Jump to content

Clio IV 0.9 TCe Focal Edition


EL__

Recommended Posts

Dakle za dva dana dolazi novi autic.. crni clio IV 0.9 TCe techno feel (expression + nesto sminke) Vise o njemu kada dodje.

 

Ovdje bi se htio oprostit od mog jako dragog autica koji je zasluzio lijepsi kraj.. clio II 1.4.. zaspao za volanom i krovirao ga.. nakon sto sam ulozio 20 soma kuna u njega.. bio je nov. :'( hvala ti na lijepim trenutcima..

post-9832-0-19122400-1402262520_thumb.jp

Edited by Tiho
Link to comment
Share on other sites

napisi dojmove kad stigne :dobroje: 


a za bivseg clia, ko ga hebe, bitno da je glava na mjestu ;)

Link to comment
Share on other sites

Sretno da bude druze. Nije bitno sta vozis dok god imas glavu na ramenima :)

Link to comment
Share on other sites

Sretno i zadovoljno s novim klinjotom. I puuuuunooooooo bezbrižnih kilometara.

Link to comment
Share on other sites

jedva cekam sutra testiranjeeeeeeeeeeeee

 

da napisem ovdje: kolega EL trazi felge 17 original ili 17 ultre zlatne, ponude? xD

Link to comment
Share on other sites

A nije ko ga hebe.. obozavao sam taj autic.. :'( ali da, glavno da je glava na mjestu.. Isporuka sutra! :))

Hvala na lijepim zeljama!

 

p.s. I da trazim 17-ke! uzeo sam ga iz salona jer nisam mogao cekat 3 mjeseca na isporuku, a taj ima 16.. ali pomalo..

Link to comment
Share on other sites

​posto kolega ne stavlja slike, evo jednog sneak peaka dok on ne objavi :D

1560440_1420463511573011_1229578358309131035_n.jpg

jedna zajednicka :)

post-5762-0-25640800-1402832651_thumb.jp

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Koliko je veci od tvog Mega...a klasu nize je, cudo koliko su auti po klasama narasli!

Link to comment
Share on other sites

Zbog perspektive izgleda još veći a Megy mi se čini spušten. Inače je 10ak centimetara veći u svim smjerovima.

 

Danas kupuješ Clio kao da kupuješ Megane prije 15ak godina po veličini, cijeni i opremi... otprilike.

Link to comment
Share on other sites

Istina, samo mi je totalno idiotski sto su auti izvana sve veci a iznutra ne rastu proporcionalno tome!

Link to comment
Share on other sites

Clio IV nije porastao unutra u odnosu na prethodnika radi dizajna, oprostio bi mu manjak prostora u interijeru jer izvana zbilja fantastično izgleda, čak i socijalna verzija.

 

Nadam se da će s prvim faceliftom popraviti i interijer, jer mi sada djeluje pomalo kičasto i jeftino...

Link to comment
Share on other sites

Vidis, ja bi bas rekao da je Clio narastao unutra!

Ali recimo L3 nije u odnosu na L2.

Link to comment
Share on other sites

Nisam dobro pogledao ali kad sam sjeo u Clio IV činilo mi se da na zadnjoj klupi ima manje mjesta nego u Cliu III :nezna:

 

Inače svaka nova generacija auta mi izgleda sve više zbuksano i klaustrofobično.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dakle nije me bilo dvije godine ovdje.. u narednih par dana se zavrsava projekt "focal edition" na klijacu / slike i detaljne informacije o svemu uskoro.. Loading.. ;) 

 

Teaser.. 

DSC_1426.JPG

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

gle njega iz mrtvih se digo :D baje se cuju par sto metara od auta haha, stisaj malo to, zvat cu ti muriju za remecenje javnog mira :p ajmo sad 17ke i -3cm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dakle, izmjena muzike u autu je gotovo završena. Sve je krenulo negdje prije oko dvije godine, u biti kad sam kupio clijaca. Autic je savrsen, ali ima ocajnu serijsku muziku.. bass reflex.. sweet mother of god... kriminalno lose.. pa je krenula jedna zamisao.. u pocetku demoraliziran mpogucnoscu komliciranosti cijelog operativnog zahvata (kasnije se ispostavilo da i nije tako strasno, ali bez odogovarajuceg alata - citaj fleskerice, pop-nitni, spicangi, busilice, posebnih punti za nju, celicvnih zivaca i hrpu vremena a i para nema se sto traziti. 

Odluka je pala, ajmo nesto zapoceti. Pomalo.

Tocka jedan. Provlacenje kabela za pojacalo. / badeve sve ako ne ucinis ovo.. i tako sam donekle odredio gdje bi taj vrazji kabel mogao proc - isto kao i u starom cliu.. pokraj sajle od haube.. veliki safciger, noga i udri / steta/ rupa je ucinjena, kabel prolazi bez velike muke.. uh.. srce mi se slamalo.. nabijas safciger rukom i nogom kroz tu gumu.. auch.

Tocka dva. Zamjena radija? ne dolazi u obzir. Dakle auto je na trzistu koliko? 3 godine? i da jos nitko nije ucinio,napravio maske za 1 din radio??? Bitch please.. uh.. nista, alpine iz starog auta ostaje u kutiji, ovdje ce trebati nesto drugo. Iscupao sam radio van, nasao shemu zica na netu, i prespojio na zvucnicke izlaze zice za hi-low konverter. Kasnije sam kupio Alpine MRV F300 koji ima hi level inpute i pripadajuci adapter tako da mi prehodno kupljeni hi-low konverteri ne trebaju ( a svaki sam platio 200kn.. jer magnat koji je u medjuvremenu krepao nije imao hi inpute). Dakle radio ostao originalan. Provuceni kabeli od prednjih i straznjih kanala.

