Jump to content

Twingo dimenzije guma


Danchibald

Recommended Posts

Pozdrav, interesira me da li se na Twingo I 1.2 16V (2006.) može staviti dimenzija gume 185/55/14 i da li će ista strugati negdje ili sl? VW Lupo izgleda odlično na toj dimeziji sa alu felgama.

Ako ne ide onda će na njega ići 165/65/14 (165/60/14) kao što sam imao na prethodnom.

Link to comment
Share on other sites

Gledaj, inženjeri su u tvornici probali razne dimenzije i uzeli sve elemente u obzir te propisali gume.

Naši pametnjakovići misle što je veća guma auto je moćnije. Je, ali samo dok ga gledaš.

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo to pitanje..

Generalno bi guma trebala stati sigurno, al moze biti problema jer imas guma koje su siroke gazne povrsine a neke su uske i tako... Najbolje probati s nekime da ima tu pa da budes siguran

Link to comment
Share on other sites

Prvo vidi može li se uopće upisati ta dimenzija za Twinga u prometnu.

Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da moze (bez atesta), iako je od originalne odstupanje jako malo po kalkulatoru sto sam gledao (0,nesto sitno), jer znam da je dolazio samo sa 155/65/14, a cuo sam da se eventualno moze provuci 165/65/14, odnosno 165/60/14 za upisati u knjizicu bez atesta (mozda danas cak ni to vise). 13" ne racunam od prije sto je imao...

Edited by Danchibald
Link to comment
Share on other sites

Sad si odvagni što ti je bitnije... Tehnička ispravnost ili izgled. Na pregledu ti mogu i ne moraju gledati dimenziju, ali ako naletiš?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, interesira me da li se na Twingo I 1.2 16V (2006.) može staviti dimenzija gume 185/55/14 i da li će ista strugati negdje ili sl? VW Lupo izgleda odlično na toj dimeziji sa alu felgama.

Ako ne ide onda će na njega ići 165/65/14 (165/60/14) kao što sam imao na prethodnom.

može ici 185/55r14 imao sam ih na alu od 6j et 38

straga treba distanca od 0,5 mm da nebi strugalo po unutarnjem blatobranu kod amortizera,

one plasticne kopce sta drže saile od rucne kocnice uz most isto smetaju pa treba ih maknuti i staviti jacu plasticnu vezicu

napred je sve ok.

potrošnja ode gore za dec, dva ništa strašno se ne promjeni.

samo za to treba napraviti atest

155/65 r14 je orginalna dimenzija teško da ce ti onako upisati 165/65r14.

13 ce ti upisati bez problema ja ih imam upisane u prometnu ali nema sanse da ih staviš na auto

13 cola ide na twingo sa punim diskovima.

evo ako hoceš pogledaj prvih par slika sa alu felgama je 185/55r14

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nista od toga... Previse zajebancije ima... Bude bila original ili 165 guma.

Link to comment
Share on other sites

Dalibor S - mislio si pol cm ne pol mm pretpostavljam

Link to comment
Share on other sites

Miloš- da greška pola cm je :dobroje:

 

Mislim da nista od toga... Previse zajebancije ima... Bude bila original ili 165 guma.

zašto zahebancija isti klinac je samo platiš atest nekih 300 kn

Link to comment
Share on other sites

Ma znam... Al treba distance pa ne znam dal bi to utjecalo na ovjes, i vjerojatno je sama ta dimenzija skuplja...

Budem jos razmislio...

Jesi ga ti Dalibore spustao? Jer na tim fotkama na pocetku guma ispunjava skoro cijeli prostor blatobrana... Kod mene je propuh haha

Edited by Danchibald
Link to comment
Share on other sites

zavisi ti i do širine felge i et-a

5- 5.5 j sa et 38 nece ti trebati nikakva distanca.

185/55 r14 je naravno skuplja guma

Napred je niži 4 cm straga 3

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.