Jump to content

Kapa ulje


Guest

Recommended Posts

Meni to izgpeda kao povrat goriva iz dizni.

Link to comment
Share on other sites

baš sam htio pitati jesi li siguran da je ulje pa još k tome čisto?

Link to comment
Share on other sites

Ne smrdi mi uopce na diesel, ali da, moglo bi biti, jer danas sam kada sam stao na semaforu usjetio miris goriva u kabini, jel tu mi pocelo kapati i cijedi mi se na karter i kapa polako, zapravo sad i malo vise..

 

Edit: Ali opet kad razmislim, ona mrlja pod autom mi nema miris na diesel, bas mi kao neko ulje djeluje, ulje iz motora nije tak čisto, a od kočnica je na normalnoj razini jel bi ga trebalo faliti kolika je mrlja pod autom..

Edited by Gjur0
Link to comment
Share on other sites

Tebi se na slici vidi da je otkopcano crijevo povrata tamo di si zaokryzuo od nastavka. Ako kaplje i kad je spojeno znaci da je povrat zbog neceg zastopan ili ti je crijevo prelabavo na onoj spojnici

Link to comment
Share on other sites

Nije otkopcani, nego samo slini ispod i kapa polako. Poslije slikam bolju sliku.. na ne djeluje mi da je labavo, probao sam ga micat i djeluje cvrsto..

Edited by Gjur0
Link to comment
Share on other sites

Ovo ti je povrat goriva sa dizni kako su kolege vec rekle. Ne znam kaoje ti je godiste auto, ali 2007-2008 je Renault imao opoziv radi tih povratnih vodova jer su ipadali pa bi curila nafta kao kod tebe. 

Link to comment
Share on other sites

ako je orididi skupo skini sa drugog nebi trebalo biti skupi, ili , navuci termobuzir i zagrj p

 

 

BTW neznam dali je termobuzir otporan na benzin

Link to comment
Share on other sites

Nije uglavnom ga otopi (pocne biti gnjecav)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Edit: Ali opet kad razmislim, ona mrlja pod autom mi nema miris na diesel, bas mi kao neko ulje djeluje, ulje iz motora nije tak čisto, a od kočnica je na normalnoj razini jel bi ga trebalo faliti kolika je mrlja pod autom..

Pogledaj jel ti fali goriva?

 

 

JBG nisam mogao izdržati :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Da i moj je 12. mjesec 2006. i ta povratna crijeva su mu preventivno mjenjana.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

nisam mogao pronać sličniji topic, pa ću tu, uglavnom curi mi ulje, odnosno cijedi se pomalo na spoju plastične cijevi i aluminijskog dijela poreg EGR ventila, valjda je otišla ta gumica, a mene zanima da li se moze samo brtva nova negdje kupiti, u servisu su mi rekli da ide u kompletu sa plasticnom cijevi (cca 100€) znaci to ne dolazi u obzir. :)

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

To ti je povrat. Imao sam problem sa njim, ali ako ti malo kaplja ne brini :). Meni je jedan majstor zamijenio taj unutra plastični komad, sad manje kaplje uglavnom na 1000 km ispadne oko 50 ml dizela :). U servisu ti je oko 800 kn, s time da ti mijenjaju tu plastiku unutra i povratni dio. Iskreno suosjećam sa tobom.

Sigurno ti malo smrdi u kabini radi dizela (kao i meni), ali ne marim za to. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.