Jump to content

clio neugodan miris iz ventilacije (nestandard)


ivca

Recommended Posts

ovak, čitao sam dosta o tome , i čak isprobao par slučaja na drugim autima i znam kak izgleda misris vlage i sl.

 

kod mene je stvar da se osjeti onak baš po kravama i štali, nije gorivo, vlaga, misris struganja remenice itd.

 

odma kad sam uzeo auto mi je mehaničar promijenio filter kabine, i uštrcao sprej onaj s cijevčicom, ali frajer nije stavio na recirkulaciju zraka lol, tak da sam ja pošto se nije puno promijenilo lupio onaj sonaxsov sprej

 

bilo je bolje jedan dan  ali odma poslje sve po starom

 

nakon toga otišao u servis klime i reko gazda da ce mi našpricat kompresor da se to sve dobro ocijedi i onda isprat ozonom 2 puta, dal su njegovi radnici napravili sve to neznam , ali covjece par dana je bila milina u autu

 

al sad lagano osječam da se opet vrača taj miris , auto je sa sela, i ko da se negdje to uvuklo

 

bio sam u renou i rekli su da je samo jedan filter kabine , eventualno da se nije neka neman uvukla, al ovo nije smrad crkotine, već točno po štali

 

jel ima ko kakav prijedlog, ili preporuku nekog ko bi mi to mogo riješit

 

(inače sad nije više tak strašno, možda i samo lagano ode, al me znima možda neko imo slično iskustvo)

Link to comment
Share on other sites

neznam..al meni  je jedno tjedan,dva smrdilo  po srni kad sam ju zgazil...moožda se prijašnji vlasnik zabil u hrpu gnoja  :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Jesi gledao ulaz zraka prije filtera klime?

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je isparivač prljav i pun smeća pa se mirisi tamo stvaraju.

Pokušaj još sve očistiti, i na cjevčicu kondezata ušpricaj sprej.

Link to comment
Share on other sites

Meni recimo zaudaraju sigurnosni pojasevi i to prednji nakon što ih razvučem. Ima li tko rješenja za to?

Edited by gorangrubi
Link to comment
Share on other sites

E, moram priznati da nikad nisam čuo da pojasevi zaudaraju.

Uzmi neku pjenu za pranje, rastegni ih vani maksimalno i operi. Kad se osuše udri po njima sa silikon sprejem da se lako zamotavaju i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Meni recimo zaudaraju sigurnosni pojasevi i to prednji nakon što ih razvučem. Ima li tko rješenja za to?

ima, peri ruke češće  :00009019:

 

sorry, nisam izdržao, inače ovo od Dragana je pravi savjet.  :D

Link to comment
Share on other sites

Jeste vi ljudi culi za ionizaciju auta? Ja sam to napravio i mirisa vise nema. Doduse auto u leru mora radit skoro 1h ali ozon to rijesava. Naravno usisati prvo kod filtera smece a nije na odmet ga naspricati plivaseptom. Ionizacija se radi bez filtera i nakon toga se stavi novi. Ovo ostalo je nula bodova

Link to comment
Share on other sites

E da samo meni zaudaraju, i prijatelj mi isto megana, benzinca i njemu ista stvar. Pa smo došli do zaključka da im je to mana hehe. 

Inače taj se miris čuo otkad sam ga kupio polovnog. Inače kakav je to silikon sprej za lakše zamotavanje?

Link to comment
Share on other sites

E da samo meni zaudaraju, i prijatelj mi isto megana, benzinca i njemu ista stvar. Pa smo došli do zaključka da im je to mana hehe. 

Inače taj se miris čuo otkad sam ga kupio polovnog. Inače kakav je to silikon sprej za lakše zamotavanje?

Odlična stvar.

 

http://www.wuerth.com.hr/katalog/WURTH-AUTO/files/assets/downloads/page0054.pdf

Link to comment
Share on other sites

hmm ,zvuči mi na isti problem kao što je imao prijatelj s svojim autom...(njegovi roditelji 1. vlasnici)

 

isto imaju doma krave i ostalu živinu i svaki dan su prevozili mljeko s tim autom i nakon što ga je on dobio nije se više ništa takvo vozilo u njemu i auto je biu većina vremena u zgu i na kemijskom ali i dalje je ostao miris karakterističan za štalu...

ne tako jak ,al je...

