Jump to content

Ler gas


dajmirenault

Recommended Posts

Danas ujutro sam doživio problem s ler gasom. Znači upalio sam auto, upalio je normalno kao svaki dan, a onda je ler gas malo zaigrao. Krenuo je sa klasičnih 900 okr/min kad je hladan pa je malo skočio na 1000 pa se opet vratio na staro.. Nije se tresao, nije dimio, ništa.. Nakon par metara nakon kretanja i što sam stao na semaforu, ler gas je bio normalan, nije varirao. Auto ide normalno, ne trese, ne dimi.

Problem?

Link to comment
Share on other sites

Nevidim koji motor je u pitanju,na TT sam...meni tu i tamo (dvaput mjesecno cca) na hladan start zna se dogodit da kao da ne uvati dobar ler gas,na 700 kad ga upalim...isto ne trese ni nista,cim dam gasa normalizira se...ne sekiram se oko tog,ja mislim da je musica nist drugo...isto tako mi se dogodilo dvaput u 4 mjeseca da ga se upali i krepa odmah...ne abadiram na to nimalo...

Link to comment
Share on other sites

Danas ujutro sam doživio problem s ler gasom. Znači upalio sam auto, upalio je normalno kao svaki dan, a onda je ler gas malo zaigrao. Krenuo je sa klasičnih 900 okr/min kad je hladan pa je malo skočio na 1000 pa se opet vratio na staro.. Nije se tresao, nije dimio, ništa.. Nakon par metara nakon kretanja i što sam stao na semaforu, ler gas je bio normalan, nije varirao. Auto ide normalno, ne trese, ne dimi.

Problem?

Mislim da je to normalno,ler gas je na granici povišenih okretaja (čok) i normalnih okretaja zbog granične temperature motora i okoline.Znači nije dovoljno hladno da ostane stalno pod čokom niti dovoljno zagrijan da spusti okretaje na normalu.Kako si napisao,nakon kraće vožnje se dovoljno zagrijao i spustio okretaje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to nije nikakav problem. Skroz normalne vrijednosti i normalno ponašanje ler gasa. Vidit ćeš plesanja lera kada još malo zahladi.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Motor je 1.5 dci.. Pa zato me i zabrinulo malo jer nije baš specijalno hladno da ima razloga varirati. Prošlu zimu je odradio bez problema i poskakanja lera..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.