Jump to content

Njega vozila by Auto Partes


krcko

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Auto Partes

    43

  • borny

    22

  • IcyTexx

    8

  • Med0

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Nemojte se ljutiti ako napišem koju vezanu za ove strojeve :)

Ovaj za 600kn slobodno maknite :) Ako rikne nakon isteka jamstva, ne isplati ga se popravljati jer je pumpa plastična i napravljena od jednog dijela, a košta otprilike kao cijeli stroj.

K3.80 ima dvodijelnu plastičnu pumpu i popravci su nešto jeftiniji jer nije sve iz jednog dijela izliveno. Najjeftiniji popravak navedenog je cca 200kn sa uključenim radom.

K4.80 je skoro isti stroj kao i 3.80 uz nešto veći pritisak i protok vode.

Prethodno spomenuti modeli imaju plastične pumpe koje se nakon dužeg rada zagriju i vole puknuti, pa curi voda ili je slab pritisak. Preporuka je sa takvim strojevima raditi 15-ak minuta, pa ga pustiti da se hladi pola sata. To vam ne piše u uputstvima, ali vjerujete mi na riječ ili isprobavajte.

Sljedeći modeli su nešto ozbiljniji, ali i skuplji. Imaju metalne pumpe, s tim da 5.610 ima aluminijsku, a 7.280 mesinganu, koja je, naravno, bolja. Osnovna razlika između metalnih i plastičnih je da s metalnom pumpom možete prati dosta duže, ja sam znao po 1-2h uz sitne pauze derat po tepisima.

Kod 5.610 treba paziti ima li vodeno hlađenje. Inače je to dobro, ali ne u ovom slučaju. Ako vam stroj padne, udarite ga ili nešto slično, plastične cijevi i kućište tog hlađenja vole puknuti i popravak istoga teško možete progurati pod garanciju.

Ako nema vodeno, go for it. Po meni, best buy od ovih 5.

Za 7.280 nemam nešto posebno reći, tko ima love, neka si ga uzme i neće požaliti.

Isprike na podužem postu, radio sam u Karcheru i dobar dio rodbine mi još radi, pa sam prilično upućen u problematiku.

Sloodno se obratite za savjet ili pomoć. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Gdje nabaviti rezervne dijelove? Konkretno dihtung na pistolju.. Kapa mi po cijeloj ruci kad perem auto :tup:

Link to comment
Share on other sites

Ja imam jednog Karchera koji je manji od svih ovih iz ponude. Kupio sam ga u Metrou prije 7.5 godina, koristio ga možda 10-ak puta za prati auto, tepihe i fasadu. Nisam ga uopće održavao niti posebno pazio.

Radi dan danas i ništa ne kaplje. Navoj na crijevu od pištolja bi mogao biti bolji, teško se pogodi zub. Puno je bolji od nekih Einhella i Classe kakvog su moji susjedi kupovali u to vrijeme po shopping centrima :)

Link to comment
Share on other sites

Imam 5.520 koji ima metalnu pumpu i vodeno hlađenje. Evo već dvije godine radi kao urica, a nije da ga štedim.

Link to comment
Share on other sites

@ Med0: možda imaš jednog od fosila sa metalnom pumpom ili imaš igračku koju nisi ubijao. Što se tiče navoja, probaj malo podmazati taj dosjed i prije zavrtanja gurnuti malo u lulicu, ići će lakše.

@ usrmaatre: pa 5.520 je odličan stroj, sa ili bez vodenog. Nisam ja ni napisao da vodeno ne valja, samo da s njim ima problema kakvih nema kod zračnog hlađenja.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja prvog Karchera koji je plaćen 1300kn, izdržao 7god dok nije pukla plastična pumpa i otišao kvragu. S obzirom koliko je malo radio prebrzo je otišao i još sam pazio na njega.

