Jump to content

Portovanje i poliranje usisne na CS 172/182


eto tako

Recommended Posts

Zanima me da li je najbolje uzeti dihtung pa obojati kao sto je ovaj gore, ili se zna tacan otvor ?

Link to comment
Share on other sites

s obzirom da tako i tako mijenjas dihtung kad portas taj dio onda stari iskoristi za oznacavanje i to je to
s time da ti je ovo na slici samo port matching, po meni bolje odmah prosiriti kanale po cijeloj duzini, ali to sam sumnjam da ces moci sam napraviti

Link to comment
Share on other sites

A ima li svrhe da radim koliko mogu da dohvatim ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

80e poliranje komplet usisa kod omiljenog strugara kod trkaca ... kad kazem komplet mislim da ima alat da sastavi kanale tj ugao.

Za vecinu vozila ima specifikacije sto me radovalo, na mojoj je ostao otisak od dihtunga tako da ide na max . Posto imam dvije slikacu "before and after" i napisati vise kad se probam sa nekim.

Link to comment
Share on other sites

ovo je sve super ako misliš radit ali ko će ti radit remap?

 

bez remapa zaboravi širenje kanala!!!

Link to comment
Share on other sites

Imam RS tuner kuci, jos da nabavim ispusnu od 182 pa da i ja kontaktiram cuvenog Hanka.

Link to comment
Share on other sites

ako je auto za cestu i nije za trke ja nebi ništa dirao... :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Bolest je cudo ... jbg, ne mogu Kengua 4*4 da cackam ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Izvinjavam se sto slike nisam postavio odje, ima ih u mojoj garazi. Ako ih ne izbace moderatori (ne rade nista inace) ja cu ovih dana ...

Link to comment
Share on other sites

Upravo me zvao drugar iz garaze, ne moze moja klapna gasa da se montira na ovu usisnu od PH1. Tako da ode sad ph2 na portovanje a ph1 na prodaju :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

evo i slika, malo kasnim ali bitno je da nekome koriste ...

iskreno, posle odradjenog posla mogu da kazem da je mala razlika, skoro pa je nema, jedino sto je odaziv na pedalu gasa dtugaciji

img0989.jpg

img0991.jpg

img1002.jpg

img1024.jpg

img1077.jpg

img1053.jpg

img1090.jpg

img1092.jpg

imag0592.jpg

Link to comment
Share on other sites

E sad, otvara se nova diskusija posto nisam prezadovoljan sa ovom modifikacijom . Da li je neko sam pravio usis kao npr JMS RS2 ? Ja sam dosao do inleta od AR 156 1.8TS i planiram ga prerezati po sredini i onda od karbona napraviti usis direktno ... ima li mozda neko savjete ?

 

wp20141022002.jpg

wp20141022003.jpg

wp20141022001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovako na oko izgleda dosta sličan raspored rupa između te alfine i cliove usisne...?

 

Ja ću sebi raditi nešto ala jms rs2 ali od aluminija.

 

Šta ti dobija portanjem? Kažu na cliosport.net-u 8-12bhp gain portanje.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam skuzio veci promjer kanala na ph1 je 46mm, a na ph2 je 48mm.

Ako se oboje portaju na npr 49mm, tada ph1 mozda i moze dobit 8ks ali ph2 nema sanse. Ako dobije 2ks i to je dosta.

Link to comment
Share on other sites

Šta ti dobija portanjem? Kažu na cliosport.net-u 8-12bhp gain portanje.

 

Možda negdje u jednom djelu revrangea, ali nikako u peaku. Barem ne samo sa granom.

Link to comment
Share on other sites

Da Gorane, ph2 je 46. Sad je na 49 i jedino sam osjetio da sporije padaju obrtaji.

Link to comment
Share on other sites

A ne znam, cudno mi je to malo.

Po forumima, na ktr stanici itd kazu da ima dobitka, tako da bi se nesto trebalo osjetit.

Jesi mjerio gorivo poslije? Mozda ti ga sada fali...

Link to comment
Share on other sites

Svi koji su portali - bili su zadovoljni. Znam za barem 5 vozila kojima je rađen porting...i još 5-6 (ukljucujuci i moj) koji su radili samo port-matching. Neki više ..neki manje - ovisno o tome što je još rađeno na motoru.

A to što ti sporije padaju obrtaji u leru - lako moguće da negdje dobija falši zrak. Pri montaži - možda negdje nije dobro stegnuto nešto...možda onaj senzor apsolutnog tlaka gore na plenumu...nemam pojma.

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

Iduci tjedan ti kazem kako se meni ponasa. Od Plaze sam uzeo RS i to širenu, tako da je od moje sira minimum 3mm, ali ce se i brege malo zakrenit tako ce oboje dat doprinos...

Link to comment
Share on other sites

Plazova RS grana je prošvercana iz engleske! mora bit dobra... i još smo je proširili :D

Još se sjećam kako su me carinici htjeli oderat! :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.