Jump to content

Megane Classic, zadnji kraj visi nakon snažnog udarca


Zaleks

Recommended Posts

Trebam hitno savjet i pomoc.

Prvo najvažniji podatak:
- auto je Renault Megane Classic, 1997. god, 300.000km, 1.6e. Stanje karoserije - lošije!

Jutros na ravnoj cesti bez rupa prilikom ubrzanja u 2. brzini prema 3. osjetio sam udarac u stražnjem dijelu auta, tipa onog kada odozdola udari kamen i to malo poveći. Odmah sam stao i primjetio da auto "visi" nazad i da su obje stražnje gume lagano ušel u blatobran. Na licu mjesta probao sam micati kotače, oba fiksna. Kako sam išao na posao pokušao sam se dalje voziti i ništa nije lupalo, odnosno zapinjalo, au
to nikuda ne bježi i primjetio sam da je teži na volanu i da eto visi zadnji kraj. Naravno kako sam išao do posla išao sam riskirati i sljedećih 30km vozio, bilo je tu i rupa i ležećih i nije bilo većih problema kod voznih performansi. Nakon toga išao sam istim putem doma ponovno 30km i nema promjene, auto visi, jače udara na rupama i kao da osjetim težinu u zadnjem kraju.

Došao sam doma, uzeo dizalicu i pokušao podići zadnji kraj da vidim da li je što puklo (vjerojatno je nešto kada sam čuo udarac) ali nigdje ne vidim ništa. Ono što je najčudnije, ja ne vidim opruge?? Ne razumijem se baš u aute pa ne znam detalje ali amortizeri su na mjestu (nisu se izmaknuli s ležišta koliko vidim), kad je auto bio na dizalici probao sam micati kotače ne miču se i fiksni su. Kada sam ga spustio sa dizalice kao da je ostao malo više nego prije dizanja. Probao sam s njihanjem, ide gore i vraća se u položaj ali onaj nakon udarca a ne početni kao što je bilo normalno do sada.

Pa me sada zanima što bi to moglo biti? Amortizer? Most? Opruga koju ne vidim? Svaka pomoć je dobra za početak da znam u kojem smjeru da idem.

Hvala svima na pomoći unaprijed...

Link to comment
Share on other sites

broj 1 to ti nije za voziti se tako

broj 2 nemožeš vidjeti opruge, tebi je pukla torziona opruga u mostu i treba ih zamjeniti

reparacija stražnjeg mosta košta tako da to zaboravi.

broj 3 na autootpadu nađi drugi kompletan most za 500 kn- 100 eura montiraj na auto i vozi.

Link to comment
Share on other sites

100 eura montaža + 500kn most ili zajedno 100 eura? 

 

Više ni sam ne znam šta mi se isplati. Heh

Link to comment
Share on other sites

govorim za cjenu polovnog mosta

a za montažu mosta ti može naplatiti 2-3 radna sata max

neka je sat 100 kuna za 3 sata rada ti dođe 300 kuna.

ako nađeš most recimo za 500 kuna sa montažom te izađe

recimo 800 kuna.

reparirati tvoj most se može nije neki problem

sve se da ali prvo treba naci majstora koji to radi

reparirati ti ga nece nitko ispod 2500 kuna

Link to comment
Share on other sites

po naslovu topica mislio sam da te pogodio šleper pozadi. Malo manje doživljaja radi puknute torzionke ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na brzim odgovorima. 

 

Vidio sam kod svog limara da ima u dvorištu karambol Megane 1 obični, ne Classic pa možda i ima most. Da li je isti most na običnoj 1 i na Classic verziji s obzirom da je sve ostalo isto osim zadnje kraja, prtljažnika?

 

Sorry na naslovu topica, nije doživljaj nego sam frustriran jer mi je auto potreban svaki dan pod obavezno, nužan i ovako nešta me totalno deprimira. Sutra ću se opet voziti ovako, i prekosutra, dok ne složim jer mi nema druge pa šta bude... Barem dok ne primjetim da su ugrožene vozne osobine.

 

Što se može dogoditi najgore?

Link to comment
Share on other sites

nebih znao dali su isti mostovi ali lako moguce da jesu.

najgore sta se može dogoditi je da pogineš,

nebi baš rekao da nisu ugrožene vozne osobine

Link to comment
Share on other sites

Meni je pukla isto tak al sam bil natovaren i silazil lagano s rubnika i bum, puklo ko bomba, desna strana mi ovisjela, otfural auto doma, kupil drugi most, otfural ga takvog mehi cca 20 km al je frend išel iza mene, nije baš za voziti.

Mene izašlo 400 kn mislim sve skupa.

Link to comment
Share on other sites

Dogovorio s majstorom, 100€ s izmjenom... 

 

Valjda je to OK cijena... Samo neka nešta sklepa...

Link to comment
Share on other sites

što se ne može samo torzionka promijeniti?

Link to comment
Share on other sites

što se ne može samo torzionka promijeniti?

 

Može se promijeniti , ali ne za 100 Evra , tako da...

 

Što bi se reklo , skuplja pita , nego tepsija :D

Link to comment
Share on other sites

On je meni reko da se torzionka ne popravlja, nema svrhe...

 

Imao sam sreću da je u dvorištu limar imao još 2 Meganea karambol...  :00009019:

Link to comment
Share on other sites

Može se promijeniti , ali ne za 100 Evra , tako da...

 

Što bi se reklo , skuplja pita , nego tepsija :D

može izađe cca 3700-3800 kuna

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.