Drugi sam kupio u Lidlu, 300kn onaj mali, metalna pumpa, evo dere već drugu godinu a garancija 3god! :D

Gazim ga i nikako da krepa. Prao cijelo dvorište s njim, radio 3sata u komadu, radi ko sat.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam jednog Karchera koji je manji od svih ovih iz ponude. Kupio sam ga u Metrou prije 7.5 godina, koristio ga možda 10-ak puta za prati auto, tepihe i fasadu. Nisam ga uopće održavao niti posebno pazio.

Radi dan danas i ništa ne kaplje. Navoj na crijevu od pištolja bi mogao biti bolji, teško se pogodi zub. Puno je bolji od nekih Einhella i Classe kakvog su moji susjedi kupovali u to vrijeme po shopping centrima :)

ja imam vjerovatno isti takav, prestao raditi nakon 3-4god.

isti problem koji se ovdje navodi...plastika kod pumpe se razdvojila.

Link to comment
Share on other sites

Jel vam je možda kriva slika za ovog 5.610?

http://www.kaercher....se/11812090.htm

I jedno jaaako glupo pitanje jer nemam pojma o ovome. Piše za njih da imaju max temperaturu do xxxC. Dal to znači da imaju grijač il na njih možeš spojit toplu vodu?

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Jel vam je možda kriva slika za ovog 5.610?

http://www.kaercher....se/11812090.htm

I jedno jaaako glupo pitanje jer nemam pojma o ovome. Piše za njih da imaju max temperaturu do xxxC. Dal to znači da imaju grijač il na njih možeš spojit toplu vodu?

To znači da možeš spojiti toplu vodu, jer oni koji imaju grijač skupi su kao manji rabljeni auto.

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima jel ovaj model od 2500 i 3500 kn imaju isti protok vode kao oni u samoposlužnim auto praonicama jer radio sam sa dva neka miniwash-a i to je više bila magla neka nego voda i zapravo se auto nebi ni opralo stim...nije bio karcher nego neki drugi jeftinjaci... uopće nije puno ispalit 2500-3500kn za dobar karcher ako je to kvalitetno i ako može a+oprat auto kao oni perači u samoposlužnim praonicama...

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam prao u samoposlužnim pa ne mogu usporediti, ali doma imam 2 miniwasha različitih klasa i nijedan ne baca maglu.

Moguće da je dizna na pištolju bila u banani, zato je djelovalo tako, raspršen mlaz i nema pritiska. Imam doma jednu takvu rashodovanu, plastična dizna je izgubila oblik i nema "šusa".

Ne možeš pogriješiti sa ta 2, možeš samo uzeti dobar i bolji.

Link to comment
Share on other sites

To znači da možeš spojiti toplu vodu, jer oni koji imaju grijač skupi su kao manji rabljeni auto.

Jel je onda moguće negdje nabavit termostatsku mješalicu koja šalje vodu određene temperature?

Sigurno postoji, dal zna tko gdje (da nije ona kupaonska zubo.gif, a da ima odabir po stupnjevima)?

Super je što mi je bojler u garaži. hihi.gif

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

To znači da možeš spojiti toplu vodu, jer oni koji imaju grijač skupi su kao manji rabljeni auto.

Ako gledaš profi program, onda si u pravu.

Hobby program ima samo jedna model sa grijanjem vode, K 855 H(S). Ne znam kolko je novi, vrti mi se cifra 5 ili 8 tisuća kuna :nezna: Ima u Bauhausu/Baumaxu.

post-11796-016243100 1351326659_thumb.jp

Imam takvoga doma, ali je dosta star i još uvijek pere ko blesav. Po ljeti perem sa malim bez grijanja, ali zimi topla voda čuda radi :zubo:

Jel je onda moguće negdje nabavit termostatsku mješalicu koja šalje vodu određene temperature?

Sigurno postoji, dal zna tko gdje (da nije ona kupaonska zubo.gif, a da ima odabir po stupnjevima)?

Super je što mi je bojler u garaži. hihi.gif

Samo moraš jaaako paziti sa temperaturom vode, ne jednom sam vidio sve rastopljeno u miniwashu, ne isplati se popravljati.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Samo moraš jaaako paziti sa temperaturom vode, ne jednom sam vidio sve rastopljeno u miniwashu, ne isplati se popravljati.

