Jump to content

laguna 2003 dci klima ne radi


wildD

Recommended Posts

pozdrav, klima na autu mi prestala raditi, a ja sam na moru i pecem se u autu...najprije je na leru varirao ler kad se upalila klima, a sad uopce nista...lampica na prekidacu se upali, ali ne pali ni ventilator, niti kompresor. jel mogu ikako provjeriti/premostiti da mi klima proradi na bilo koji nacin?

Link to comment
Share on other sites

Ne jer zbog nekog od nedostataka ne pali se da ne bude vecih ostecenja sustava. Prvo provjeriti kolicinu plina u sustavu. Da li ti ventilator hladnjaka radi kada se motor dovoljno zagrije? Jer ako je kvar ventilatora onda ni kompresor ne ukljucuje.

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma, kad se treba upaliti ventilator? tako da znam provjeriti

Link to comment
Share on other sites

Laguna i klima...

Potpuno razumijem Elvisa i pucnjeve u auto...

 

Mata je vjerojatno mislio na ventilatora na hladnjacima. Najprije ćeš to vidjeti ako auto stoji na mjestu a da je postigao radnu temperaturu. Ako je sve u redu trebao bi se uključivati periodički.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto je g. Magnus rekao, to sam mislio. Kad dođe na radnu temperaturu, pa još par minuta rada u leru i trebao bi upaliti ventilator. Prvo kreni od toga, pa onda količinu plina u sustavu.

Link to comment
Share on other sites

Iako ja sumnjam na sve drugo osim sigurnosnih sustava. Instalacije na tim Lagunama su blagi užas.

Kak je hladila prije nego je prestala hladiti?

Link to comment
Share on other sites

hladila je ok OSIM, preko 110km/h je prestajala hladiti pa ispod te brzine je ok hladila...a na leru je varirao ler gas kad je klima bila upaljena

Link to comment
Share on other sites

Been there, done that...

Kod mene su bile dvije žice u prekidu i kao kruna, morao sam zamijeniti komandnu kutiju...

Link to comment
Share on other sites

eto sad uopce ventilacija ne radi, akumulator se ispraznio i tipke reagiraju, ali nema puhanja...ventilator vanjski na kileru se pali kad auto dodje na radnu temperaturu

Link to comment
Share on other sites

nakon 150km je pocela ventilacija raditi kako treba i mogu regulirati brzinu puhanja...aku se iapraznio cudno...ja ujutro kresnem auto i odem na kavu, pa u ducan, nakon pola sata kaj sam se vratio aam ostao bez struje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

neki dan sam otpojio minus i nešto sam radio, nakon toga mi ventilacija samo grije, bez obzira dal je na 16 ili 26 stupnjeva, ono wtf?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ima tko kakvu ideju, što da pogledam, probam? neki reset jedinice ili nešto? dvozonska klima je u pitanju

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.