Tocka tri. Zvucnici. Odluka je pala na Focal Expert PC 130 straga i PS 165 sprijeda. U 11 mjesecu smo ja i stari sakupili hrabrosti. Kupljeni adapteri preko e-baya za megane III za 13cm jer je straga zvucnik i adapter u jednom. Flekserica u ruke, skini popnitne isucpaj stari zvucnik, stavi adapeter, nakelji novi zvucnik. Tada stavljeno na originalne zice i spojeno na radio. To je u planu sad zavrsiti narednih dana. Provuci druge zice, dampirati straznja vrata i spojiti na pojacalo. 

Tocka tri tocka jedan. Prednnji zvucnici. Doslo je ljeto. Uklonio sam serijske poklopcice na tabli gdje bi trebali bit vristavci. I gle cuda - nema niceg! koja prevara.. facepalm..  provukao sam zice iza table, postavio tvitace. Onda je usljedilo skidanje obloga vrata, flekserica, uklanjanje originalnih "bass aha reflex kutija" i "vrhunskih" kartonskih zvucnika s konusom umjesto tvitera". Dampiranje (STP silver edition). postavljanje adaptera za 16cm zvucnike (kupljeni na e-bayu), provlacanje novih zica. 

Tocka 4. rakopavanje obloge praga i B nosaca. No problem - sve ide lijepo i jednostavno. Zice od tvitera i wofera sam izvukao ispod prednjih siceva, spojena skretnica, zica do pojacala u bunker. 

Shema spajanja - nakon sto zavrsim straznja vrata - nove zice i damping, u planu je i damping vrata bunkera - prednji i straznji zvucnici idu na dva ohma na prednje kanale (amp ima birth cert. na kojem ima 90W na 2ohma, 45 ppo zvucniku ce biti i vise nego dosta. Za sad) a na straznje kanale sub u bridge. A iput ce biti tako osmisljen da mi prednji kanali sluze za zvucnike, a straznji za sub - fader  ce sluziti za kontrolu suba. U daljnjem planu je postaviti monoblock pojacalo za sub i 4 kanalni apm samo za zvucnike. Otom potom. Iskesirao sam vec previse para. 

Uglavnom ovo sada je nevjerovatno, Zvuk da se sledis. A dampmpiranjem je auto postao neusporedivo tisi i nema vise onih vrazijih francuskih cvrcaka... 

Za sve dodatne info pitajte. Slike prilog. 

p.s. na ebayu sam kupio zlu ne trebalo kopce za obloge vrata, 10 komada oko 5-6 eura. Odgovaraju od megana III. Ali nemaju tendeciju pucanja. Otisao je samo jedan. 

 

p.p.s @admin - mozete ovaj post prebaciti u odgovarajuci podforum..  ako zelite ;)

DSC_1412.JPG

DSC_1424.JPG

DSC_1478.JPG

DSC_1479.JPG

DSC_1480.JPG

DSC_1482.JPG

DSC_1483.JPG

DSC_1486.JPG

DSC_1497.JPG

DSC_1501.JPG

DSC_1502.JPG

DSC_1504.JPG

IMAG0948.jpg

IMAG0951.jpg

IMAG0949.jpg

IMAG0950.jpg

IMAG0952.jpg

Link to comment
Share on other sites

lijep posao. Ova traka za dampiranje je samoljepiva ili ne? Mjesto kupnje, cijena?

Link to comment
Share on other sites

Samoljepljiva. STP silver edition. 900kn. Zvucnici 1000+1500,amp 1400. Adapteri ukupno 450kn. +zice,kabeli i ostali materijal ukupno cca 6000kn. Sub iz starog auta magnat edition 30cm. Za sad ostaje. U planu zamjena kad dodje mono amp. 

Sve kupljeno u ronisu

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

jeli bio problem iznutra vrata lijepiti, si isjekao ruke? Treba li prvo unutrašnjost vrata oprati da uhvati traka? Kakav je zvuk zatvaranja vrata sada?

Link to comment
Share on other sites

Kad se skine onaj bijeli stiropor dobije se veliki servisni otvor. Ciscenje povrsine s idustrijskim (citaj obicni kucni alkohol za ciscenje). Ne treba puno truda jer nije strasno blatno, a mjesta ima.Nakon toga rezanje i lijepljenje folije. Da,izrezala mi je prste. Nakon toga s rukavicama. Za jedna vrata ukupno-demontaza,zice,damping,montaza novog-skoro cijeli dan. Oko 8-10h posla

A auto je tisi,kompaktniji. Zvuk je-'plop',pun. Nije limen.

U paketu se dobije 10folija. Za prednja vrata otidje 2i pol lista. 

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

zvuk je brutalan, nemoze ga se ovako opisati ovdje, a tisina u autu ko da si u S klasi...

sad jos cipiranje :p 

Link to comment
Share on other sites

pa jeli dovoljno jedno pakiranje od 989 kn za sva vrata?

 

Link to comment
Share on other sites

Je. Ostala su mi 4lista i sitno. Straznja vrata su mana i bit ce jos i za bunker. S racionalnim rezanjem i iskoristavanjem svakog komadica. Za clio je dosta

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.