Jump to content

Tutorial za oblaganje volana kozom? UPDATE...


Guest icatenej

Recommended Posts

Planirao sam da odradim i presvlake u istoj kombinaciji boja i materijala kao i volan. Simulirao sam na kompu, i jako se lepo uklapa u postojeci interijer (prednju konzolu i obloge na vratima). E sad, za presvlake vec imam iskustva jer sam ih zajedno sa suprugom radio i za Astru.

Takodje, za sada, jedina stvar koja mi nedostaje u Loganu je naslon za ruku izmedju prednjih sedista. Nalazio sam ovo kao dodatak (mislim da je izvorno predvidjen za Clia), medjutim, oblikom, cvrstinom i funkcionlanoscu me nije impresionirao, pa sam za sada odustao od toga. U principu, imam ideju kako bi to trebalo da izgleda, ali u ovom trenutku ne znam jos uvek kako to da realizujem.

U svakom slucaju, posto sam juce postao tata :hura::hura: sve ce to za sada malo da priceka.

OT

Cestitke na prinovi u obitelji :hura::hura::hura::hura:

/OT

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • akiramar

    6

  • Rio_kc

    6

  • frenchkey

    4

  • Dado86

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Svaka čast na tutorialu. Dobro odrađen posao.

I čestitke na roditeljstvu

Link to comment
Share on other sites

Cestitam! Gotovo je sa upgradeovima auta :), vise neces imati vremena/volje za takvo sto. Jedino na sto ces misliti je kako malo odspavati :)

Link to comment
Share on other sites

Planirao sam da odradim i presvlake u istoj kombinaciji boja i materijala kao i volan. Simulirao sam na kompu, i jako se lepo uklapa u postojeci interijer (prednju konzolu i obloge na vratima). E sad, za presvlake vec imam iskustva jer sam ih zajedno sa suprugom radio i za Astru.

Takodje, za sada, jedina stvar koja mi nedostaje u Loganu je naslon za ruku izmedju prednjih sedista. Nalazio sam ovo kao dodatak (mislim da je izvorno predvidjen za Clia), medjutim, oblikom, cvrstinom i funkcionlanoscu me nije impresionirao, pa sam za sada odustao od toga. U principu, imam ideju kako bi to trebalo da izgleda, ali u ovom trenutku ne znam jos uvek kako to da realizujem.

U svakom slucaju, posto sam juce postao tata :hura::hura: sve ce to za sada malo da priceka.

I ja bi to za između sjedala, ali mi nikako ne pada na pamet od čega to napraviti... istina meni nije bitan izgled materijala, jer bi ja taj cijeli naslon obukla u ko

Link to comment
Share on other sites

I ja bi to za između sjedala, ali mi nikako ne pada na pamet od čega to napraviti... istina meni nije bitan izgled materijala, jer bi ja taj cijeli naslon obukla u ko
Link to comment
Share on other sites

Guest icatenej
I ja bi to za između sjedala, ali mi nikako ne pada na pamet od čega to napraviti... istina meni nije bitan izgled materijala, jer bi ja taj cijeli naslon obukla u ko
Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako. Postoji vise nacina za odraditi konstrukciju, ali ako zelis da bude stvarno dobro, fluidno i da prati oblik enterijera (znaci da ne bude kockasto i da ne izgleda kao da je nakalemljeno - ovo posebno vazi za tvoj lepi Modus :) ) onda to treba odraditi u fiberglasu.

Postupak bi bio sledeci:

1. Napraviti inicijalnu "grubu" konstrukciju, za koju moze da posluzi tanja sper-ploca, tanji lim koji bi se dao lako oblikovati i slicno. Znaci to bi bila jedna gruba, kockasta tvorevina kao na ilustraciji ispod (ono sa crvenim linijama zamislite da je rucica rucne kocnice :) )

arm_rest_1.jpg

2. Preko ove grube konstrukcije gitom ili gipsom oblikovati "pravi kalup" sa odgovarajucim oblinama, fluidnim linijama itd. Ovde treba vec biti pomalo i "umetnicka dusa" jer je to cisto vajarski posao. Rezultat je nesto poput ovoga na ilustraciji ispod.

arm_rest_2.jpg

3. Nakon sto se dobije lep kalup, preko njega naneti fiberglas. Znaci, treba kupiti fiber mrezicu i epoksidne smole, nenti na kalup do odgovarajuce debljine i sacekati da se osusi...

4. Nakon sto se fiberglas osusio, potrebno je dodatno obraditi ivice. Time se dobije naslon koji sada treba presvuci kozom i to je to. Cela stvar se montira u tutac i vozac moze da odmara desnu ruku...

