Jump to content

Clio RT 1.4 '98 tvorničke dimenzije


Clio Sokol

Recommended Posts

Zamjenio sam se za Clia II RT 1.4 iz '98. Trenutno su na autu zimske gume Sava Eskimo S3+ 175/65 R14. Auto mi u vožnji pokazuje 60 dok radar pokaže 54/55...kako koji puta, a na autoputu je ta razlika i puno veća. Prvo što mi je palo napamet je to da auto ima vantvorničku dimenziju, ali nigdje nisam uspio pronaći točne podatke za svoju godinu koje su dimenzije išle. Nemam knjižice vozila, već novu prometnu i u njoj je upisana dimenzija 165/65 R13 i na kraju još dimenzija 175/65 R14. Rezervna guma mi je pak 165/65 R14. Sad tko je tu lud? Da stvar bude bolja, malo sam se ogledao o susjedov Clio koji je malo noviji ali ista linija i par drugih Cliota te linije i našao na njima sve tri dimenzije...izuzev jednog sriktanog, taj je imao 195/50 R15.

 

Moje pitanje glasi... koja od ove tri dimenzije bi bila original tvornička, a koja je dodatno upisana... iz nove prometne nije vidljivo zbog toga što ne stoji više u napomeni nego je pisano za redom

 

I pitanje koje se još dimenzije mogu staviti i upisati dodatno? Razmišljao sam staviti alu 15 cola i 195/50 R15 ali bojim se da će mi u slučaju da je tvornička 165/65 R13 biti još veća razlika i još veće odstupanje na pokazivaču brzine.

Link to comment
Share on other sites

Moj je iz 2001. i tvornička dimenzija je 165/65 R14.

Na njemu su sad 195/50 R15 i upisane su u prometnu kao prve, a ova manja dimenzija kao dodatne jer se na njima vozim zimi.

Link to comment
Share on other sites

Je li moguće da je napravljena pogreška kod upisa pa piše 165/65 R13 umjesto R14?

Link to comment
Share on other sites

Svaki sat pokazuje oko 10% brze nego sto vozis na tvornickim gumama. Cak stovise na dijagnostici ti pise brzina koja je tocna sa gpsom, ili jako mala odstupanja a sat pokazuje cca 10% vise.

Sve je ok. Nemas frke :)

Link to comment
Share on other sites

Kombinirao bi neke alu felge pa uzeo gume za njih, prvenstveno radi toga mi je da znam sračunat glede isplativost dimenzija...a to kaj on laže, jbg...bitno da ne pokazuje da idem sporije a idem brže pa me kazne

Link to comment
Share on other sites

Originalna ti je veličina 165/65/R14 kao i kod mene.

 

Sada imam na svome gume 175/65/R14 kao i ti. Ova guma u odnosu na tvorničku ima veći opseg za 39mm ili 2,28%.

 

Ovo ti u prijevodu znači da kad ti na celeru pokazuje da voziš 70 km/h ustvari voziš brzinom od 71,6 km/h. Dakle voziš većom brzinom tako da mi je čudan taj podatak koji si stavio za radar.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, taj radar mi je na Laguni pokazivao jako precizno, tvornička 195/65 R15 i po km satu 60 a rada 59...

Link to comment
Share on other sites

I ja imam sa par auta ista iskustva, uglavnom na službenim autima gdje su gume tvorničkih dimenzija pokazuje oko 5km/h veću brzinu nego na radaru. Nisam sa svojim uspoređivao... 

165/65 R 14 ti je tvornička dimenzija, danas sam se bio "boriti" za upis dodatne dimenzije 195 50 R 15 na stanici za tehnički, i otvorio mi čovjek katalog i pokazuje da je 165 tvornička dimenzija.

Link to comment
Share on other sites

Što u biti dokazuje moju tezu da je meni napravljena greška kod upisa u prometnu pa je upisana 165/65 R13 umjesto R14. E sad da li da idem na MUP to tražit da isprave ili ne, jer nemam namjeru tu dimenziju stavljat na auto...

Link to comment
Share on other sites

Cak i da je 13,morala bi bit 165/75r13 ili 175/70r13,tako da je definitivno fulano...

Meni je na thaliji serijska 175/65r14

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.