Jump to content

Tutorial za oblaganje volana kozom? UPDATE...


Guest icatenej

Recommended Posts

Guest dpalinic

Procitao sam tutorial i komentare i svaka cast na tutorialu, ali bi imao jedno pitanje.

Posto se koza na 3 kraka uvlaci ispod ovog centralnog dijela ispod kojeg stoji airbag, a na istom su kontakti za trubu (na svakom kraku), postoji li mogucnost da ta koza koju uvucemo unutra zasmeta ili prekine kontakte od trube?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • akiramar

    6

  • Rio_kc

    6

  • frenchkey

    4

  • Dado86

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Hypersonic

Pa nemoj previse koze da uvlacis, dovoljno ti je uvuci 1,5 cm, a to nece smetati kontaktima. Ja sam radio na Twingu, ali sam skidao air-bag, pa sam te delove zalepio na unutrasnju stranu volana pre vracanja air-baga. Ne znam koliko je komplikovano to uraditi na Cliu?

Link to comment
Share on other sites

Guest dpalinic

Mene je strah skidat airbag :) Preskup je da bi se igrao sa time (ako sta podje po zlu).

Kako se uopce skida poklopac (srednji dio volana) gdje je airbag? Moze li se skinit bez izvlacenja airbaga (na tvom primjeru npr. Vjerujem da za clio nije puno drugacije). Mozda bi i skinuo taj poklopac ako se ne mora airbag dirat.

Link to comment
Share on other sites

Guest icatenej

Mene je strah skidat airbag :) Preskup je da bi se igrao sa time (ako sta podje po zlu).

Kako se uopce skida poklopac (srednji dio volana) gdje je airbag? Moze li se skinit bez izvlacenja airbaga (na tvom primjeru npr. Vjerujem da za clio nije puno drugacije). Mozda bi i skinuo taj poklopac ako se ne mora airbag dirat.

Ja ne znam tacno kako je na tom Cliu ali pretpostavljam da je slicno kao i na Loganu. Znaci, sa zadnje strane volana imaju dva srafa - njih odvrnes, i skines poklopac. Airbag ne moras da diras.

Link to comment
Share on other sites

Guest dpalinic

Ja ne znam tacno kako je na tom Cliu ali pretpostavljam da je slicno kao i na Loganu. Znaci, sa zadnje strane volana imaju dva srafa - njih odvrnes, i skines poklopac. Airbag ne moras da diras.

Hvala :) Pokusat cu. Nadam se da me nece airbag zalipit za sjedalo prilikom mog ceprkanja po tome :tup:

Link to comment
Share on other sites

Guest Hypersonic

E pa nemoj da se salis da ceprkas oko airbaga a da pre toga nisi otkacio klemu sa akumulatora. Ne znam kako je kod clia, kod mene je centralni deo volana airbag i kao takav se i skida. Znaci sredisnji deo volana je zajedno sa airbagom. Pre nego sto pocnes da cackas oko njega, lepo skini klemu sa akumulatora i sacekaj 5 minuta da se isprazne kondenzatori :)

Link to comment
Share on other sites

Guest dpalinic

A sta se dogodi sa radiom i zastitama paljenja motora (sta li vec ima tu sve) ako odspojim akumulator tako dugo? Znam da se pojavljuju neki problemi sa time kod nekih automobila, samo ne znam kod kojih sve?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas pratio previse topic ali nije li jednostavnije odnijeti volan recimo u Vitrum i naprave vam prehebeno za 250kn?

Ako netko hoce mogu poslat fotku zeninog volana iz 405ice, stvarno su ga napravili vrhunski (crna umjetna koza i zasiveno sa crvenim koncem)

Link to comment
Share on other sites

Ajde molim te stavi da vidim,pa i ja mozda odnesem tamo da se ne zahebavam.....thx.

Link to comment
Share on other sites

Ajde molim te stavi da vidim,pa i ja mozda odnesem tamo da se ne zahebavam.....thx.

Pofotkat cu sutra pa stavim, ja sam vidio kod Brke u Meganu i zato otfurao tamo. Fakat origigi izgleda ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest dpalinic

Nisam bas pratio previse topic ali nije li jednostavnije odnijeti volan recimo u Vitrum i naprave vam prehebeno za 250kn?

Ako netko hoce mogu poslat fotku zeninog volana iz 405ice, stvarno su ga napravili vrhunski (crna umjetna koza i zasiveno sa crvenim koncem)

Iz Splita sam.. nije mi jednostavnije :roll:

Ma pokusat cu sam pa sta bude.... nije velik trosak.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice skidanja volana sa Airbagom, imas ovdje upute.

A ovdje imas i nesto o samim koznim volanima

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

MoschuS:

Sta bi od tih slika? :bigl:

I ja ih bezuspješno tra

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 3 weeks later...

Zašto mi ne radi niti jedan link iz ove teme? A niti se ijedna slika vidi. Za sve mi piše "File not found". :(

Help! :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Zato što je topic star 5 godina a tada se fotke nisu mogle direktno dizati na forum nego na davno izhlapjele servise...ista stvar sa linkovima :roll:

Link to comment
Share on other sites

No, ali valjda je netko skinuo i sačuvao na svojem kompu pdf datoteku s početka tema. Jako su hvalili taj tutorial u pdf-u, a sad i mene zanima. :)

Link to comment
Share on other sites

Imam ja taj pdf, bio sam živo zainteresiran za uradi sam varijantu, čak kupio skaj, iglu i konac... Ali nije baš jednostavno. Ako slabo pritegneš konac, navlaka se uvrće, ako jako stežeš, konac reže i para skaj. Na kraju iskeširao 450 kn za pravu kožu kod Berakovića u Sv. Nedjelji. A navlaka se ujedno i lijepi na volan tako da nema uvrtanja ni micanja, a o kvalitetu i iskustvu izrade da ne govorim...

post-138-098981400 1281989811_thumb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Jel se može taj pdf kako dobiti? :)

Inače, ja na svojem Clijaču imam kožni volan originalno, samo je nakon 7 godina malo ofucan, pa bi sad zamijenio kožu i stavio novu. Kak dosta toga doma radim kao "uradi sam", a iz obitelji sam starih šnajdera (imam doma opremu za šivanje, hehe), probao bi sam to napraviti. Iako već u glavi imam koncept kako bi to išlo i sve, volio bih vidjeti već isprobani postupak. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Totalno detaljno, i prosto covjek pozeli da ovo odradi, svaka cast tvorcu ovog tutoriala i veliko hvala frenchkey-u za postavljanje pdf-a ponovo.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.