej je nekih 130-150kn, dovoljan je za rukohvate u 3-4 sloja i jos ostane to stoji sigurno..s time da taj crni plastidip kad se osuši je ista nijansa boje kao rukohvati org..

 

 @ Dena : hvala na info..

Link to comment
Share on other sites

covjek pita sa cime ocistiti a ne sa cime zamazati.

kad ocistiš ako hoceš možeš ofarbati sa cime god želiš

ali niti netreba sa nicime.

Link to comment
Share on other sites

Permetal je zakon :)  hvala jos jednom

:dobroje:

na svakoj plastici gdje se guli ili lijepi

ta "guma" slobodno sa njime ocistiš

samo naravno prethodno treba sve rastaviti i cistiti van auta.

Trebalo bi strancima preporuciti i prodavati hrvatske proizvode

kupujmo Hrvatsko :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.