Jump to content

Scenic II - ne radi klima niti ventilacija


drazen

Recommended Posts

Kao što piše u naslovu, ne radi niti klima (automatska) nit ventilacija. Na displeju sve OK prikazuje, ali ne radi ništa. Ideje, iskustva? Auto redovito servisiran, akumulator dobar, osigurač ventilacije (ispod volana) dobar.

Zahvaljujem.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Provjeri spoj kabela iza automatske klime.Meni nije auto grijalo iako je sve radilo.(ventilator ,osvjetljenje automatske klime) zbog tog lošeg spoja.

Edited by lencoerak
Link to comment
Share on other sites

Mislim da imas i osigurace pod poklopcem, iznad akomulatora. Obicno ode restat pa crkne ventilator. Provjeri si one oborinske kanale za vodu, obicno se zastopaju i onda voda iza motora kroz filter kabine curi po njemu.

Link to comment
Share on other sites

Ja prije par dana imao problem na meganu isto kao i ti, bio u servisu i oni su mislili da je restart ali kad su stavili novi nista, na kraju je bila zica od mase, nesto sa kontaktom i dalje sve opet radi... pa provjeri prvo to

Link to comment
Share on other sites

UPC u kvaru ?.Imao sam situaciju gdje sve u autu radilo osim klime a svi osigurači ispravni i bez greške.Izmjenom Upc-a proradila klima.Mada ako ne radi vent nece niti ukopcati kompresor jer mora dobit signal da je uključen vent u kabini,

Link to comment
Share on other sites

Provjeri da li su ti svi motorići klapni prikopčani, ponovno daj kontakt i vidi je li puše

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima.

Neke stvari baš i nisam skužio, ali nije sad bitno. Malo sam istraživao: skinuo poklopac sa osigurača pored akumulatora, ništa mi nije bilo sumnjivo, sve čisto i spojeno, za neku dijagnostiku nisam stručan. Malo pozornije sam slušao auto i skužio da kad uključim klimu uljuči se kompresor klime, ali ne puše. Isto i za ventilaciju kabine, čuje se neki zvuk ali nema puhanja. Pretpostavljam da je problem u ventilatoru (ili više njih). Oni ne rade. Ostalo funkcionira.

Ako imate kakav savjet, molio bih malo širi opis (koliko imate volje i vremena).

Hvala.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nema to veze sa osiguracima stari....ista stvar se desila kod mene,prije par dana, provjeri kontakte na prikljucku reostata zna biti korozije malo ako nije do toga onda moras mjenjat reostat on kosta oko 700 kn u Renaultu. Bolje odi u servis jer je jako tesko doci do toga,moras skidat plastiku ispod volana i zavlacit se unutra prema sredini ako nisi vican tome nemoj pokusavati,bolje neka to radi tko zna di sta stoji vjeruj mi, i neka ga spoje na kompjuter pa ces sve znati meni su rekli da u 95 % slucajeva samo resetiraju gresku i klimatizacija proradi, meni nije vec mi je bila zica mase imala malo korozije na kontaktu reostata i poslije proradilo....nazovi renault i pitaj za svoj problem jer meni su rekli da su dobili nalog od sredisnjice da zovu ljude u servis kako bi oni promjenili stari reostat za novi besplatno jer ima neku gresku ali za odredjenu seriju auta pa im reci broj sasije da projvere i mozda imas srece...

Link to comment
Share on other sites

Da li radi ventilacija kad staviš na max?

Uopće ne radi niti ventilacija niti klima.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam ako radi ventilacija na max da je reostat.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam ako radi ventilacija na max da je reostat.

Zaboravih napisati: klima je automatska, ventilacija nema brzine, samo pojačavanje/smanjivanje (valjda je to elektronska regulacija).

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pa mora imati za pojačavanje ventilatora. Pojačaj broj okretaja ventilatora maximalno pa onda javi da li radi ili ne.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Pa mora imati za pojačavanje ventilatora. Pojačaj broj okretaja ventilatora maximalno pa onda javi da li radi ili ne.

Ne, ne radi. Guglam taj reostat, ali kod mene ne radi niti najjača brzina koja bi trebala ići direktno (ako sam dobro skužio).

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Otisao ti je reostat, svi simptomi upucuju na to...ja sam u Tokicu platio nekih 500 Kn novi.

Link to comment
Share on other sites

Otisao ti je reostat, svi simptomi upucuju na to...ja sam u Tokicu platio nekih 500 Kn novi.

Da li se na Scenicu II do reostata dolazi kao što je prikazano na ovom videu:

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Kolega, hvala, čini se da je to to. Na onom mom videu sam skužio da je volan na drugoj strani, ali sam mislio da se na isti način dolazi do reostata.

Video je stvarno dobar, ali ću ipak potražiti majstora pa ćemo vidjeti. Ovo na ebayu je jako privlačna cijena. Javim rezultate.

Hvala.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Koliko si cekao ovaj iz Hong Konga? Posto je i meni danas ventilacija prestala raditi a prije dvije godine sam mijenjao restat i ubacio polovni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ne, ne radi. Guglam taj reostat, ali kod mene ne radi niti najjača brzina koja bi trebala ići direktno (ako sam dobro skužio).

Pozdrav

ne radi ako je klima automatska,onda ne radi ni jedna brzina

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

da li je netko skoro mijenjao ovaj resistor pack? evo meni na scenicu nakon 9 godina krepalo :)

ima li toga u hr za kupit tipa tokić i slično ili samo ebay varijante?

Link to comment
Share on other sites

Novi valeov je oko 400-450 kn.

Vidi nekog električara da ga otvori i vidi koji element je izgorio.

Mnogi Renaulti, Citroeni i Pugovi su koristili isti pa možeš naći i polovni

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.