Jump to content

Laguna II ESP


Penava

Recommended Posts

Pozdrav!

 

Radi se o Laguni II 1.9 dCi 2005. godina, odjednom se upalila "Check ESP" lampica, i ne gasi se više. Probao sam da li radi ASP metodom naglog kočenja i radi najnormalnije. Negdje sam čuo da je to boljka ovog modela, gdje bi mogao biti problem?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

 

Radi se o Laguni II 1.9 dCi 2005. godina, odjednom se upalila "Check ESP" lampica, i ne gasi se više. Probao sam da li radi ASP metodom naglog kočenja i radi najnormalnije. Negdje sam čuo da je to boljka ovog modela, gdje bi mogao biti problem?

Kakve veze ima ESP s naglim kočenjem? Vjerojatno si mislio na ABS na koji je ESP vezan kao nadogradnja. Potrebno je auto priključiti na dijagnostiku i točno utvrditi zbog čega ne radi ESP. Recimo jedan od potencijalnih kvarova može biti senzor kuta volana koji koristi ESP, dok ABS može funkcionirati i bez njega. Isto tako može se raditi i o lateralnom senzoru. Da je u pitanju npr. senzor brzine vrtnje kotača ne bi radio ni jedan od sustava (ABS/ESP).

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i rekao da sam "ispitao" sustav, koliko sam mogao, da otklonim moguće kvarove senzora kotača, centrale i sl. Gdje bi u ZG mogao odvesti da pogleda to malo?

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i rekao da sam "ispitao" sustav, koliko sam mogao, da otklonim moguće kvarove senzora kotača, centrale i sl. Gdje bi u ZG mogao odvesti da pogleda to malo?

 

Ne znam, ali bilo tko s CLIP-om (a i univerzalnom dijagnostikom) bi ti to mogao napraviti. Tebi samo treba kod greške.

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam Lagunu II phase II, i isto se to dogodilo. Meni je bio otisao kompjuter svega toga ABS, ESP... Novi, zamjena

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam Lagunu II phase II, i isto se to dogodilo. Meni je bio otisao kompjuter svega toga ABS, ESP... Novi, zamjena

Može biti neka "sitnica", a može biti i komp (hidroblok).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.