Jump to content

Clio nema struju


djuka

Recommended Posts

Pomoc...danas sjednem u auto okrenem kljuc i nakon sekundu-dvije izgubim svu struju...nista ne radi samo lampica blokade i cuje se 'kuckanje' u ritmu blinkanja lampice...

prije nego zovnem majstora...da nije kakva pizdarija?

Link to comment
Share on other sites

 Probaj preko kablova s nekim drugim autom upalit. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

nista se ne dogadja...i dalje kucka...kablovi djeluju jeftino pa je mozda i do njih...

brine me ovo kuckanje blokade

Link to comment
Share on other sites

Moguće da se aktivirao imobilizator pa treba poništiti na kompu.

Moj aku je riknuo pretprošlo ljeto i auto nije htio upaliti preko kablova baš zbog imobilizatora. Dečki iz HAK-a su spojili dijagnostiku, vjerojatno poništili grešku i auto je upalio.

Link to comment
Share on other sites

rekao bih da je akumulator vrisnuo,možda čak i masu gubi...ali prvo bih akumulator pogledao....

Link to comment
Share on other sites

Da, ne bi bilo loše probat prvo s drugim/novim akumulatorom.

Link to comment
Share on other sites

sutra cu probati pa javim...

i u slucaju novog akumulatora trebam pomoc servisa/hak-a ili?

Edited by djuka
Link to comment
Share on other sites

Odi kod nekog mehanicara. Servis ce te prosetat i oderat.

Link to comment
Share on other sites

sutra cu probati pa javim...

i u slucaju novog akumulatora trebam pomoc servisa/hak-a ili?

 

Ne znam. Meni je nakon promjene akumulatora opet čovjek iz HAK-a morao doć i spajat dijagnostiku. Nadam se samo da se to neće ponoviti kad/ako mi opet rikne aku.

Zato ga sad jednom godišnje spojim na c-tek i malo sam mirniji.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo govori da nema nikakvih problem kod promjene akumulatora, ako se to pravilno napravi, jedino radio izgubi CODE, čam mi ni stanice nije izgubio !?

Napon akumulatora mora biti barem 12V, a idealno bi bilo 12,80 to znači da je pun. Ovo mi "smrdi" na imobilizator (blokadu paljenja)... sretno u rješavanju problema !

Link to comment
Share on other sites

Ti borny ko da imas space shuttle a ne obican auto... Poremetit se mogu mjerenja na bc-u,podizaci,vrijeme i radio...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Meni je nakon promjene akumulatora opet čovjek iz HAK-a morao doć i spajat dijagnostiku. Nadam se samo da se to neće ponoviti kad/ako mi opet rikne aku.

Zato ga sad jednom godišnje spojim na c-tek i malo sam mirniji.

Ja nisam imao takvih problema, izvadio akumulator i sa njim do trgovine gdje sam ga dao pod račun i uzeo novi. Vratio se nakon 2h i spojio novi akumulator, morao sam samo ukucati sigurnosni kod za radio dok su mi stanice ostale memorirane, podizači također normalno radili..

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je bila ista situacija kao kod Ice i Senne. Akumulator je bio skroz izdušio. Dam kontakt, žaruljice na tabli tinjaju 1-2 sec i onda totalni mrak. Skinuo akumulator. S njim prošetao do dućana koji mi je udaljen od kuće cca. 300m. Kupio novi (stari ostavio u dućanu jer su dužni to preuzeti i propisno zbrinuti), vratio se nazad, montirao ga i sasvim normalno upalio auto.

 

@djuka

Na te kablove se možeš popišat. Garant su to oni Kineski iz nekog od shoping centara. Izgledaju prekrasno, plastična torbica, unutra crveni i crni kabel, 4 zlatnosjajne krokodilke i koštaju 35kn). Iste kupio davno i ja. Izdušila mi baterija, po pozivu stigao frend sa svojom Škodom, spojimo sve sa tim mojim kablovima, ja okrenem ključ, a ono 0 bodova. Anlaser uopće neće da okrene. Pipnem kabele, a oni se ugrijali. Zaključak: koliko para toliko muzike ili u prijevodu, koliko para toliko struje. Pretanki su i nemogu "progutati" struju koju potegne alnaser prilikom starta. Frend izvadio svoje, koji su tipa sam svoj majstor, sa kabelima od 10mm2 i Clio zavrti bez problema. Oni moji iz početka priče su završili u prvom kontejneru. To šta na plastičnoj torbici piše 300A, to su priče za malu dicu.

Stavi novi akumulator, upalit će bez problema.

 

@borny

Ti očito nisi imao sportske sreće. Ajde se pokušaj sjetiti, nakon zamjene akumulatora, kako je izgledala na tabli immo lampica. 100% sam siguran da je stalno svijetlila. To se zna ponekad, srećkovićima, desiti i to ti je znak da je UCH izgubio komunikaciju sa ECU jedinicom. Na nekom od stranih foruma (neznam kojem i kada) sam pročitao i zapamtio šta treba u tom slučaju napravit (konkretno tip koji je promjenio akumulator isto nije mogao upaliti auto). Do sada nisam probao, jer mi na sreću nije trebalo. Savjet je bio slijedeći:

- Daj kontakt (bez verglanja) i ostavi tako 30-tak sec.

- skini kontakt

- otključaj i zaključaj vrata (nije pisalo da li sa ključem ili na botun od centralnog)

- nakon toga upali auto.

Nakon 20 min dolazi post od tipa koji je tražio savjet i cili sritan zahvaljuje ovome prvome. Clio je upalio. Znam da jedna iznimka ne čini pravilo, ali idući put (volio bi iskreno da nemaš idućeg puta) pokušaj ovo prije poziva HAK-u. Možda upali.

 

Sretno svima.

Link to comment
Share on other sites

ipak akumulator...stavljen novi i auto upalio bez problema...

nisam radio stigao provjeriti...koji to kod treba ukucati?

e, jos jednom, hvala svima na pomoci

Link to comment
Share on other sites

jesam, hvala...

nego...novi detalj...vec mi se dva puta, bar sta ja znam, upalija alarm...

onako, bez veze...koji je sad k....

Edited by djuka
Link to comment
Share on other sites

jeli pri tom svjetlilo svjetlo u kabini? Ono kao signalizira da su neka vrata otvorena?

Link to comment
Share on other sites

da ti nije neki insekt ostao u autu...meni je jednom leptir,jednom muha i jednom ona zaštita od sunca kad se otakčila sa vjetrobrana aktivirala alarm... :policija:

Link to comment
Share on other sites

jeli pri tom svjetlilo svjetlo u kabini? Ono kao signalizira da su neka vrata otvorena?

ne znam...ugasio sam ga s balkona...nisam ni dolazio do auta...
Link to comment
Share on other sites

da ti nije neki insekt ostao u autu...meni je jednom leptir,jednom muha i jednom ona zaštita od sunca kad se otakčila sa vjetrobrana aktivirala alarm... :policija:

vidis, vidis...moglo bi biti to...jucer sam se borio sa muhama i leptirima po autu...jedno izbacim a drugo udje...
Link to comment
Share on other sites

znači imaš i detektor pokreta, ne samo da reagira na otvaranje vrata?

Link to comment
Share on other sites

moram provjeriti jer nemam pojma sta imam...rabljeni je kupljen pa nisam jos upoznat sa svim stvarima...

ne mora biti da je to u pitanju ali eto bas jucer sam imao borbu sa raznoraznim letecim objektima...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.