Jump to content

Clio - podizač stakla lupa


Alen

Recommended Posts

Došao je i taj dan - na cliu počeo lupati podizač stakla vozačevih vrata :)

Clio je model s 4 vrata, ručno podešavanje retrovizora ako je bitno.

Kad je staklo zatvoreno, nakon nekog vremena kao da se "zalijepi" i kod spuštanja prvo jako lupi, staklo se strese onda normalno krene dolje. Kad je spušteno do kraja, kod podizanja u početku lupi par puta i mrvicu uspori tom prilikom, dalje se diže normalno.

Ne znam točno što je dok ne otvorim, ništa ne drobi unutra, stalo se kreće relativno ok, možda samo zapinje negdje.

Prije nego krenem rasturati oblogu od vrata, što mogu očekivati i što nabaviti unaprijed?

- jel se mora staklo vaditi van da se zamijeni/popravi podizač?

- za podmazati vodilice/sajle s čim?

- čepovi koji drže oblogu vrata, koji točno i gdje kupiti?

(kad sam na twingu skidao pola mi ih popucalo - stara i kruta plastika)

- još kakav potrošni materijal?

- Našao sam ovaj odličan thread od Petka za lagunu, vjerujem da je  na cliu slično?

- Još kakvi savjeti?

- opcije za kupnju: neki repair kit ili cijeli mehanizam?

- ebay - tražim window regulator ili window winder, to su termini koje sam našao, na .de je valjda Fensterheber?

 

Na twingu sam se iz*ebo nekoliko popodneva jer prvi put naravno nisam znao kako se skida podizač (tamo je jednostavniji - nema sajle), na kraj ispalo pljuga pa bi takvo iskustvo pokušao izbjeći ovaj put :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.