Jump to content

Laguna 2, 2006 godina (redizajn), kontrolna tabla


b-man

Recommended Posts

Kupio sam epoxy univerzal. Sve isto samo taj ljepi i druge materijale, epoxy metal je iskljucivo za metalne povrsine.

Ovaj vikend je montaza pa javim rezultate.

Link to comment
Share on other sites

iScream....nije problem efikasnost epoxidnih lijepila nego je problem materijala koji se u ovom slučaju lijepe. A ti materijali dosta "rade" na temperaturi i šire se i skupljaju pa onda dolazi do popuštanja lijepila, jer se lijepilo ne može oduprijeti toj "brzini" promjena koje se dešavaju.

 

U većini slučajeva je problem naći adekvatno lijepilo za materijale koji se lijepe.

 

Razlikuju se i "ista" lijepila od različitih proizvođača, jer im sastav nije identičan.

 

NPR: Lijepio sam dvije vrste gume jednu za drugu. 

 

BIZON lijepilo u spreju mi nije držalo kako treba, vrlo brzo se počelo odljepljivati

 

Dok mi recimo WEICON ljepilo u spreju drži super.

 

Oba imaju istu namjenu i primjenjuju se na iste stvari i materijale.

 

Jedno je odradilo posao savršeno, drugo slabašno.

 

Ali bez iskušane i potvrđene metode nema drugog načina nego pokušaji i pogreške.

Dotičnu gumu sam 3 puta lijepio i odljepljivao i čistio i pripremao dok četvrto lijepilo nije odradilo posao kako treba

 

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Renaultu je uvijek bio problem veliko temperaturno istezanje plastike u kokpitu, zato im svaki kokpit pucketa i škripi.

Link to comment
Share on other sites

Meni npr. UHU  vruce lijepilo za pistolj nije primilo u 2 pokusaja. Nakon dan-dva bi se odlijepilo i vratilo na staro. Sad ovo epoksidno drzi vec par mjeseci tak da sam imao srece s tim. 

Osim toga, epoksidi imaju koeficijent rastezanja gotovo identican koeficijent rastezanja kao i plastika, ako se radi o ABS-u, a pretpostavljam da da.

Link to comment
Share on other sites

Epoxi ima veliki tem raspon držanja. Na mom ovom piše od -20 do +70.

Problem su vibracije. Iako ako i bude pucalo pucat će materijal oko ljepila a ne ljepilo jer se radi o tankom materijalu.

Link to comment
Share on other sites

Epoxy universal 2 komponente.

Nakon 24 sata cjelom duzinom napravio fugu sa bison poly max ljepilom prozirnim. To se ljepilo koristi za ljepljenje stakla.

Nije da se ne vidi ali fuga je bila preventive radi cijele duzine spoja.

Zadovoljan jesam a rezultate cemo vidjeti u daljnjoj eksplotaciji.

IMG_20170624_115708.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma drzat ce, meni je auto zadnja 3, 4 dana po 10 sati na najvecem suncu bio i ne vide se nikakvi znakovi popustanja ili sto takvo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.