Jump to content

Clio Sport 172 klima se gasi nakon 1min! pomoc


vidak1990

Recommended Posts

ovak na mom cliu klima kad upalim radi tocno jednu minutu i ugasi se...nemrem ju vise upaliti sve dok ne ugasim auto i ponovo upalim, ali opet radi samo jednu min i ugasi se...sa klimom, kompresorom i plinom je sve u redu i nije problem do nje, nego je covjek (klima majstor) reko da ako je kompijuter čipiran renault ima tvornicki sigurnosni sistem da klimu nakon 60sec ugasi...e sad moj komp je (tak mi je reko bivsi vlasnik) čipiran... mene zanima dali netko postoji ko se vec susreo sa ovim problemom i kak ga rijesit? znaci dali mogu nekak zaobic taj sigurnosni sistem ili prebrikat ili bilo kaj? hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

ovo za chipanje je notorna glupost, to je ono kaj ti mogu reci iz prve ruke s obzirom da nisam jedini koji je imao sporta chipanog i nisam imao problema sa klimom

Link to comment
Share on other sites

hvala ma informaciji, jel zna netko koji bi mogo bit uzrok?

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je to rekao taj "klima majstor" onda ti savjetujem da ideš kod drugoga i da ti on provjeri plin.

Link to comment
Share on other sites

nije on reko bas direktno za clio sport nego da lagune to imaju i da si privjerim dal ima i clio, napunjen plin, provjerene instalacije i sve ostalo je super ali klima jednostavno nakon minute ili kad dodas gas se ugasi

Link to comment
Share on other sites

moguće da je sistem il zaštopan, ili onaj presostat nije ispravan, to je kao indikator tlaka

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo promijeni klima majstora :D 

Definitivno neka karika u sistemu klime šteka , a najprije da je začepljenje u pitanju pa presostat isključuje klimu zbog prevelikog pritiska.

Link to comment
Share on other sites

hvala ljudi, sljedeci tjedan idem kod drugog majstora pa cemo vidjet kakva je situacija

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav, zanima me da li si rješio problem?

Imao sam nešto slično.

Link to comment
Share on other sites

nazalost nisam imao vremena, a i financijski sam malo ogranice tak da jos nisam iso kod drugog majstora i nisam rjesio problem...

Link to comment
Share on other sites

Zvuči kao presostat.

 

Da li ti se upali ventilator na kileru kada upališ klimu?

 

I da, kao što su ti već rekli, promijeni majstora.

Link to comment
Share on other sites

ne, samo se upali kompresor i ugasi nakon nekih pol minute minutu...da vec mi je par ljudi reklo da mi je vjerojatno zastopan presostat

Link to comment
Share on other sites

Roby je imao sličnu priču. Ovlašteni nije u nekoliko pokušaja ništa napravio. Na kraju lokalni električar našao hladni lem na kompu. Kad se vrati s puta vjerujem da će ispričati.

Link to comment
Share on other sites

ne, samo se upali kompresor i ugasi nakon nekih pol minute minutu...da vec mi je par ljudi reklo da mi je vjerojatno zastopan presostat

 

To je onda to. Presostat pali ventilator klime... kad je ispravan :)

Link to comment
Share on other sites

hvala decki na ovim informacijama, med0 prvom prilikom cu promjeniti presostat pa javim konacnodali sam rjesio problem ili ne :)

Link to comment
Share on other sites

Ne mora biti. Ventilator ne vrti dok ne radi kompresor. A kompresor se može ne paliti zbog 100 stvari. Najlakše je i najskuplje mijenjati po redu, pa će već nešto naići. Problem treba detektirati, pa popraviti.

Link to comment
Share on other sites

slazem se...vidjet cu, prijatelj mi ima jedan pesostat pa ce mi ga dat da probam dal je do njega ili ne...sve u svemu pocet cu polagano rjesavat taj problem prije nego idem na more i prije nego pocnu paklene vrucine ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.