Jump to content

megane coupe: niska potrošnja vs. performanse


iPro

Recommended Posts

Evo, da se još jedanput predstavim, ja sam Nino  :hrflag:

 

Do prošlog tjedna imao sam focus mk1.5 '04, 1.8tdci 85kw, al nažalost imao saobračajku i auto je totalka. Na srecu, ja sam bolje završio od auta i prošao samo s trzajnom ozljedom vrata  :smile:

Inace u familiji se odnekad voze Renaulti. Imali r19 1.8 16V, pa lagunu I 1.8 66kw RT i sad starci imaju Lagunu II, 1.9dci 88kw, privilege. Ako uvjerite mene u Renault, onda ce i moje buduce vozili biti iz iste obitelji  :p

 

Znaci: kupuje se rabljeno, za novo se nema, u neki kredit se nebi ulazilo. Za oko mi zapelo ovo:

 

performanse:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/renault-megane-tce130-coupe-dynamique-navi-sitzhzg-xenon-reiskirchen/198395439.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=12&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=20700&makeModelVariant1.modelId=17&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&categories=SportsCar&maxCubicCapacity=1400&noec=1

 

vs niska potrošnja:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-coupe-1.6-16v-oglas-9676453

 

Kolko citam po recenzijama tce 130 motora, realno trositi ce mi duplo vise nego ovaj 1.6 sa plinom. S druge strane, svi živi me odgovaraju od 1.6 motora, da to doslovno neide s mjesta. Tko je vozio focusa tdci 115hp (govorim o mk1 koji je osjetno laksi od mk2), znaju da je taj auto podosta živahan za te svoje konje, a iz iskustva znam da ide bolje i od nekih auta koji na papiru djeluju superiornije u vidu performansi.

 

Znaci, budjet je max 70000,00kn, da je provjerena mehanika i omjer performansi i potrošnje je u razumnim granicama. Našao sam neke clipove ubrzanja 1.6 motora na yt-u i tamo mi ne izgleda tako tromo.

 

Oprostite na poduljem postu, al bio bih zahvalan da cujem iskustva ljudi koji imaju i jedan i drugi motor. Vise me zanima ovaj 1.4 tce posto je dosta rijedak  :smile:

 

Hvala, LP

Link to comment
Share on other sites

Prije nego sam uzeo 1.9 dci,provozao sam se u 1.6, i nemogu reći da nejde, iznenadio me, ali je boga mi i trošio, duplo više od onoga što dizel sad troši.

 

TCE nisam probao, tak da ti to nemogu reći.

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Sigurno znam da 1.6 troši puno, Renault ga ima u raznim modelima auta, jednostavno vidiš kako kazaljka pada, ali ima dobro ubrzanje.

Ubrzanja se kreću od 9.9 s do 12 s do stotke, ovisi o modelu auta, njegovoj masi, a potrošnja od 6.4 do 9 litara ovisi o načinu vožnje.

Danas su rastrošni atmosferski motori de mode, out.

Link to comment
Share on other sites

1.6 troši 6.4 litara samo ako se voziš ko baba po otvorenoj cesti. grad troši 10l i više, kad ga se stišće jer nejde ide i preko 12. Zadnji tank 12,6. Usporedbe radi toliko troši novi 328i.

Link to comment
Share on other sites

al ovaj 1.6 ima ugrađen i atestirani plin. Da baš troši i 15l plina (šta ne troši) vozio bih se relativno jeftino. Znaci, prenapuhane su price da 1.6 neide iz mjesta?

 

Kolko vidim ima cca 1200kg, što i nije nešto previše.

Link to comment
Share on other sites

ovisno o relaciji, meni 1.6 trosi oko 6.5-7 litara na relaciji Lovran Rijeka ili pak 8 L Kostrena - Rijeka... Kostrena Crikvenica nema sanse preko 7 sa  ljepim tempom, a sa eibach oprugama i 18" ultrama ne trebam ni usporavat prije zavoja i opet ubrzavat kao sa svim serijskim... najvise ovisi potrosnja o vozacu 12 mi nikad nije potrosio tj ni preko 10 se ne sjecam da mi je trosio... ako ce se na otvorenoj cesti netko vozit da ce prije svakog zavoja lec na kocnicu i onda opet na gas normlano da ce trosit svaki auto...

 

i btw imao sam, tj jos uvijek je u obitelji ali ga ne vozim vise, focusa mk2 1.6 100 ks s time da je focus imao 195 65 15 a megane 225 40 18 i focus trosi mozda mozda 0.5 L manje al i to je upitno ako toliko, opet ovisi o dionici neki put je cak i megane stedljiviji a sto se tice ubrzanja megane je sa 18 brzi nego focus sa 16 (prijatelj ima isto 100 ks isprobano)...

 

jedino sta kad sam sjeo u meganea iz focusa sa mislio da ide dosta losije jer je linearniji i moment je vise postavljen al kasnije sam vidio da sam totalno krivi dojam imao, ono auto brzi a dojam da je sporiji zbog tako postavljenog momenta... 

