Jump to content

Nova vozačka dozvola


Smuchac

Recommended Posts

Pozz.

Ajmo malo kakit o ovome. :)

 

U situaciji sam da uskoro pravim novu vozačku dozvolu. Sad su neke nove šeme da izgleda ko osobna:

 

post-7112-0-41837100-1398374268_thumb.jp

 

Ja konkretno pravim novu jer mi u njoj stoji napomena "Uz obvezno nošenje naočala" a kako sam operirao oči i zvekere više ne nosim, valja to mijenjat da me ne kazne organi reda.

 

Zato se pitam jer sam prolistao masu toga u narodnim novinama i stranicama mup-a i jedan detalj meni bitan nisam našao.

Sama vozačka nije bed i to moram napraviti ali opet s druge strane, uskoro bih trebao na jedno polaganje neke auto dizalice bla bla ni ja neznam koje i rekoše mi da se to upisuje u vozačku pa me ždere kako se to nadopisuje u tu novu vozačku jer nisam baš oduševljen idejom da sad napravim novu pa onda još parsto kuna kad položim npr. još jednu kategoriju. Kako su, nazovimo moderne, te nove dozvole, mišljenja sam da bi trebala bit stalno ista (fizički) u okvirima valjanosti a da policija u svome sustavu za konkretan serijski broj vozačke u svoj sustav dodaje novu kategoriju i to je onda policiji vidljivo kod pregleda vozačke ako me npr. zaustave. Ova moja teorija vjerojatno nije točna a bilo bi dobro da je...

 

Mislim da smo prevazišli doba kada se je u dozvolama za novu kategoriju bušila rupa,stavljao potpis i lupao pečat isto kao što smo prevazišli (nadam se) ove mrvicu modernije u kojima je sve izbušeno pa novu kategoriju dobivaš "krpljenjem" probušene rupe kupovinom nove dozvole...

 

Eto, ako je netko imao iskustava... Kroz desetak dana idem na medicinu rada da to s očima sredim da mi se napomena skine i napravi nova dozvola od plastike. :zubo:

Ako će za dodavanje kategorije trebat radit novu uz parsto kuna troška, I'll pass. :drivar:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Pa jel polažeš za tu autodizalicu kategoriju ili već imaš položeno za kamion/prikolicu, te ideš samo na školovanje za rad na istoj?

Link to comment
Share on other sites

^^

Kakve je srece i poznavajuci njega, na putu do murije ce ga kazniti zbog niske vrijednosti antifriza, pa ce ga vozacka izaci 525kn  :D 

Link to comment
Share on other sites

Trebao bih ici na polaganje jer me firma salje samo neznam kad... @marko: :aua:

Link to comment
Share on other sites

I prije kad bi položio novu kategoriju si dobivao novu vozačku jer su ostale nepoložene bile probušene tako da ti dođe na isto.

 

Ja ću si je zamijeniti jer mi je praktičnija ovako kao kartica u džepu nego kao ona knjižica.

Link to comment
Share on other sites

Nisam te uopće skužio iskreno.

 

Uglavnom, dao si onda sam sebi odgovor. Pričekaj sa uzimanjem nove vozačke dok ne dobiješ novu kategoriju.

Link to comment
Share on other sites

Ispravi me ako griješim, ali osposobljavanje za rukovatelja autodizalicom, zahtijeva vozačku dozvolu c kategorije, te se ta osposobljenost upisuje u RADNU knjižicu a ne u vozačku dozvolu.

Link to comment
Share on other sites

Užasno mi je jadan ovaj proeuropski setup vozačke, kao i nova prometna, trebaš čitat legendu da vidis sta je sta...

S druge strane, da, bilo je vrijeme da zamijenimo one roze plahte, svake godine piknem novi plastični omotač i poderem ga, nezavisno šta je vozačka 99% vremena u pederuši

Link to comment
Share on other sites

iskreno neznam sta ti radis s tom vozackom :D meni vec evo 10 i pol godina stoji u novcaniku, a koji put isto tako u pederusi ili hlacama i kao nova je skoro...ja definitivno radim novu jer me ova slika na njoj zivcira, podsjeca me kad sam imao 18g hahah

Link to comment
Share on other sites

iskreno neznam sta ti radis s tom vozackom :D meni vec evo 10 i pol godina stoji u novcaniku, a koji put isto tako u pederusi ili hlacama i kao nova je skoro...ja definitivno radim novu jer me ova slika na njoj zivcira, podsjeca me kad sam imao 18g ha

 

Mekana pederusa, pobacivanje po autu i sl....JBT da mi je bar vozacka stara 10 god, imao bih 6 godina manje :)

Link to comment
Share on other sites

Ako to ide u radnu knjizicu onda nema dileme. Ovi moji iz firne su rekli da idem to polagat a nisu mi rekli ni gdje ni sto ni kad....

