Jump to content

Osiguranje, koliki mi je bonus ?


cropape

Recommended Posts

Prije 2-3 godine stari je kupio rabljeni "Renault Clio 1.4" 55 KW (1998 g) ali se ne sjeća kad ga je prvi puta registrirao na svoje ime, tako da neznam koliki bonus ima.

Imam sve papire s registracije i plaćenog osiguranja ali ne vidim gdje piše koliki je bio bonus prošle godine.

Da li mogu ikako doznati koliki bonus imam za nadolazeču registraciju, ako znam da je prošle godine plaćeno osiguranje od 2580 kn (GRAWE).

Link to comment
Share on other sites

Na nekoliko osiguravajucih kuca, ne sjecam se kojih, sam vidio izracun da upises ine i prezime tablicu i mozda jos nesto i on povuce iz neke baze podatke i sve ti napise koliko kosta polica biras tamo dodatna osiguranja koliki bonus imas i slicno.

Link to comment
Share on other sites

Mora pisati premijski stupanj na polici.

Vidi pod premijski stupanj, razred, bonus, jednostavno nema police a da ne piše bonus na njoj.

U profilu ti stoji da imaš 65 godina, zanimljivo. Netko sa 65 godina bi znao pogledati u prometnu dozvolu i vidjeti kad je izdana i koliko ovjera registracije ima, te je i tim putem lako za shvatiti koliko godina je auto registriran na ime vlasnika u prometnoj.

Treća opcija je da je to 'prije 2-3 godine' actually prije godinu i pol, te da je taj 'stari' prvi put registrirao auto na svoje ime uopće lani, jer je kupio rabljeni automobil koji je vjerojatno već bio registriran jedno vrijeme još. To sam zaključio po cijeni koja je otprilike jednaka prošlogodišnjoj cijeni za st rege i policu bez bonusa za 55kW. No, opet je najblaže rečeno da je čudno (da se preformuliram, iznimno rijetka situacija) da netko od cca 83 godine (ako ti imaš 65 kako stoji u profilu), prvi put u životu registrira auto na svoje ime.

No eto, kako god, objašnjeno ti je sve, vrlo vjerojatno se radi o polici bez stečenog bonusa, iliti sa bonusom 0.

Link to comment
Share on other sites

Stari mi ima 66 g a ja ovo pišem preko njegova accounta, tako da vas je možda to malo zbunilo.

Inače, dobro ti govoriš totalno mi je stao mozak, nisam se sjetio da to piše na prometnoj dozvoli. Pogledaču poslije jer se ona nalazi u autu.

Nisam nikada vozio auto niti polagao ispit, i zato neznam i one najosnovnije stvari.

Pogledaču još i na polici malo detaljnije.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam vidio na prometnoj, ima dva pečata, znači stari ga je dva puta registrirao na svoje ime.

Jedino mi sad nije jasno koliki bonus ima na treću registraciju, 10 ili 15 % ?

Edited by cropape
Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam ja pogledal kod sebe i na treču regu sam dobil 15% bonusa .

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam vidio na prometnoj, ima dva pečata, znači stari ga je dva puta registrirao na svoje ime.

Jedino mi sad nije jasno koliki bonus ima na treću registraciju, 10 ili 15 % ?

Prvi stupanj ti je 0, drugi je 10%, i onda svake daljnje godine pod uvjetom da ne skrivi štetu po 5%.

Znači ako ide treći put na osiguranje na svoje ime s tim autom, ima pravo na 15% bonusa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Maxxx popust 65% ali uz cjenkanje daju ti i prodavaci neki svoj popust

Link to comment
Share on other sites

Obiđi osig kuće, ovih dana je svašta moguće, probaj s kombinacijom i da nemaš bonus uopće, pa negdje izvučeš i 25% samo si daj truda.

Link to comment
Share on other sites

Maxxx popust 65% ali uz cjenkanje daju ti i prodavaci neki svoj popust

3 5 10 imax 15 korporativni za tvrtke

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.