Jump to content

Twingo 1.2 1996, C3G (Cléon); osigurači za prednje pozicije i rikverc svjetlo?


Dilbert

Recommended Posts

Twingo 1.2 1996, motor C3G (Cléon) 1239 cc: ne rade rikverc svjetla i prednje pozicije. Žaruljice zamijenjene. Zna li netko koji osigurač treba provjeriti?

Link to comment
Share on other sites

Kaj niko nema stariji Twingo? Da pojasnim C3G motor u Renolčekima brunda još od R4, R5 a ugasio se u Tvingaču do 10/1996, ili preciznije rečeno moj Twingo ima motor sa pogonskim lancem.

 

Svi osigurači ispod volana su OK. Skriva li se još negdje kakva kutija sa osiguračima?

Edited by Dilbert
Link to comment
Share on other sites

Imaš glavne osigurače kod motora pokraj akumulatora, ali oni nemaju veze s tvojim problemom, bar se meni tako čini.

 

Na stranici 8 ti je shema osigurača MR305TWINGO8.pdf

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rikverc svjetlo, pozicije lijeva i desna su na tri odvojena osigurača i nemaju veze jedno s drugim šta se tiče napajanja.

Ako ti radi stražnji brisač i pranje stražnjeg prozora onda je osigurač za rikverc svjetlo OK.

Ako ti radi stražnja lijeva pozicija, svjetlo tablice i razno osvjetljenje unutar kabine onda je osigurač prednje lijeve pozicije OK.

Ako ti radi stražnja desna pozicija i razno osvjetljenje unutar kabine onda je osigurač prednje desne pozicije OK.

Link to comment
Share on other sites

Problem riješio metodom provjere jedan po jedan osigurač, kvaka je bila u osiguračima.

@Safrane  zahvaljujem se na interesantnom štivu, jučer bi mi prištedilo vremena, al bit će korisno ubuduće

@DraganST da upravo stražnji brisač nije radio

 

Anyway, starac je danas prošao tehnički, fascinantna je žilavost tog Tvingača. Kupio sam ga prije godinu dana, promijenio ulje i svjećice, zatvorio haubu i godinu dana je nisam otvarao. Inače, imam potrebu za autom koji služi ko tegleća marva (adaptiram kuću). Kad sam ga kupovao, bio sam siguran da ću ga u ovo vrijeme ispratit u CIOS, međutim Twingo odbija umrijeti, a i svidjela mi se ta krnitja, genijalna koncepcija gradskog automobila, a teretnjak sa rolo krovom rijetko tko ima, pa sam odlučio uliti mu novi život zamjenom amortizera i sređivanjem limarije.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.