Link to comment
Share on other sites

ako je netko slučajno miniwashem masirao sjedala, smrad je otišao duboko u spužvu i uvijek će smrditi

Link to comment
Share on other sites

Neznam koja bi budala to radila. Ja sam to sad radio sa strojem za kemijsko koji odmah i usisava i sve miri plus nema prasine.

Link to comment
Share on other sites

Jesi gledao ulaz zraka prije filtera klime?

 

neznam tocno na kaj misliš?, ispred je onaj ventilator ko turbina neka, budem proučil pa pogledam, možda si mislio još prije kompresora klime skroz na početku?

 

isparivač i ventilator gore spomenut sam par puta ispuhival kompresorom i usisaval poslije, al nije bio tak prljav, više ko neka prašina izlazila, mislim da nije do isparivača, jer se jače osjeti na filteru sa kontra strane tak da prije nešto tipa ovo šta sam quotao (al moram to još potvrdit, budem ponovo otvoril pa provjeril filter još jednom, zato i čekam da se malo jače primi)

 

@ Get A Life!!! bio sam ja na čiščenju ozonom, i mislio sam otić još jednom kak su mi rekli ak se bude još osjetilo ali ipak je sad puno bolje plus da sam danas kupio onaj misris drveni kaj ide bočica u njega i auto lagano poprima novi miris, pa ću pričekat tjedan dana da vidim kak ce se stvari odvijat i još ću provijerit ovo šta je fosil reko, pa onda vidit dal ponovit ozon

 

btw i meni pojas ima nekakav čudan vonj, koji osjetim sam kad se vežem, al moj je bio doslovno smeđ kak je bio zmazan (inače je bijel) pa ga moram još jednom oprat....

 

eto za sad hvala svima, javim novosti...

Link to comment
Share on other sites

Gledam ko je fosil kad, ono on misli na matu73.  :D

 

@ ivca

 

Nisu im nikovi "fosil" i "Get A Life". Nikovi su im napisani poviše sa plavim slovima.  :D

Link to comment
Share on other sites

koji sam ja panglu , tek sad skužim da su ovo kao titule , fosil, novak....  :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

 

"@ Get A Life!!!"  sam mislio @Zrmi RS

 

"ovo šta je fosil reko" -  šta su mata73 i borny rekli

 

 

hahahaha, bio si brži, skužil sam, htio sam ispravit post al mi neda više, looool

Edited by ivca
Link to comment
Share on other sites

Hahaha crko sam od smjeha. [emoji23]

Sad sam se zamislio koliko imam godina kad me tako zovete, ali mi je lakše jer je i Borny u istom košu.

Razmišljam o banu zbog vrijeđanja [emoji23][emoji23]

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Neznam koja bi budala to radila. Ja sam to sad radio sa strojem za kemijsko koji odmah i usisava i sve miri plus nema prasine.

Znam ih nekoliko. Šoderaša. Izvade siceve, našpricaju nekom kemijom i udri miniwashem. Sicevi se suše na buri i suncu par dana, a smrde forever. Par mirisnih borića dok se ne proda i to je to
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gdje se nalazi filter klime? i gdje se točno nalazi isparivač? Znači postoji filter motora, filter klime i filter kabine, barem što se zračnih filtera tiče.

Inače ja sam danas baš kupio taj silikonski sprej pa ću vidjeti. Prije toga sam oprao oba pojasa koji su inače što sam ih više rastezao više su smrdjela. 

Usput su pri kraju bila nekako čudno ljepljiva. Pa sam malo usput i popizdio pa sam skinuo sve plastike donje do izlaza od prednjih i zadnjih vratiju i plastike koje

okomito idu uz sam pojas. I kad sam skinuo te okomite plastike  (plastike s nutarnje strane koje idu okomito po bočnim sredinama vozila, ispod svake je bila

jebena spužva koja drži strujne kabele da se ne poderu. I te su spužve veličine šake užasno smrdjele i izgleda da su one skupljale smrad i pošto su bile u dodiru

sa unutarnje strane sa pojasevima i njih su zasmrdjele. Sve sam oprao, ostavio sušiti, sutra ih špricam sa silikonskim sprejem pa ćemo vidjeti.

Mislim da sam što se tiče tog smrada na dobrom putu.

