Jump to content

Kablovi svjećica


Vladek

Recommended Posts

Probija mi je dan kabl na samoj lulici svjećice. Vidim povremeno iskru. Koje kablove preporučate uzeti (i gdje kupiti, cijena)? - pretpostavljam da je dobro izmjeniti sva 4 kom. 

Link to comment
Share on other sites

Beru

 

Prvo vidi da li su ti kabeli integrirani u bobinu odnosno možeš li odvojiti kabele od bobine. Ako ne možeš trebat će ti i nova bobina.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam potrošio popodne u potrazi za kablovima koji pašu.

 

Naime nakon posla sam otišao do Auto Kreše (Zagrebačka ul.) i dao im sve podatke o vozilu i na temelju kataloškog broja oni meni daju kablove (188 kn sa 20% HAK popusta ). Ja do prijatelja da rješim i drugi problem oko stop svjetla, probamo kablove, i vidimo da su prekratki. Nazad u dućan, prodavač veli imamo samo te ali postoji možda još jedan kataloški broj koji bi odgovarao od istog proizvođača, ali nemaju u dućanu, već u drugoj poslovnici kod Arena centra. Otišli mi i tamo, a i ti su  bili prekrtaki. Razlog je u prekratkom samom kabelu i lulici koja dolazi na svječicu - na Thaliji mora biti pod 90°. Dakle ne kupovati OES 891 , neznam naziv firme koja ih radi.

Još mi vele da samo to mogu naći u Renaultu. Zatim sam otišao do Tokić Siget, a oni imaju set ali u dućanu kod Buzina. Naravno da mi je već bio pun kufer pa sam otišao i tamo. 

Set koji sam tamo našao je BERU i na prvi pogled sam vidio da izgledaju kao orginalni - set je koštao 335 kn. Malo sam odrješio kesu više od predviđenog ali sam ih uzeo i promjenili smo ih odmah na parkingu da ne bi bilo opet vraćanja. Čini mi se da sada motor radi mirnije, ali ću više znati ujutro kada ga upalim hladnog.

 

Dakle obratite pozornost pri kupovini ovih kablova , da vas ne šeću kao i mene. Relativno ih je lako skinuti pa se može ponijeti uzorak kod kupovine.

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

O kojem se motoru radi kod tebe?

Na mobiteli sam pa ne vidim...

Ja sam kablove Beru/Eyquem za E7J placao oko 200-250kn, kako kada .

Link to comment
Share on other sites

O kojem se motoru radi kod tebe?

Na mobiteli sam pa ne vidim...

Ja sam kablove Beru/Eyquem za E7J placao oko 200-250kn, kako kada .

1,4 8V, 2003 god.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.