Jump to content

clio par problema


teskera

Recommended Posts

Pozz,kad palim auto nakon malo duzeg vremena upali se i ugasi,tako sve dok ne palim sa gasom,onda kad se prvi put upali nakon toga mogu pali gasit normalno,i jos uz to pokoji put kad se upali se zacuje neki cudan zvuk,traje mozda sekundu,kao da nesto zacvili,al dublji zvuk,nije remen il remenica..

Kad zakljucam auto gepek ostane okljucan,pa me zanima dali se motoric moze zasebno kupiti i gdje...

Tokom voznje kad npr zakrenem volan u bilo koju stranu jako malo i pustim volan kao da se nece da se ispravi,a kad malo vise okrenem volan onda se ispravi kad pustim...kada se na cesti spaja novi i stari asfalt i gumom predjem preko toga imam osjecaj kao da je auto upao u vodilicu i kao da auto prati taj prelaz,ili neko udubljenje,prije sam vozio renault megane-a 97 i nisam imao takvih problema,clio mi ima felge 15 i malo losije gume,ne puno,kad sam provjeravao tlak u gumama bio je 2,5 na sve 4 gume (prijasnji vlasnik) i izdusio sam sve na 2.0 al isto se ponasa

Link to comment
Share on other sites

Ovo za volan moguce spona ima lokera,dal osjetis kod prelaska na kanalici il slicno,lupkanje il na volanu? Ovo sa asfaltom najnormalnije,po meni,kad sam sad isao na more imo u jednom trenu da osjecaj ko da se na felgama vozim...sve ovisi o asfaltu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo video jutros prvog paljenja,upalio iz prve sto inace nije slucaj uz cudan zvuk i malo stucanja... u renault servisu receno da se treba mjenjat neka sonda,mislim da nije lamda posto je ova nova placena 200kn al problem je i dalje ostao... Na autu jos potrebno mjenjat komplet brtve na motoru i usisnu granu,valjda ima neku crtu,puknuce negdi..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Problem i dalje tu,mislio sam da moze biti do usisne grane,koja je imala malu pukotinu,danas je promjenio,problem je i dalje tu , bas mi se maloprije i na sekundu upalila lampica od aku,tj od alternatora

Link to comment
Share on other sites

Da ti nije akumulator slab pa ti se ugasi jer mu padne napon. Da je usisna grana puknuta ili napuknuta imao bi visok minimum. Taj zvuk sa videa mi se čini da je od alnasera tj bendiks (zupčanik).

Link to comment
Share on other sites

Da i ja mislim da je bendiks , dali si siguran ds postoji mogucnost da je do baterije ? Provjerit cu sutra ujutro prije prvog starta

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

i tako dodje prvo jutro da clio nece da upali ... prvo sam sumnjao na bateriju,pa na alnaser,bendix , sad na oboje .. prvi video je normalan pokusaj paljenja,drugi video kad sam kablovima spojia auto na drugo ... vise neznam sta bi mislio

 

1.

 

2.

Edited by teskera
Link to comment
Share on other sites

Onaj čudan zvuk kod prvog paljenja ti je nagli pad napona akumulatora za vrijeme paljenja, to se meni desilo prošle godine, bio sam se već uplašio da je tko zna što, ali ispalo je samo da su kontakti na akumulatoru oksidirali :). Tako da počni od akumulatora, možda je vrijeme za zamjenu, punjenje, ili čišćenje ...

Edited by Penava
Link to comment
Share on other sites

Uspio nekako upaliti,otisao do elektricara,prvo isao provjeriti akumulator,i odmah mi je rekao da ne valja i da hitno mjenjam i ako i dalje bude problema da dodjem,odmah sam uzeo novi,vidit cu ujutro oce li kresnit :)

Link to comment
Share on other sites

Eto vidiš. Prošao sam s tim autom svakakve zvukove pa znam odmah što mu je :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.