Link to comment
Share on other sites

Ako izvadim novu vozačku do kad će ona biti valjana? Ova stara rozkasta mi vrijedi do 2041. godine :D

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Ako izvadim novu vozačku do kad će ona biti valjana? Ova stara rozkasta mi vrijedi do 2041. godine :D

Ne vrijedi :D . Stare vrijede do 19.1.2033., nove na 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

Ako izvadim novu vozačku do kad će ona biti valjana?

Do 2024. :( ...moja je stara vozacka bila do 2040ineke...polagao nedavno A kategoriju i sad imam novu ali papirnatu bušenu do 2023. godine. I tada mislim raditi plasticnu...

Link to comment
Share on other sites

Ako izvadim novu vozačku do kad će ona biti valjana? Ova stara rozkasta mi vrijedi do 2041. godine :D

samo moja je do 47

Link to comment
Share on other sites

boli me k, meni vrijedi do 2050. i tocka

Link to comment
Share on other sites

Svima ove stare vrijede do maksimalno 19.1.2033., ne znam od kuda im taj datum, ali tako piše. Nove vrijede 10 godina od izdavanja.

http://www.mup.hr/932.aspx

To je datum koji je još 2006g odredila europska komisija kada je donjela odluku o jedinstvenoj vozačkoj dozvoli i vrijedi za sve zemlje EU. Nakon 2033g stare vozačke dozvole više ne vrijede i biti će potrebno napraviti zamjenu bez obzira što piše na njima.

 

Link to comment
Share on other sites

^^
onda nek i financiraju to.. i meni moja vrijedi do 2050, i bas me zivcira kaj mi obicni smrtnici moramo financirat svaku njihovu novu ideju a do 2033. ce se jos 3x vozacke promjenit.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Zato mi se i nije dalo radit novu ako cu polagat. Provjerit cu sto je to tocno,upisuje li se u dozvou i kad ce to biti. Frendu mama izdaje vozacke pa cu i nju upitat pravi li se nova za dodavanje kategorije....

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš položenu C kategoriju onda ćeš ići samo na osposobljavanje za rukovatelja auto dizalicom. Otvorena učilišta imaju te programe, traje oko 2 mjeseca.

U vozačku se ne upisuje ništa, upisuje se u radnu, odn. po novom unosi u e-radnu knjižicu, dobiješ iskaznicu koju moraš imati uz sebe.

Link to comment
Share on other sites

Pobrkali ste pojmove...

Kao prvo,u vozackoj dozvoli ne postoji kategorija za autodizalice,kao sta ne postoji ni za vilicare...

Skola za navedeno tj. tecaj se upisuje u e-radnu knjizicu,kandidat koji je polozio tecaj dobiva iskaznicu (velicine osobne iskaznice/nove vozacke,samo plastificiranu) i prilikom inspekcije rada duzan ju je imati sa sobom ako upravlja vec navedenim vozilima.

Nadalje,autodizalice postoje i u varijanti B kategorije,znaci ulaze u gabarite B kategorije (duzina/visina/nosivost) i mah h iznosi 20 m. Sve vise od navedene visine  se podrazumjeva zbog sigurnosnih razloga u C kategoriju,vozilo ima karakteristike C kategorije.

Bez grca u licu mozes napraviti novu vozacku po pitanju tecaja za autodizalicu. Za naocale se raspitaj,jer u novoj vozackoj ne postoji rubrika "napomena",tako da nemogu nigdje napisat kao u staroj vozackoj da si obavezan nositi naocale tokom voznje,pretpostavljam da kompjuterski unesu taj podatak i prilikom provjere policijskog duznosnika policijskoj stanici se ukaze taj podatak.  :policija:

Nadam se da sam pomogao... :dobroje:

 

P.S.-h=max. visina krana autodizalice 

Edited by NIDZO-SPORT
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.