Jump to content

Kapacitet spremnika goriva


pokra89

Recommended Posts

Koliki je tocno kapacitet spremika goriva u lagune 2, 1.9dci, initiale oprema (ako to ima ikakve veze)? Na netu, papirima, i vecini drugih stvari pise 70, ali ja u njega nikad nisam ulio vise od 56, bez obzira o koliko strogoj rezervi pricamo. Bas kad sam sebe uvjerio da je tank 60 l, jucer ga ulijem punog, a nije bio na razervi, kad ono 58l stalo. Sad mi nista nije jasno, jel stvar u tom da laze njima na benzinskoj pistolj ili ja stvarno lagano gubim razum? 

Link to comment
Share on other sites

pa nije mi jasno, prosli put mi je sat pokazivao da sam potrosio 52.6, i taman je usao u "crveno" al se jos rezerva nije upalila. sto ce reci da je ostalo nekih 7 litara. i odem, nalijem ga punog plus jos koji decilitar vise, ispalo tocno 53. sto ce opet reci da je tank 60. i tako mi je uvijek bilo. i onda jucer ulijem 58 bez pardona, a nije na rezervi. Onda mi ocito laze i pokazivac kolicine goriva, jer mi tocno nakon 15 litara dode do prve crtice, nakon 30 je na pola. A po toj logici bi tribalo 35 bit. A onda laze i potrosnja, jer kad pridem 1000 km ne trosi 5.9-6.0, nego 6.9-7.0, sto je puno. ne znam, nisam pametan...

Link to comment
Share on other sites

Kad ti kazaljka dirne one crvene crtice onda imaš još cca 100km do lampice od rezerve, a na rezervi imaš još za cca 100km dok ga skroz ne isprazniš.

Ako ga točiš kad ti kazaljka dirne crvene crtice na skali onda znači da ti je u rezervaru ostalo još nekih 14-15 litara goriva .

Od 70 oduzmi cca 15 i dobiti ćeš tvojih 55 (53-58) litara utočenog novog goriva.

 

Onda još jedna stvar, kazaljka ti izpočetka jako sporo pada (napraviš puno više km-a nego što to kazaljka kazuje).

Kad prođe pola skale onda pada realno. 

Meni je uvijek po BC-u na polovici skale jednak broj km-a koji su mi ostali do praznog tanka i koje sam do tad prošao (+/- neki 10km-a)

Link to comment
Share on other sites

e vidis, imam octaviu i lagunu. u octavie prvih 150km kazaljka UVIJEK stoji zakucana na plafon, znaci pokazuje da se mililitra nije istrosilo. Dok mi je kod lagune totalna suprotnost, ako je imalo jaca potrosnja /tipa 7 litara/, do prve crtice dode uvijek prije nego navrsi 200 km. u najboljem slucaju do 220. a logicno bi bilo da je bar na 250, mozda cak i na vise. a vec nakon 50km ne dira plafon. ajd sad cu bas pratit i slikat stanje, al onda je ocigledno da laze, ako pokazuje da je potrosnja 6.0, a tank je 70 litara, onda bi s jednim tankom mogla 1000 km plus ono sto ostane kad se upali rezerva (cca 1000km), sto ce reci 1100km bez problema. a u mene to nije bas slucaj. 

 

I zadnja stvar, kad sam ga zadnji put tankao, a i milijun puta prije toga, svaki put je stalo izmedu 52-54 l, a tankam ga taman kad je na crvenom, al se jos na pali "Mini carburant"... al kao sto rekoh, sad cu bas pratiti i slikat, jer me ovo buni maksimalno. inace, caca je vozio lagunu prije mene, i kad sam ga danas pitao "koliki je tank u lagune"; on kaze 60 l, mozda 62. e pa jeb*ga 

Link to comment
Share on other sites

Ovisno o stilu vožnje. Grad ili otvorena cesta. Do prve crte mi treba izmeđi 200 i 250 km.

S tim da uspijem napraviti skoro 150km a da se kazaljka nepomakne od vrha skale.