 

a isto tako ti mogu dodat da sam zivio u vz.u par godina a ni tamo usred zime na zimskim gumama mi nije trosio preko 9... obicno auto uvijek vozim na duge relacije ali je bilo par puta kratkih relacija i tada sam isto bio bas resetirao da vidim kolika je potrosnja... to ti je bilo voznja, po gradu npr od banfice do bile, pa do foi.a i studentski dom... i te price 10 l ja nikad nisam vidio u praksi i to sa 18" felgama...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

znaci, nek mi troši 10l plina prosjeka (ja vozim cca 50% grad, 50% otvorena), mogu ocekivati potrosnu od 50kn/100km. To mi je definitivno plus.

Link to comment
Share on other sites

neznam... ja mislim da je i to sta si rekao puno naprema onome koliko meni trosi... nikad nisam gledao takve brojke pa ono... jedino na plin racunaj da ce ti losije ic radi vjerojatno nesto malo manje snage na plinu (nisam vozio plin pa ovo pretpostavljam) a i veca masa vozila instalacija + pun rezervar plina + barem pol rezervara benzina uvijek to je dodatno tegljenje minimum 70 80 kg stalno sa sobom... 

Link to comment
Share on other sites

pa navodno je potrošnja plina oko 15-25% vec u odnosu na potrošnju benzina (ovisno o nacinu voznje)

našao sam informaciju da 1,8l plina ima 1kg, sad dal je ta informacija tocna, neznam. Znaci, da natocim 50l plina to mi je nekih 28kg, a sam spremnik i instalacija ne vjerujem da su neke ogromne mase.

Link to comment
Share on other sites

Vozim 1.4 tce pa pogledaj u mojoj temi, pod nasa vozila, napisao sam ponesto o potrosnji. Zadnjih 1500km mi stoji potrosnja 8.4l, a u tom je bio povratak s mora 130-150 po autoputu i omjer grad otvotrena nekih 60-40%

Link to comment
Share on other sites

pa navodno je potrošnja plina oko 15-25% vec u odnosu na potrošnju benzina (ovisno o nacinu voznje)

našao sam informaciju da 1,8l plina ima 1kg, sad dal je ta informacija tocna, neznam. Znaci, da natocim 50l plina to mi je nekih 28kg, a sam spremnik i instalacija ne vjerujem da su neke ogromne mase.

Ne trosi ti toliko vise plina. Ja sam prije vozio Megana II sa 1.6 16v i plinom. Ne znam jel to isti motor i u Meg III, ali meni je na boardu potrosnja bila uvijek izmedju 9,5-10, a sa 44L plina sam prelazio 400km u ljetnim mjesecima kad je prebacivao na plin cim sam ubacio u brzinu i dodao gas. Po zimi je bilo malo drugacije. Ostalo je 400km, ali sam brze trosio benzin, jer mu je trebalo duze da se zagrije (cca. 2-3km). 

Ne znam sta bi mu trebao radit da trosi preko 12. Usporedbe radi, meni sad Laguna po gradu potrosi 13,5-14 L plina. A automatik je i teska je ko tuc.

Link to comment
Share on other sites

1.6 troši 6.4 litara samo ako se voziš ko baba po otvorenoj cesti. grad troši 10l i više, kad ga se stišće jer nejde ide i preko 12. Zadnji tank 12,6. Usporedbe radi toliko troši novi 328i.

1.6 16v i 328i f30 mogu da trose slicno samo sporom voznjom po magistrali. kad se stisnu oba, bmw ce trositi vise ali ce i ici mnogo brze. trosi jako malo s obzirom na preformanse, ali nije ni blizu deklarisanih podataka kao ni ostali... kolega vozi jedan vec skoro 2g i stalno proveravam kakvo je stanje...

1.6 16v vs tce mogu da trose slicno, ali je zbog jednostavnije i jeftinije ugradnje plina 1.6 16v mnogo jeftiniji po predjenom kilometru...

Link to comment
Share on other sites

Pa ako bih uzeo onaj 1.6 sa linka, taj vec ima ugrađen plin. A za 1.4tce imam informaciju da ga lose podnosi. Zato sam se nadao informacijama iz prve ruke :)

Link to comment
Share on other sites

pa navodno je potrošnja plina oko 15-25% vec u odnosu na potrošnju benzina (ovisno o nacinu voznje)

našao sam informaciju da 1,8l plina ima 1kg, sad dal je ta informacija tocna, neznam. Znaci, da natocim 50l plina to mi je nekih 28kg, a sam spremnik i instalacija ne vjerujem da su neke ogromne mase.

sta sma ja citao kad sam se raspitivao kazu 70-80 kg tezi auto da bude... sad dali je to sa gorivom ili bez ne sjecam se vise...

Link to comment
Share on other sites

1.6 troši 6.4 litara samo ako se voziš ko baba po otvorenoj cesti. grad troši 10l i više, kad ga se stišće jer nejde ide i preko 12. Zadnji tank 12,6. Usporedbe radi toliko troši novi 328i.

1.6 u cliu na otvorenom troši 5.7 litara.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.