Jump to content

Problemi sa svjetlima instrument ploče


Vladek

Recommended Posts

Da li se nekome već javio ovakav problem: kada pritisnem kočnicu upale mi se pozadinsko svjetlo instrument ploče, nekad treperi, a ponekad svjetli konstantno. Ukoliko upalim i žmigavac (svejedno koji) onda blinka. Svo ostalo osvjetljenje na autu uredno radi. Raskopao sam zadnja svjetla. Očistio grla, našpricao kontakt sprejem i isto je. 

 

Od kud krenuti dalje?

Link to comment
Share on other sites

probaj malo povijat kontakte da bolje nasjedne

i da ima bolji kontakt

Link to comment
Share on other sites

to se i meni događa od kad sam stavil led žaruljice u stop i rikverc svijetla.

Link to comment
Share on other sites

probaj malo povijat kontakte da bolje nasjedne

i da ima bolji kontakt

 

Jesam...nije pomoglo.

Link to comment
Share on other sites

to se i meni događa od kad sam stavil led žaruljice u stop i rikverc svijetla.

Imam LED žarulju u 3. stop svjetlu i 2 LED u rikverc svjetlima. Do sada je sve normalno radilo. Čak sam bil poskidal sve te ledice i stavil obične žarulje i isto...

 

Neznam da li nešto znači, ali kada imam poziciju ili kratka svjetla upaljena onda je sve normalno.

Link to comment
Share on other sites

ja sam to rijesio tak kak sam ti napisao

i isto sam naspricao s kontakt sprejem

Link to comment
Share on other sites

Nije isto kad su svjetla upaljena,obrati paznju na displej od kilometara,skini masu sa zadnjih svjetala,pobrusi boju do lima i vrati nazad,tako sam ja rjesio isti problem.

Link to comment
Share on other sites

ista stvar i kod mene na meganeu od kada sam sam stavio LED u prtljažnik , osvjetljenje tablica i unutrašnjost...

 

Sutra budem probao ošmirglati masu.

Link to comment
Share on other sites

Zato lijepo kažem ljudima da ne petljaju sa ledicama em što vječno neki kuršlusi em što vuće na selo...

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti sam sebi više dosadio sa tim veleumnim savjetima?

Link to comment
Share on other sites

ista stvar i kod mene na meganeu od kada sam sam stavio LED u prtljažnik , osvjetljenje tablica i unutrašnjost...

 

Sutra budem probao ošmirglati masu.

Ne šmirglati! Kontakt spray, ili ako baš moraš Purol pastom malo uglancati. Šmirglanjem smanjuješ dodirnu površinu, povećavaš prelazni otpor

Link to comment
Share on other sites

Jesi možda nedavno mjenjao stop žarulju?

 

Stavio sam LED žarulju za 3. stop svjetlo, još prošle jeseni, ali isto se događa kad vratim običnu žarulju.

Link to comment
Share on other sites

Ne pitam za 3.stop svjetlo ,nego za lijevo ili desno iz razloga ako se stavi obična žarulja koja nije sa dvije žarne niti javljaju se smetnje koje si naveo.

 

Stavio sam LED žarulju za 3. stop svjetlo, još prošle jeseni, ali isto se događa kad vratim običnu žarulju.

Link to comment
Share on other sites

Unutar lijevog i desnog svjetla su standardne žarulje sa 2 niti...

Link to comment
Share on other sites

znači P21/5 W?

Upravo te!

 

Problem je riješen (barem zasada :happy2: ). Jučer popodne mi je krepalo zadnje stop svjetlo, dok su pozicije radile. Danas nakon posla, otišao sam do prijatelja električara i ustanovili smo da je krepao stop prekidač na papučici kočnice. Nakon što smo stavili drugi, stop svjetla proradila. Zatim smo rastavili zadnje lampe i počistili sve limiće koji su konektori žarulja, i pošpricali kontakt sprejem. Sada više nema miganja pozadinskog svjetla. 

Nažalost nisam sada siguran da li je bilo do prekidača ili zato kaj smo malo počistili kontakte. Sklon sam vjerovati da j eipak bilo do prekidača.

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne smirglati?nemoze masu radit preko laka,ima ju eventualno preko serafa kojim je stegnuta...

Uostalom sa time sam rjesio svoj problem sa blinkanjem,nista drugo nisam dirao.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ništa šmirglao. Električar je provjerio putem instrumenta da li ima masu na šarafu i bilo je OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Problem se vratio...nemam više ideje što napraviti. Sutra ponovo rastavljanje zadnjih svjetla i probat ću zamjeniti žarulje pozicije/stopa sa novima...

Link to comment
Share on other sites

Napravi ono šta do sada nisi uopće napravio (a trebao si prvo to odraditi). Odvidaj vijke od mase na oba stražnja svjetla i brusnim papirom očisti donji dio okrugle stopice sa kojim naliježe na šasiju, kao i taj dio na samoj šasiji oko vijka. Bar ti ovo nije neka velika nauka. Slika poz. ME i MF.

 

Thalia rear earth.pdf

 

Prije toga, ajde napravi ovo:

Daj kontakt i neka ti netko pritisne i drži papučicu kočnice (možeš i staviti nekakav teret na nju tek toliko da pritisne prekidač i upali svjetla kočnice).

Upali sva četri žmigavca na centralnom botunu. Ubaci auto u rikverc.

Sada idi iza auta i vidi šta se dešava sa svim ovim upaljenim lampicama.

Na stražnjem faru na kojem je loša masa vidit ćeš pravi light show. U ritmu žmigavca će se i druge lampice na tom faru prigušivati i pojačavati. E tu nevalja masa. 

 

Ili jednostavniji test. Otkači konektor na jednom stražnjem svjetlu. Sjedi u auto daj kontakt i stisni kočnicu. Ako ti se upali svjetlo na tabli onda je problem u onom drugom svjetlu (njegovoj masi) koje je ukopčano. Sad na pravi obrnuto, iskopčaj konektor drugog svjetla, a ukopčaj prvo. Ako ti se opet upali tabla onda definitivno nije poblem u stražnjim svjetlima.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

DraganST, hvala na opširnom postu. Ovo sa svjetlima je isprobano i vanjska signalizacija radi uredno bez obzira što miga svjetlo instrument ploče.

Danas ću skinuti vijke od mase i počistiti, pa napraviti test sa otpajanjem svjetala.

Link to comment
Share on other sites

DraganST imaš li neku servisnu knjigu ili bilo što drugo za Thaliju ili Clio II s kojim Thalija djeli dosta elemenata? 

Link to comment
Share on other sites

Imam Dialogys (tu imam razne tehničke note i manuale za Clia i druge tipove Renaulta), a imam i Renault VISU - elektro sheme za Clia (gornji pdf sa pozicijom mase je iz ovoga programa).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.