Zato termostatska.

Ona pušta određenu temperaturu plus-minus par stupnjeva kad dođe topla voda. dobroje.gif

Link to comment
Share on other sites

@ Med0: možda imaš jednog od fosila sa metalnom pumpom ili imaš igračku koju nisi ubijao. Što se tiče navoja, probaj malo podmazati taj dosjed i prije zavrtanja gurnuti malo u lulicu, ići će lakše.

@ usrmaatre: pa 5.520 je odličan stroj, sa ili bez vodenog. Nisam ja ni napisao da vodeno ne valja, samo da s njim ima problema kakvih nema kod zračnog hlađenja.

Slažem se da je odličan stroj, pogotovo zato što je tek u seriji 5 metalna pumpa, a i protok od 460l/h nije za baciti. Do sada nisam imao nikakvih problema s vodenim hlađenjem. Kupio sam ga u Bricostoreu za 1500 kn - akcija i super sam zadovoljan s njim.

Link to comment
Share on other sites

Postoji li mogućnost uzimanja poklon bona sa uslugama po želji?

Link to comment
Share on other sites

Postoji li mogućnost uzimanja poklon bona sa uslugama po želji?

Ako mislite na poklon bon koji se izvuce na klinici da - odabir je u potpunosti Vas

LP

Link to comment
Share on other sites

Ako mislite na poklon bon koji se izvuce na klinici da - odabir je u potpunosti Vas

LP

Ne.

Mislim na nešto tipa da ja uplatim određene uslugu koje bi iskoristila druga osoba kao poklon bez saznanja koliko to košta.

Da li je tako nešto izvedivo?

Konkretno, unutarnje i vanjsko čišćenje + poliranje fara + voskanje auta.

Link to comment
Share on other sites

Ne.

Mislim na nešto tipa da ja uplatim određene uslugu koje bi iskoristila druga osoba kao poklon bez saznanja koliko to košta.

Da li je tako nešto izvedivo?

Konkretno, unutarnje i vanjsko čišćenje + poliranje fara + voskanje auta.

Moguce je. Dodjite do nas ili nas nazovite telefonom i sve se dogovorimo

LP

Link to comment
Share on other sites

Što napraviti kada vozite punoljetno vozilo i u njega se uvuče smrad cigareta, miris blata sa cipela slučajnih stoper(ic)a i kada u unutrašnjost uleti prašine koja se uvuče u najsitnije pore i na mjesta koja nisu dostupna rukom.

A hvala Bogu na našim cestama blata i prljavštine ima na izvoz.......

:plazi::hey:

Link to comment
Share on other sites

Što napraviti kada vozite punoljetno vozilo i u njega se uvuče smrad cigareta, miris blata sa cipela slučajnih stoper(ic)a i kada u unutrašnjost uleti prašine koja se uvuče u najsitnije pore i na mjesta koja nisu dostupna rukom.

A hvala Bogu na našim cestama blata i prljavštine ima na izvoz.......

:plazi::hey:

Napraviti dubinsko kemijsko ciscenje (sada na akciji 256,20kn) ili sa Odor eliminatorom http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.530.005 posprejati po platnenim/tapiciranim dijelovima u autu. Ukoliko je "kolicina" neugodnog mirisa jaka onda napraviti to svaka 3 dana

LP

Link to comment
Share on other sites

jedno pitanje za Auto Partes:

dofurao sam vam auto od Oca na Quicuk detailing u 7.mjesecu (crni Passat) i posao je bio dobro napravljen, no nakon prvog pranja su se na mat crnim plastičnim djelovima pojavili bijeli "risevi", vjerojatno nije bilo zaštićeno kad se mazalo s polir pastom ili nečim. Mislio sam da će se to isprat nakon nekoliko pranja, no nije. Još uvijek se prilično vidi pa me zanima s čime to očisti?

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.