Jump to content

Volan je na "zube" ?


olympya

Recommended Posts

Nakon promjene uporišta i ležišta amortizera, uglavnom cijeli set za prednju lijevu i desnu stranu volan i dalje ima zube. Rečeno mi je bilo da je to normalno kad su uporišta i ležajevi amortizera za promjeniti. Međutim to je promjenjeno, više ne čujem škrcanje kod okretanja volana i auto ide ravno. Prije je vukao u bok. Ali i dalje kad se vozi se osjete ti zubi na volanu a nema šta bit. A letva je reparirana prije 3 mjeseca. Može li šta biti osim nje?

Link to comment
Share on other sites

meni je bilo tak na cliu kad se kriz na letvi razlohao, nakon podmazivanja je bilo normalno

Link to comment
Share on other sites

mogu i to pogledati da, napominjem da se to dešava samo u vožnji. Ali ne kad se okreće na mjestu.. znači samo u vo

nji

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

I nakon nekoliko mjeseci problem se nije rišija. Imam nove felge i gume i problem je i dalje tu da kad u vožnji vraćam volan on je na zube, ili kad recimo po ravnom voziš lagani slalom. Može li netko pomoć jer mi to ide na živce više nego bilo šta. Križ volana sam podmazao, nema promjene. Dali ona zavojnica u volanu ima veze stim ili je ona samo za airbag?

Link to comment
Share on other sites

I nakon nekoliko mjeseci problem se nije rišija. Imam nove felge i gume i problem je i dalje tu da kad u vožnji vraćam volan on je na zube, ili kad recimo po ravnom voziš lagani slalom. Može li netko pomoć jer mi to ide na živce više nego bilo šta. Križ volana sam podmazao, nema promjene. Dali ona zavojnica u volanu ima veze stim ili je ona samo za airbag?

Čekaj, ti si reparirao letvu? I nakon toga ti se isto događa? Da nije problem u amortizerima, odnosno u ležajima istih? Možda u stupu volana (mislim da ti na laguni ima dva kardanska zgloba)? Nije u zavojnici problem jer se ona sastoji od običnog plastičnog kućišta i dijela na kojem je namotana traka s vodičima, a koji se okreće zajedno s volanom.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Da, letva je reparirana prije 10 mjeseci, poslije se bilo čulo cvilenje kod okretanja volana u ležajvima amortizera. I njih sam promjenio komplet sve, znači i ono ispod i iznad amortizera. Cvilenje je nestalo ali ti zubi na volanu nisu. Tako da više stvarno neznam. Kako da znam dali su amortizeri ili kardanski zglobovi? ili to može mehaničar vidit?

Link to comment
Share on other sites

Pregledaj dobro luft na kardanskim zglobovima stupa volana. Ne kažem da je to, ali vrijedi provjeriti(mehaničar može to pogledati ako ti ne znaš).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.