Link to comment
Share on other sites

Gdje se nalazi filter klime? i gdje se točno nalazi isparivač? Znači postoji filter motora, filter klime i filter kabine, barem što se zračnih filtera tiče.

Inače ja sam danas baš kupio taj silikonski sprej pa ću vidjeti. Prije toga sam oprao oba pojasa koji su inače što sam ih više rastezao više su smrdjela. 

Usput su pri kraju bila nekako čudno ljepljiva. Pa sam malo usput i popizdio pa sam skinuo sve plastike donje do izlaza od prednjih i zadnjih vratiju i plastike koje

okomito idu uz sam pojas. I kad sam skinuo te okomite plastike  (plastike s nutarnje strane koje idu okomito po bočnim sredinama vozila, ispod svake je bila

jebena spužva koja drži strujne kabele da se ne poderu. I te su spužve veličine šake užasno smrdjele i izgleda da su one skupljale smrad i pošto su bile u dodiru

sa unutarnje strane sa pojasevima i njih su zasmrdjele. Sve sam oprao, ostavio sušiti, sutra ih špricam sa silikonskim sprejem pa ćemo vidjeti.

Mislim da sam što se tiče tog smrada na dobrom putu.

Filter klime i filter kabine je jedan te isti filter a isti ti se nalazi u podnožju centralne konzole u zadnjem dijelu do ladice sa desne strane.

Može se zamijeniti da ne skidaš ladicu ali ako nisi stručan skini je da nebi svoje živce kidao.

Kad izvadiš stari filter a prije nego staviš novi , uključi ventilator nek istera veće nečistoće (lišće i sl.) kroz taj otvor filtera.

Link to comment
Share on other sites

evo ga da i ja pomognem nekom ako se nađe u sličnoj situaciji - riješen problem

 

znači  prvo jedan sprej kod mehaničara (neznam koje je marke) uštrcan cijevčicom, drugi put sam satvio onaj sonaxov 1 cijeli i cca 1/3 drugog, na pola sata recirkulacije, nije pomoglo...

 

nakon toga u pravom servisu klime čiščenje ozonom navodno 2x ponovljen postupak i također navodno špricanje kompresora nakon ta 3 pokušaja vec drugi dan se vračalo na staro

 

prije 4 dana (čeko sam 4 dana da budem siguran da je to to) otvorio sam ponovo filter klime, izvadio ga, i u desnom donjem uglu je bilo sve floriscentno zeleno, još je jedn spoj tamo s dvije cijevi od klime, i etiketa s brojevima od renoa, plus jedno 3 listica od drveća koja su uletjela, sve zelono od te boje (boja od servisa kojom gledaju dal pušta klima)

 

taj dio sam dobro našpricao mixom banga, arfa i detređenta za aute, ( stvari koje sam našao kod kuće) također sam našpricao i taj raspršivac (izgleda ko mali kiler), kistom itrljao kolko sam mogao, i onda isprao vodom, i tako par navrata, plus izdaleka malo kompresorom  puhao da uđe dublje sve po suda

 

kad sam ispirao vodom sve je dolje curilo bez zadržavalja, pretpostavljam da ima neki kanal baš za to

 

i evo ga nakon 4 dana ni traga onom mirisu štale, u početku je bio neki drugi miris al više po prašini al i on nestaje polako

 

uglavnom ono bitno je otišlo, par ljudi mi je to u početku reklo da pogledam, i gledo sam ja al nisam u taj desni ugao koji je kao malo skriven, vjrojatno je zato se tamo i taložila ta boja i smeće....

 

još cu kad/ako mi se bude dalo uzet onaj Abro sprej ili tekučinu šta je preporučio tu netko, koji je namijenjen baš za to, oko 20kn se da nac, is snjim ponovit još jednom, 

 

eto hvala svima, i preporučam svima da prije nek voze nekom probaju sami jer mogu uštedjet cca 300kn

Link to comment
Share on other sites

 

navodno špricanje kompresor

 

daj reci koji je to servis da nikad slučajno tamo ne skrenem

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Ja sam osjetio nedavno,sad vise ne,par sekundi kad upalim pa prestane...uzo bas sonaxom onaj vrag za dezinfekciju pa odradim koji dan...reda rasi,da se nebi vratio smrad:P

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.