Jump to content

Opet problemi s Lagunom


dado93

Recommended Posts

evo mene opet,non stop neki problemcici :D

kazaljka od goriva opet ne radi,i jucer idem i auto mi se ugasi u voznji,stanem probam upaliti,jedva nekako,kontam nestalo mi goriva,ugasim auto i odem s jaranom na benzinsku uspem 20 lit...upalim nekako,a na instrument tabli mi zasvijetli lampica STOP i ova ispod desnog pokazivača smjera,nešto kao motor i u njoj piše stop,reko necu vozati,zovnem majstora kaže on može biti da je otisla pumpa goriva i možda je to uzrok i kazaljke što nije dobro radila,a skuzio sam da mi u zadnje vrijeme auto znalo trzati malo na oko 2000 o/min i nekad malo zadimiti...e sad neznam što bi moglo biti,mijenjao sam sve filtere i ulje prije 2000km...,pošto neki govore da bi moglo biti do filtra goriva...

Link to comment
Share on other sites

ovo trzanje na oko 2000 okretaja i dim ti je EGR ventil,tako je i kod mene bilo.

kako si riješio slučaj,jesi li uzeo novi ili si svoj pročistio?

Link to comment
Share on other sites

očisto ga,al je to bilo kratkog vijeka,nakon toga opet isto, iskopcao sam jack od ventila i nemislim se vise o njemu. u memoriju registira gresku egr,ali nepali service,check engine i sl. pitao sam 2 servisera i rekli su mi da bez problema ga ugasim.

Link to comment
Share on other sites

očisto ga,al je to bilo kratkog vijeka,nakon toga opet isto, iskopcao sam jack od ventila i nemislim se vise o njemu. u memoriju registira gresku egr,ali nepali service,check engine i sl. pitao sam 2 servisera i rekli su mi da bez problema ga ugasim.

ok,prvo ću i ja svoj pročisiti pa cu vidjeti šta će biti,hvala u svakom slučaju...

Link to comment
Share on other sites

Ako ti se upalio stop onda to nikako nije do EGR ventila. Prije će biti do dobavne pumpe kako ti je mehaničar rekao. Kako se auto sad ponaša? Probaj spojiti na dijagnostiku pa vidi što je u pitanju. Vjerojatno je ovaj problem s kazaljkom goriva povezan s ovim trzanjem i dobavnom pumpom.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti se upalio stop onda to nikako nije do EGR ventila. Prije će biti do dobavne pumpe kako ti je mehaničar rekao. Kako se auto sad ponaša? Probaj spojiti na dijagnostiku pa vidi što je u pitanju. Vjerojatno je ovaj problem s kazaljkom goriva povezan s ovim trzanjem i dobavnom pumpom.

auto se ponaša isto,sutra ću otići majstoru,pa spojiti na dijagnostiku,maloprije kad sam ga htio upaliti,malo je duže verglao,isto kao da je vratio gorivo u rezervoar pa dok ga povuče i onda radi,ne gasi se...

Link to comment
Share on other sites

auto se ponaša isto,sutra ću otići majstoru,pa spojiti na dijagnostiku,maloprije kad sam ga htio upaliti,malo je duže verglao,isto kao da je vratio gorivo u rezervoar pa dok ga povuče i onda radi,ne gasi se...

Vjerojatno dobavna pumpa. Na kućištu filtera goriva imaš odzračnik (ako je filter uložak) koji izgleda kao pipac i može se odvrnuti. Probaj dati kontakt(ubaci karticu do kraja) pumpa bi trebala stvoriti tlak, nakon toga odvrni taj pipac i pogledaj dali korivo teče kroz odzračnik (možeš spojiti crijevo da ne isprolivaš auto gorivom). Može biti i do visokotlačne strane(pumpa, cijevovodi itd.) i zato bi najbolje bilo spojiti na dijagnostiku.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

napravio sam,spojio na dijagnostiku kad ono dobavna pumpa,radila je,ali ne kako treba...a egr mi nije začepljen nego je bio problem negdje kod usisne grane,pa sam i to napravio i laguna leti sada :D

Link to comment
Share on other sites

napravio sam,spojio na dijagnostiku kad ono dobavna pumpa,radila je,ali ne kako treba...a egr mi nije začepljen nego je bio problem negdje kod usisne grane,pa sam i to napravio i laguna leti sada :D

Glavno da je rješeno. Jeli puno novaca izašlo?

Link to comment
Share on other sites

Nije puno,zato sto odavno vozimo sva auta iz kuce kod njega,a dobri smo i frendovi :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.