Jump to content

Rezervoar goriva


vulja

Recommended Posts

megane 2 grandtour 1.6 16v

 

kataloški broj rezervoara je 7701 207 670

 

dal netko zna gdje bi se to moglo nabavit u RH osim u renaultu?

 

gledao po oglasnicima, sve su dizeli karambolirani i u dijelovima, benzinaca nigdje, a po kataloškom broju ne štima, kao nisu isti rezervoari

Link to comment
Share on other sites

Ma najvise me kopa ovo oko razlicitih kataloskih brojeva,dal je zbilja drukciji ovaj na benzincu od dizelovog? Imam tu priliku uzet sa karamboliranog dizelasa za malu cijenu pa....

Evo danas zvao malo po otpadima i slicno i nasao u sloveniji za 60€,a kod nas 500-600kn...i jos put (ili postarina na to) a ovog sa dizela bi dobio za 300kn na kucni prag

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kataloški broj bitan jer ako su dijelovi jednaki zašto bi imali druge brojeve.

Čak i gumeni dijelovi, manžete, imaju kat. broj.

Ali stani malo meni je na Cliju odgovarala pumpa za gorivo sa Peugeota. Hajd sad budi pametan.

Link to comment
Share on other sites

Bas to...a bas da dogovaram sastanak kod mehanicara,auto na dizalicu i lik dofura rezervar pa ustanovimo da ne pase...

Bas mi rekao lik sa otpada da karambole benzince ne uzimaju jer nema neke potraznje za dijelovima,samo traktore dizele imaju...

A opet lik u zg kaze da ima,jos da mu kazem kataloski broj,veli lik netreba-imam...il zbilja ima il ni nezna kaj je kataloski broj:S

A kad cu uzimat morat cu bit 100% jer sumnjam da se golim okom moze tocno vidit dal je il nije jer nemam namjeru skidat ovaj dok ne nabavim drugi...zabava uglavnom,u renaultu nisam zapravo za novi ni pitao,a varenje plastike ipak nebi jer sam malo skeptican.ovaj je vec varen tu di opet pusta

Link to comment
Share on other sites

Bas to...a bas da dogovaram sastanak kod mehanicara,auto na dizalicu i lik dofura rezervar pa ustanovimo da ne pase...

Bas mi rekao lik sa otpada da karambole benzince ne uzimaju jer nema neke potraznje za dijelovima,samo traktore dizele imaju...

A opet lik u zg kaze da ima,jos da mu kazem kataloski broj,veli lik netreba-imam...il zbilja ima il ni nezna kaj je kataloski broj:S

A kad cu uzimat morat cu bit 100% jer sumnjam da se golim okom moze tocno vidit dal je il nije jer nemam namjeru skidat ovaj dok ne nabavim drugi...zabava uglavnom,u renaultu nisam zapravo za novi ni pitao,a varenje plastike ipak nebi jer sam malo skeptican.ovaj je vec varen tu di opet pusta

 

Ja bi reko da sigurno ne paše, jer nije ni volumen isti. Benzinac ima veći rezervoar...

Link to comment
Share on other sites

Ok...a mozda sedan? Cak sam negdje naletio po kataloskom broju da je to tank od megana cabria?!?

Ako nista mislim da nebi smjelo bit veze ako je 1.4 il 1.6 motor...valjda isti tank na svim benzincima

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kataloški broj bitan jer ako su dijelovi jednaki zašto bi imali druge brojeve.

Čak i gumeni dijelovi, manžete, imaju kat. broj.

Ali stani malo meni je na Cliju odgovarala pumpa za gorivo sa Peugeota. Hajd sad budi pametan.

 

Pumpa je druga stvar. Ne radi je Renault već neka vanjska firma po nekom svom programu proizvodnje, a proizvođači te djelove kupiju kako im koji i gdje paše. Dok oblik i volumen tanka varira u ovisnosti od modela do modela zavisno od konstrukcije same šasije i karoserije. Taj oblik zbog x faktora može varirati i kod istog modela (ovisno o gorivu ili motoru)  i radi se po narudžbi za određen tip i volumen, tako da je mala šansa da će pasati bilo šta drugo osim sa točno istog auta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.