Jump to content

blatobran i ispod njega


Sinisha

Recommended Posts

primjetim danas da mi se prednji lijevi blatobran nešto izbočio...

povučem plastiku prema kotaču i skužim ispod, tj. iza plastike neki gumeni balon (!?) pun vode...

 

kaj je to i čemu to služi i kak se to isprazni !?

 

netko...? help please!

post-13775-0-06791200-1410085208_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Tu ti se slijeva voda sa prednjeg stakla, a s njim i svakojako lišće, smeće, prašina  i na kraju tu nastane blato.

Link to comment
Share on other sites

ok... to sam pretpostavio...

 

ali kaj sad dalje s time, jel to probušit sa nekim čavlom ili kaj?

kak to ispraznit, očistit i sl......?

Link to comment
Share on other sites

skines oplatu procistis cijev i onda sve maznes sa miniwashom ako treba malo mekom cetkicom pocetkas i sve vratis natrag

Link to comment
Share on other sites

između dvije ruke krečenja sobe otišao sam pozabavit se navedenim problemom...  :)

 

dakle, odšeravio sam šeraf, skinuo kopču jednu i izvukao taj "vodeni balon" van.

uglavnom, to je bio neki spužvasti bamper presvučen sa PVC-om s unutrašnje strane blatobrana...

odrezao sam donji dio da bude rupa da voda izađe van i ocjedio spužbu unutra...

vratio sve nazad i to je to... voda je ulazila negdje na gornjoj strani gdje je bila isto neka rupa...

 

p.s. drenažne cijevi i kanale sam čistio nedavno tak da su one prohodne...

Edited by Sinisha
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav , danas sam primjetio da mi je na zadnjem braniku vozila clio 3 phase 2 na spoju odmah do zadnjeg svijetla kao jedna kopčica ili pukla ili iskočila tako da na tom djelu branik nije u ravnini nego malo strši prema van . Pokušao sam ga jače gurnuti prema unutra ali ne ide pa Vas molim za praktičan savjet ! Hvala

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.