Jump to content

klima i ventilacija - info


Sinisha

Recommended Posts

Zanima me kak je kod ostalih na Clio III, 2006g. sa ručnom klimom/ventilacijom... kak vam radi..!?

 

naime, ja imam neki filing da to sve preslabo i presporo radi, ravnavši se po drugim autima koje sam vozio ili u kojima sam se vozio....

Također sam primjetio recimo da ventilacija jače puhne kad auto skreće  u nekom većem zavoju ili na križanju, dakle kad je volan malo jače smotan...

Zatim puhanje pod noge je onak... niš posebno... slabo nešto pirka :) dok na meganu kad je grijanje - za tren zakure noge, ili ljeti kad je klima papci otrnu od hladnoće...

Puhanje klime u šajbu isto tako slabo hladi, najviše se isplati stavit na puhanje drito u glavu onda osjetiš te klime...

 

Inače, bi prije nekog vremena u renaultu, oni propuhivali sa sprejem za čiščenje ventilaciju, i kao čini im se sve ok...

ja se pak ne bi složio s njima... pa dajte... da čujem kak je kod drugih...

 

pozz.

Link to comment
Share on other sites

lako moguće da ti možda nedostaje nekih 100g plina

i možda malo češće mijenjati filter, svakih 15000 ili dvaput godišnje.

ovo za u zavoju je istina, al to valjda zbog promjene smjera pa zrak ne skrene na vrijeme :)

i da, malo slabije inače hladi nego drugi auti,....

mislim da Renault po meni hladi na 18 a drugi na 16 stupnjeva

al bolje da ti ne utrnu papci, čuvaj zdravlje

Link to comment
Share on other sites

To je kod svih auta male snage normalno, klima radi vrlo sramežljivo. Jer je i kompresor isto male snage, da ne ubije motor skroz.

Link to comment
Share on other sites

Ovdje meni smrdi na ventilator pred otkazom tj. vjerovatno su potrošene četkice na motoru.

Link to comment
Share on other sites

Ništa zabrinjavajuće, clio 3 slabo hladi, to je tako. Kod kolege u seat leonu 1,6 se smrznem. 

Link to comment
Share on other sites

ah, šteta... mislim bilo bi bolje da to sve malo jače puše pa se brže ugrije/ohladi (po potrebi)...

 

a npr. u novim meganima puše nenormalno... :D tamo valjda za 10-15 sekudi ohladi doslovno cijeli auto kad krene klima na najjače

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nebih rekao da slabo hladi ili grije. Kod mene je Modus ali on se ionako oslanja na Clio 3 tehnologiju, isto manualna klima i baš nikakve zamjerke nemam! Dapaće pohvalio bi brzinu odmagljivanja stakala naravno sa uključenom klimom. Da bi rijeći rekao...

 

Servisiraj redovno plin u sistemu, microfilter kabine mjenjaj jednom godišnje (po mogučnosti sa aktivnim ugljenom ak se voziš u gradu), i provjeri si električne komponente vezane za ventilaciju i rad klime.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.