Na sredinu dođe nakon neki 450-500 km.

Lampica rezerve mi se redovito pali na nekih 850 km što mi i je domet sa cijelim rezervarom goriva  (cca 950km) i nakon toga utočim cca 63-64 litre goriva

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Ta tvoja zadnja rečenica, e oa tako je meni isto bilo samo sto sam tocio 53-54 litre. Nije li onda malo previše za 1.9 potrošnja od preko 7 litara? Kombinirano, al grada je najmanje u svemu tome. Kolika je onda stvarna potrošnja ako mi bc pokazuje 6.0? Znači litar više, što je preveliko odstupanje

Link to comment
Share on other sites

Kad potrošnju računam "pješke" i kad ju očitam sa BC-a razlika je nekih 0,2-0,3 litara. 

Razlika je uglavnom što BC računa potrošnju svih utočenih rezervara (dok ne dođe do 10000tkm onda se resetira sam), a ja računam samo taj jedan.

 

Jedino ostavljam mogučnost da dizelašice lagune (moja je benzin) imaju manji rezervar.....Ali iskreno to mi se čini malo nevjerojatno!

 

Probaj resetirati BC pa ćeš viditi šta će ti BC pokazivati nakon jednog potrošenog rezervara.....

 

A jedno suludo pitanje....da li ti auto često i duho radi u leru?

Link to comment
Share on other sites

Resetiram ga skoro svako punjenje, nekad znam ostavit dva tri tankanja al u suštini nema neke razlike. Ne, ne radi u leru gotovo pa nimalo. Sidi i vozi.

Link to comment
Share on other sites

Pritisni gumb na desnoj ručici i drži ga. Ubaci karticu. Pusti gumb. Trebale bi ti se pomicat kazaljke. Pritišći isti gumb i trebalo bi ti se u jednom trenu pokazati trenutna količina goriva u rezervaru.

Link to comment
Share on other sites

hm, da... pise 70 sad kad je pun. kako onda prijede 900km, potrosi 55l a pise da je prosjek 6.0. nikakve logike, a ni matematike. 

Link to comment
Share on other sites

No pa to ti je to... 55/900 * 100

Plus minus, ako se uzmu točni brojevi... onda je sigurno točnije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo ovako, kao sto sam bio i obecao, malo sam pratio sve vezano za board computer i potrosnju goriva, pa da iznesem dosadasnje rezultate, a vi ih, ako ikako mozete, objasnite:
1. nakon sto sam ga ulio punog, do vrha, metodom koju mi je pokazao @dre_magnus, bc je pokazao da je u autu 70l goriva. ok, rekao bih, zasad sve u redu.

2. nakon 40 i nesto kilometara, te potrosena 2.3l, po bc-u, naravno, on pokazuje da je stanje 68l. i dalje sve ok.

3. trenutna situacija nakon 223km th_830605898_1_122_554lo.jpgje sljedeca: potroseno 12.5l th_830607835_2_122_504lo.jpg. to implicira da bi bc trebao pokazivati da je ostalo jos 70-12=58l, ali on sad pokazuje 55l  th_830609359_3_122_375lo.jpg sto znaci da laze 2.5 litra. dalje ako je potrosio 12.5l na 223 km, onda to daje prosjecnu potrosnju od 5.6l, sto bc zapravo i pokazuje th_830612510_4_122_493lo.jpg, sto pak znaci da auto s punim rezervoarom moze prijeci cca 1200km odnosno jos oko 1000 ako uzmem ova 223, sto bc takoder dobro pokazuje th_830614925_5_122_497lo.jpg . Samo je problem sto je kazaljka veoma blizu prvoj cetvrtini, odnosno 17,5l, a pise da je potroseno tek 12.5l. 

 

i kladim se da s ovim tankom necu moc niti 1000 prijec, a ne 1200+ kako on pise. 

al nista, biljezit cu i dalje pa cemo vidit ko ce tu koga.

Edited by pokra89
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.