Ovo sto sam napisao je princip, a gornje ilustracije su ruzne do zla boga ali valjda sluze svrsi... E sad, nisam muski sovinista, ali nekako mi ceo ovaj postupak ne deluje primamljiv za nezne zenske ruke :bigl:

Odlicna ideja kome se da raditi,i ko zna raditi,jos se gore stavi pri tapiciranju molo spuzve da nestradaju laktovi i to je to,mislim da je najgori dio cjelog procesa dobro sve izmjeriti i premjeriti.Dobio sam to volju napraviti u svom autu,ali vidjet cu,posto si ti maher za ovokve stvari mozda ti se i obratim za pomoc. :hey:

A jazzie ti je jaka cura,joj samo da je vidis,strah i trepet :hura:

Link to comment
Share on other sites

Guest Derbi bullet

...stvarno geniozno...čestitke na tutorialu i na bebi...nego da ti odgodiš izradu presvlaka za Logana i pričekaš Scenica....obitelj se povećava.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Hypersonic

Komsija svaka ti cast na sincicu i na tutorijalu :) Meni je ovo trebalo kao lebac :) Jos kada sam odradio enterijer u crnu boju, toliko mi strci ovaj sivi volan, da sam imao tri opcije. Da ga zamenim nekim sportskim, sto bi me kostalo oko 150 evrica minimum, da ukradem crni volan sa air-bagom od starijih twingica koji su imali crne volane, ili da nadjem Sovu (koga sam trazio mesec ipo dana) da mi presvuce obod volana a da air-bag prefarbam u crno. Ovaj tutorijal je fenomenalan, ne da ce da se iskoristi nego nemas pojma :) Ajde samo jedno pitanjce: kod poslednje slicice, kada se zavrsava sivenje, imam utisak da dolazi do skupljanja materijala, kako se resava ovaj problem, ako uopste postoji?

Link to comment
Share on other sites

Guest icatenej
Ajde samo jedno pitanjce: kod poslednje slicice, kada se zavrsava sivenje, imam utisak da dolazi do skupljanja materijala, kako se resava ovaj problem, ako uopste postoji?

Na slici mozda deluje kao da hoce da ostane nabor jer sam ja radi fotografisanja malo rasirio taj segment, medjutim, kako se dodaje sav za savom tako se sve savrseno pegla skroz do kraja. Slobodno radi, ovo ne mora da te brine.

Prvo cestitke za bebu!

Pitanje, smeta li te taj najlon s kojim si sivao pod rukama, tj. da li te grebe?

Prvo, zahvaljujem svima na cestitkama za bebana.

Link to comment
Share on other sites

Odličan posao! Skinuo sam PDF i bacit ću se na izradu.

Jedno pitnje; čuo sam da postoji još jedan način završnog šivanja na volan. Dakle dok su svi komadi iskrojeni po svim bridovima se proštepa s šivaćom mašinom i to malo širi bod, Ti bodovi poslije slu

Link to comment
Share on other sites

Odličan posao! Skinuo sam PDF i bacit ću se na izradu.

Jedno pitnje; čuo sam da postoji još jedan način završnog šivanja na volan. Dakle dok su svi komadi iskrojeni po svim bridovima se proštepa s šivaćom mašinom i to malo širi bod, Ti bodovi poslije slu

Edited by akiramar
Link to comment
Share on other sites

Guest icatenej
Odličan posao! Skinuo sam PDF i bacit ću se na izradu.

Jedno pitnje; čuo sam da postoji još jedan način završnog šivanja na volan. Dakle dok su svi komadi iskrojeni po svim bridovima se proštepa s šivaćom mašinom i to malo širi bod, Ti bodovi poslije slu

Link to comment
Share on other sites

kad si ovakvu presvlaku napravio, necu te pitati kakav je klinac :laugh:

prvo sam procitao sve komentare, prije nego sam skinuo pdf, kontam u sebi kako je on to napravio a da niko nema ni jednu jedinu kritiku, kad sam pogledao sve, ostao sam bez teksta. kad budem dolazio u bg jel bi mogao svratiti po autogram :zubo:

posto ja volim na autu sve sam raditi 80% cu i ovo pokusati. jesi ti spreman da me savetujes u vezi svega? uslikao bi sutra unutrasnjost auta i volan jer jos neznam u koju boju i dali bi bila jedna ili vise. u pitanju je p306, sve je unutra crno tako da mi neka druga i nebi stajala zar ne? ajd ako si raspolozen za savet javi (i ako imas vremena)

čestitke na prinovi :klap::hail:

Link to comment
Share on other sites

Guest icatenej
kad si ovakvu presvlaku napravio, necu te pitati kakav je klinac :laugh:

prvo sam procitao sve komentare, prije nego sam skinuo pdf, kontam u sebi kako je on to napravio a da niko nema ni jednu jedinu kritiku, kad sam pogledao sve, ostao sam bez teksta. kad budem dolazio u bg jel bi mogao svratiti po autogram :zubo:

posto ja volim na autu sve sam raditi 80% cu i ovo pokusati. jesi ti spreman da me savetujes u vezi svega? uslikao bi sutra unutrasnjost auta i volan jer jos neznam u koju boju i dali bi bila jedna ili vise. u pitanju je p306, sve je unutra crno tako da mi neka druga i nebi stajala zar ne? ajd ako si raspolozen za savet javi (i ako imas vremena)

čestitke na prinovi :klap::hail:

Pitaj slobodno sve što te bude interesovalo. Koje je boje Pe

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.