Jump to content

1.2TCE koje ulje


marioaskz

Recommended Posts

Kao što naslov kaže,zanima me koje ulje koristiti za ovaj tip motora,prvi put mjenjam ulje ( clio 3 1.2 tce) pošto je došlo vrijeme za to a ja sam drugi vlasnik a prijašnji vlasnik je koristio ELF 5w40 excellium ali koliko sam vidio na pakovanju ne podržava renault norme RN0700 i RN 0710,pa ako može mala pomoć :)

Link to comment
Share on other sites

"Synthetic oil 5W40 with Renault standard RN0700/0710. Example:Elf Evolution SXR"

 

Tako kaže google prvi link.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

da tako sam i mislio,hvala na odgovorima i pomoći :smile:

Link to comment
Share on other sites

Total 9000 5W40 Moja preporuka, a i preporuka drugih.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pozdrav , molim Vas za savjet , mogu li natočiti ovo novo ulje - ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 u clio 1.2 Tce . Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav , molim Vas za savjet , mogu li natočiti ovo novo ulje - ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 u clio 1.2 Tce . Hvala

To ulje ne zadovoljava RN 070/0710 normu, odnosno nikakvu Renault normu. Prema tome bolje bi bilo da se držiš Elf Evolution SXR 5W40 koje zadovoljava spomenute norme.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Koliko litara ulja ide u Clio III 1.2 Tce? U planu mi je uzet total 9000 5W40

Link to comment
Share on other sites

Negdje pise 4 litre tj na renaultovom pdfu negdje po webovima pise 4,6. Molio bih ubuduce da se ne spamaju postovi. Ako nemas pametan odgovor zadrzi ga za sebe. Pito sam 100% provjerenu kolicinh tekucine sto znaci da je netko mjenjao ulje i zna 100% koliko tekucine ide.Ako nisi mjenjo ulje na doticnom motoru neznam sto se mjesas uopce u topic, shvacam da ti je dosadno i da je fora ispast pametan ali mislim da forum sluzi za izmjenu informacija a ne za navest nekog kak onda googla jer da svi samo googlamo nebi bilo smisla ovog a ni drugih foruma.

Link to comment
Share on other sites

Propinješ se bezveze.

Čitao sam nedavno jedan topic za količinu ulja u Cliu 2 i svatko je napisao drugačije.

3,7 pa 3,8 pa 4,0 itd.

 

4,0 ili 4,6 je sasvim nebitno. Uzmeš 5l i vidiš iz prve ruke. 4l ti sigurno neće biti dovoljno jer nećeš mijenjati barem godinu dana, a u tom roku ćeš nadoliti koji decilitar.

Link to comment
Share on other sites

Ako netko i dalje zna informaciju neka je napise a tebe ponovo molim da zaobidjes topic

Link to comment
Share on other sites

 

Nemaš neki podatak vezan uz godinu proizvodnje?

Ovdje se i po tome razlikuju. Za mog točno piše.

 

http://gb.oil-change.info/renault-clio-3-engine-oil-capacity/

 

 

@ Blue:  I mene zanima. Obzirom da je litra 40kn nema smisla kalkulirati i uzeti ravno 4l.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Kaze covjek koji gleda kako ustediti svaku kunu u zivotu a cudi se kad student zeli usrediti 30 kn. Koja ironija

Link to comment
Share on other sites

Kaze covjek koji gleda kako ustediti svaku kunu u zivotu a cudi se kad student zeli usrediti 30 kn. Koja ironija

Nebudes nis ustedio jer ces morat nadoljevat ulje. Ja od zamjene do zamjene potrosim skoro tu litru.

Link to comment
Share on other sites

Ako netko i dalje zna informaciju neka je napise a tebe ponovo molim da zaobidjes topic

 

Kupi 4L ulja ali u motor ide 3.8-3.9L jer u motoru ostane deci-dva ulja ovisi koliko je ulje vruće i koliko si dugo pustio da curi van. Najbolje ti je po šipkici vidjeti koliko je ostalo do maksimuma ili ako nisi siguran ubaciš 3.5 litre pa idući dan ujutro kad se sve ocijedi u karter nadoliješ koliko fali.

Link to comment
Share on other sites

ja na svom Tce-u ništa nemoram nadolijevati,inače stane oko 3.7L,a ako hoćeš ulje koje zadovoljava RN norme imaš ELF Evolution SXR 5w40,pogledaj u Auto Partesu ja sam tamo kupio ulje.

Link to comment
Share on other sites

Kaze covjek koji gleda kako ustediti svaku kunu u zivotu a cudi se kad student zeli usrediti 30 kn. Koja ironija

 

Ironija je voziti auto, bilo koji, a nemati 30kn za litru ulja koju ćeš nadoliti kroz godinu.

U isto vrijeme se nađe za gewinde, ispuh, xenon. Go figure.

 

U Partesu i ja znam uzeti, ali isto tako naletim na razne akcije u većim dućanima tipa Kaufland, Interspar, Konzum itd.

Jednom prilikom sam piknuo Shell Helix HX7 4l za 100kn. Redovna je bila 200kn, a u Partesu je redovna 132kn, ali sam svejedno uštedio tih 32kn :)

4 litre su mi sasvim dovoljne, čak mi ostane do iduće izmjene pa ubacim taj ostatak sa novim uljem, a kroz godinu uvijek gledam da je blizu "max".

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.