Jump to content

Ugradnja Folow me home (FMH) i Welcome


manzzetta

Recommended Posts

Neznam gdje bi smjestio, pa ču ovdje

 

Dakle tražim majstora ili nekoga ko zna ugraditi/napraviti/podesiti što već Folow me Home i Welcome sistema u moju Lagunu

 

Po mogučnosti VIrovitičko podravska županija, ili negdje blizu, da nije baš DUbrovnik ili tako nešto ;)

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

jesi probao jedanput zablendat sa ugašenim kontaktom/bez kartice u čitaču? trebala bi ti goriti kratka svjetla cca 30sec

Link to comment
Share on other sites

jesi probao jedanput zablendat sa ugašenim kontaktom/bez kartice u čitaču? trebala bi ti goriti kratka svjetla cca 30sec

 

hmm nisam probao, budem kad odem po auto ;) 

 

Našao sam modul za to dvoje, nije ni skup, samo neznam kako s ugradnjom :( 

Link to comment
Share on other sites

Renault ima to ljepo ugradjeno tvornicki na vecini vozila... Nema potrebe za dodatnim ugradjivanjima i ulaganjima.

Link to comment
Share on other sites

Renault ima to ljepo ugradjeno tvornicki na vecini vozila... Nema potrebe za dodatnim ugradjivanjima i ulaganjima.

hmm, kako to onda aktivirati, probo sam sa blicanjem, neradi ?

Link to comment
Share on other sites

Znnaci ugasis auto, izvuces karticu i otvoris vozaceva vrata. Kad si ih otvorio povuci rucicu kao da blendas nekome i onda ce ti se svjetla upalit i gorit cca 30s i kad zakljucas auto ;)

 

Ako ti to neradi onda nemas funkciju. moj clio to ima tako recimo na ksenonu.

Link to comment
Share on other sites

Znnaci ugasis auto, izvuces karticu i otvoris vozaceva vrata. Kad si ih otvorio povuci rucicu kao da blendas nekome i onda ce ti se svjetla upalit i gorit cca 30s i kad zakljucas auto ;)

 

Ako ti to neradi onda nemas funkciju. moj clio to ima tako recimo na ksenonu.

 

Aha, ja nisam otvorio bio vrata auta, budem probao ujutro kad budem išao na posao ;) nadam se da ima to :D

Link to comment
Share on other sites

Da bi radilo ako imas, motor mora neposredno prije toga biti ugašen. Ako je ugašen motor prije 10-15min ne radi. Bar je tako kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Da bi radilo ako imas, motor mora neposredno prije toga biti ugašen. Ako je ugašen motor prije 10-15min ne radi. Bar je tako kod mene.

 Je ručica mi je na 0, a i probao sam odmah nakon gašenja auta, dakle ugasim auto, isčupam karticu, otvorim vrata i blicnem, el takvim redom ? 

Link to comment
Share on other sites

kod mene na meganu to radi bilo kad kad blicneš, ne igra ulogu jel bio upaljen neposredno prije toga, jedino nema funkciju paljenja svjetala kod otključavanja vozila (welcome) ili ima a neznam uključit

Link to comment
Share on other sites

Ovobs blicanjem je ionako glupost. Koristio sam u 7g dva puta. Nije to bas ni zdravo za ksenon. A prava funkcija bi trebala biti na kartici sa dugmicem za svjetlo gdje ti pritiskom na dugmic palis svjetlo kad zakljucas auto ili dolazis do njega.

Link to comment
Share on other sites

budem ja ugradio pravi modul samo za to, tamo ima i senzor za prepoznavanje dan/noć, tako da po danu nepali, i možeš riktat koliko sec očeš da ti svijetle maglenke(to ču ja spojiti, ne kratka) od 12-22 sekunde. Mislim da bi to trebalo fercerat dobro ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

I jeli bilo što od ovoga?

budem ja ugradio pravi modul samo za to, tamo ima i senzor za prepoznavanje dan/noć, tako da po danu nepali, i možeš riktat koliko sec očeš da ti svijetle maglenke(to ču ja spojiti, ne kratka) od 12-22 sekunde. Mislim da bi to trebalo fercerat dobro ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Imam ranije naveden modul i želim spojiti funkciju Folow me home na maglenke. Imam tvorničku na kratka (xenon) svjetla ali želim da se kod automatskog zaključavanja aktivira FMH.

Sve sam ja to lijepo spojio i za funkciju FMH uzeo impuls od žmigavca jer se može na modulu namjestiti na koliko se impulsa aktivira 1-2-3-4.

Sve to radi odlično osim kad su upaljena 4 žmigavca, motor ne radi a onda se upali FMH i ne gasi se sve dok ne ugasim 4 žmigavca.

Pitanje za one koji imaju ožičenje L2, da li ima negdje impuls od centralnog zaključavanja u motornom prostoru?

Ovo što sam zamislio jedino bi moglo dobro raditi kad bi se spojio na centralu centralnog zaključavanja ili na žicu koja šalje impuls do releja žmigavaca.

Link to comment
Share on other sites

Jel lskše s dva deca benzina zapalit auto ili s nekim modulom? :zubo:

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.