Jump to content

Zamjena bočnog žmigavca


Alen

Recommended Posts

Nekako je clio ostao bez gornjeg dijela bočnog žmigavca :)

Ili je otpalo samo ili mi na parkingu netko skinuo, nema tragova udarca na blatobranu, a ne znam baš da se to lako skida, možda je i samo otpalo.

Kako se točno skida ovaj unutrašnji dio?

post-749-0-04109200-1400041215_thumb.jpg

U knjižici auta piše da se odvijačem skine, probao sam na gornjem i donjem dijelu tu gdje strše ova dva plastična uha i pomalo puca plastika, ne da se baš, a ne bi htio strgati nešto ili farbu izguliti.

post-749-0-05494600-1400041441_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

odsarafi onu plaatiku oko kotaca i onda gurnes ruku i izvadis cijeli zmigavac van

Link to comment
Share on other sites

ide i sa odvijačem,....

blizu sredine , tj žarulje ga guraj.

tanki uzmi,....i stavi između njega i laka neku krpicu il nešto.

ak trebaš žmigavac, zamjenski ti košta oko 30 kn

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i probao, savija se plastika, srednji dio točno iznad žarulje izlazi van, ali na krajevima se drži.
Jučer naručio žmigavac u lokalnim autodijelovima, danas dolazi pa ću se popodne igrati s time, ako ne budi išlo, skidam plastiku ispod mulde kako je scenic rekao.
Odmah stavim i novu žarulju, ova je 10g stara pa da ne bi za koji dan opet skidao sve radi žarulje :)
Link to comment
Share on other sites

samo ti odma skini plastiku jer ovak moreš samo sjebat žmigu.

Link to comment
Share on other sites

Skinuo i zamijenio :)

Nije uopće jednostavno, evo na slikama se vidi di su kvačice:

post-749-0-97375600-1400080389_thumb.jpgpost-749-0-95311700-1400080401_thumb.jpg

 

Teško je zavući  odvijač i stisnuti ih, da je čitavi žmigavac mislim da bi sigurno pukao. Moj je ionako bio strgan pa je bilo ok, čak niti boja nije stradala. Baš kompliciraju francuzi.

Za mijenjati žarulju definitivno bolje rješenje skidanje plastike.

Jedino što sam se nakon što sam sve ugradio sjetio da sam zaboravio žaruljicu izmijeniti :)

Link to comment
Share on other sites

ma nemoras doc do kopci, samo gurnes serafciger na sredini ispod zmigavca i odignes ga i amen, stavis krpu ispod seraffcigera da ne shebes lak i to je to..
jednostavno full i vani je za 10sec

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zna li netko gdje se u ZG mogu kupiti ovi bijeli bočni žmigavci i koliko koštaju? Mislim da bi dobro izgledalo u kombinaciji sa kromanim žaruljicama.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.