Jump to content

Promjena zupčastog 1,5 dci 105 KS


kljaka

Recommended Posts

Nisam nigdje našao temu, a i nigdje na netu nisam našao onaj servisni priručnik gdje piše kad se šta mijenja, 

 

Sad imam 132.000 km i napravio sam mali servis. Rečeno mi je da bi uskoro trebalo mijenjati zupčasti (al to su rekli i prije nego su pogledali auto, nego čim su vidjeli kilometražu). 

Nigdje ne nalazim kada se "po protokolu" mijenja zupčasti? Jel mogu pričekati do idućeg servisa na 145 ili da mijenjam već sad?

Link to comment
Share on other sites

ja svaki 1,5 dci koji sam imao sam mijenjao na oko 90000-120000 km ili max 5 godina

nije skup zahvat, a uklanja rizik od pucanja remena i uništavanja cijelog motora

Link to comment
Share on other sites

OK, hvala na odgovorima. Neću onda čekati idući servis... zamijenit ću na idućoj plaći

Link to comment
Share on other sites

takodjer 1.5dci, al 2004, mjenjam svakih 90k km ili 5 godina... za godinu i koji mjesec ide treci veliki servis na 270k km... s autom uvijek sve u redu... za dijelove se slobodno obrati kolegi lagerosu... meni su uvijek cifre do 2k kn s time da unutra ima ulja, filtera il jos nekih sitnica.

Link to comment
Share on other sites

sad gledam one "ovlaštene" servisne intervale. za remenje piše zamjena na 160.000

sad više nisam pametan

Link to comment
Share on other sites

ti imaš novu generaciju motora....pa ima kao duži termin,....ali,....koliko je star auto?

ako je pod garancijom nemoj mijenjat,....ako ga servisiraš u ovlaštenom,....nemoj,....ali ako nijedno od tog, onda mijenjaj zbog sebe samog....moj prijedlog...

Link to comment
Share on other sites

auto je star skoro 4 godine, ima 132000 km, većinom po autoputu, ne agresivne vožnje... 

dosad je servisiran u ovlaštenom (zadnje u Gašperova pred 2 dana)

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

Ma nemoj jos 15 bar nista dirat... nije vrijeme po meni ako se vozis dosta otvorene ceste... puno manji broj okretaja motora je tada nego za voznjom gradom za isti broj kilometara...

 

Ja svog servisiram svakih 15 totalno bezveze, kao nesto bolje je i potrosim pare a zapravo cu ga prodat i necu radi toga dobit nista vise para... evo sada prijateljica prodala svog 2009 godiste napravila servise na 30, 60 i 90 k i vjeorjatno ga je prodala za isto para koliko bi prodala da je servisirala svakih 15 kao i ja... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

koliko dođe zamjena zupčastog remena (i svega što ide uz to zatezači pumpa i ostalo) na megana III 15 dci 78KW

Link to comment
Share on other sites

Set zupcastog do 50 €, set kanalnog do 50 €, pumpa za vodu do 50 €. I mehanicar koji je voljan da to zamijeni, plus antifriz.

Link to comment
Share on other sites

koliko dođe zamjena zupčastog remena (i svega što ide uz to zatezači pumpa i ostalo) na megana III 15 dci 78KW

 

Molio bih broj šasije i javim točne oznake za navedeni model s cijenama i rokovima isporuke.

 

LP

 

Anđelko Nizek

 

Lageros d.o.o.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Za 1,5dci 106ks interval je 160000 km ili 6 godina. Jučer sam pitao u ovlaštenom servisu pa je to 100%.

Link to comment
Share on other sites

Točno, tako su i meni rekli. Uz dodatak da se radije ne zajebavam jer je 160.000 dosta granično i da im nikako nije jasno da je Renault predvidio tako dugačak interval. Ja sam promijenio na 130.000 (ionako neću dočekati iduću promjenu, a tako mi svejedno promijenio sada ili za godinu dana)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.