Jump to content

Megane - stop svjetla


brusli

Recommended Posts

U pitanju je Megane grandtour 1.6 16v iz 2006. g.. Problem je što stalno rade štop svjetla dok je auto upaljen. Probao sam odspojiti prekidač kod papučice, ali se i dalje ne gase. Rade i kad ugasim svjetla, jedino kad ugasim auto i izvučem karticu se ugase. Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš ESP onda postoji i jedan relej koji pali stop svjetla kada sustav proradi. Pogledaj taj relej možda je on zablokirao pa zato stalno gore stop svjetla.

Trebao bi ti se nalaziti na postolju pedale gasa. Skini ga (stop svjetla bi se trebala odmah ugasiti), spoji ga direktno na bateriju (pinovi 1 i 2 na releju) i ako ne škljoca kada ga spojiš na napon onda nevalja.

Link to comment
Share on other sites

Otišao kod električara, raskopao sve i na kraju se ipak ispostavilo da je prekidač u pitanju. Novi je 110 kuna i koju kunu majstoru za pivo i problem riješen.

Link to comment
Share on other sites

meni su jucer na ibizi riknula stop svjetla...lampica grijaca je blinkala na instrument ploci....odmah sam znao sta je po srijedi

72 kune i sam za zamjenio....zamjena nemoze bit jednostavnija...

Link to comment
Share on other sites

jučer se vozim za jednim twingom, stalno mu gore lijevo i srednje štop svjetlo. Prelazim ga i nailazim na ženku kojoj stalno radi lijevi žmigavac, ona telefonira, slijedeći gnojf 3, koči, skreće desno, štop svjetla uopće ne rade...

Link to comment
Share on other sites

Neku večer vozim za kangooom i kad da bilo koji žmigavac pale se sva 4. Mislio sam da me pozdravlja kad smo silazili s kružnog toka. :D

Link to comment
Share on other sites

meni su jucer na ibizi riknula stop svjetla...lampica grijaca je blinkala na instrument ploci....odmah sam znao sta je po srijedi

72 kune i sam za zamjenio....zamjena nemoze bit jednostavnija...

Standardna boljka VW grupe , čim duže držiš nogu na kočnici (u kolomi npr.) počne blinkati lampica grijača zbog prekidača na pedali kočnice.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.