Jump to content

Twingo turira


Alen

Recommended Posts

Jučer se vraćam s posla, stanem na raskršću, a motor vrrrrrrr.. .tako negdje na 2k rpm :)

Bilo kišno pa ostavio tako, vozio se danas opet na posao isto tako. Čudno je upalio, obično se odmah ujutro na hladno zavrti, a sad je nekako polako digao okretaje, vrtio se normalno i nakon par sekundi počeo ubrzavati. Danas već i turira sam, ide negdje između 1-2k rpm. Kad ga ugasim, upalim, jednom ostane na stalno povišenim okretajima, a drugi put turira u duljim intervalima.

Došao doma s posla, provjerio sajlu od gasa, sve ok, konektori svi čisti, skinuo cijev od dovoda zraka, nema ulja, klapna gasa čista. Ako ga prištopam krpom malo tamo gdje vuče zrak za ler onda se smiri i krepava. Kao da ipak negdje malo zraka vuče, ali kako skužiti gdje?

Hm, a možda ne vuče zrak nego ga nešto drugo zeza.

Bemti twinga već mi je sve živce potrošio... ma nije, šalim se, treba imati doma nekakvu igračku za šarafiti, a s ovim nikad nije dosadno :)

 

Link to comment
Share on other sites

Neznam točno šta mu regulira ler gas ali vjerojatno je neki potenciometar ili motorić (bubam), i on si je umislio da je maserati pa turira :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ima neki motorić za regulaciju. Dosad je bio ok, imam negdje u podrumu cijelu klapnu od jednog clia pa možda probam zamijeniti. Usis je cijeli predihtan prije godinu dana kad je glava bila skidana. Stvarno mi nije jasan sto mu je sad odjednom [emoji15]

Link to comment
Share on other sites

vuče falši zrak negdje. probaj špricati izvana po usisnom grlu sprayem za čišćenje kočnica (30 kn). Kad se počne gušiti tu vuče zrak

Link to comment
Share on other sites

Imam carb cleaner :)

Makar nisam siguran za špricanje, jel brake cleaner zapaljiv?

Sumnjiva mi jedna stvar, ako sam mu zatvorio dovod zraka na maloj rupi, tamo gdje inače vuče zrak za ler, zašto odmah crkne?

Jer ako vuče negdje sastrane, morao bi barem malo ostati raditi. 

Link to comment
Share on other sites

sve je to zapaljivo, ali neće ništa biti. Ja sam to radio i otkrio da mi pušta glavna gumica na usisnom grlju na spoju s usisnom granom.

a možda je i motorić ler gasa dao svoje

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Danas prijepodne radio normalno [emoji4] Popodne ler samo mrvicu povišen. I neko čudno trokiranje kad se gas pusti, umjesto da usporava jednoliko, auto trza kao da mu gasa pomalo dodajem. u nižim brzinama se jače osjeti kao i kod vožnje pod stalnim malim gasom. Kad u leru držim kočnicu okretaji se spuste, a pustanjem kočnice malo se dignu, to prije nije bilo tako osjetno. Sutra idem probati čistiti klapnu.

Link to comment
Share on other sites

Počni s klapnom, moguće da je zaprljana pa se ne može zatvoriti do kraja a onda elektronika određuje drukčiju smjesu zbog nekontroliranog ulaska zraka u granu. Na leptiru imaš i senzor položaja leptira koji isto šalje zbunjujuće podatke kompu i na kraju ti ostaje motorić ler gasa. Ja sam imao sličan problem a uzrok je bio taj što se vijak koji određuje otvorenost leptira nekako zategao krug-dva i nije dopuštao leptiru da se zatvori do kraja pa se turirao sam kad ga se pusti da se kotrlja na leru ali nikada u mjestu osim što je ler gas bio povišen.

Link to comment
Share on other sites

Tako nekako sam i ja mislio. Makar me zbunjuje ono trzanje i kočnica. Možda negdje vakuum pušta. Kako se manifestira ako je MAP u klincu?

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tako nekako sam i ja mislio. Makar me zbunjuje ono trzanje i kočnica. Možda negdje vakuum pušta. Kako se manifestira ako je MAP u klincu?

jesi li našao problem??meni se dešava isto ali samo dok je na rezervi tjekom vožnje

Link to comment
Share on other sites

imao sam takav slučaj na cliu 1 1.4energy, i svasta sam probao stalno se problem vraćao dok nisam očistio senzor mjenjaču, od zamajca.. pa eto probaj s tim, to ti je 10min posla pa možda ti pomogne :)

pozz

Edited by Dasso
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.