Jump to content

Clio 2 phase 2 problem sa strujom


kruno

Recommended Posts

Pozdrav,

evo imam problem sa cliom 2 phase 2, (isti problem ima i frend)

naime kad se upali auto, kod vozača, sa lijeve strane dolje di je ona kutija sa reley-ima čuje se kliktanje reley-a, i tad ne rade (brisači, žmigavci, podizači stakala, truba), skino sve dole, počistio kontakte ali ništa.

kad se primi taj snop žica stane kliktanje reley-a, kasnije kad se auto zgrije to prestane. možda se ponovi u vožnji 1-2 puta u tjedan dana, ali u 99% slučajeva samo dok je auto hladan.

imao već netko neko iskustvo sa istim? 

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je problem mase od UCH kompjutera.

Kada kažeš da si skinuo sve dolje, šta to znači? Jesi li skinuo skroz vani UCH jedinicu i otkačio sva tri velika konektora.?

 

Masa na UCH dolazi jednom crnom žicom i ubada se na konektor P202 (vidi sliku), koji je prozirni ili bijel boje, u pin B6 i iz njega kratkom žicom ti ide i na pin B4. 

Otkači ovaj konektor i instrumentom ispitaj otpor mase između ova dva pina i neke druge mase na karoseriji. 

 

UCH.pdf

 

Drugo mjesto gdje bi trebalo pogledati je ono na koje se ta masa hvata za karoseriju. To mjesto ti je na slijedećoj slici označeno sa MAM i nalazi se iza instrument table desno od visokotonca. Za doći do njega mislim da trebaš skidati armaturu. Očisti ga i stegni ponovo. 

 

MAM.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ako je problematičan P201 onda je problem sa žicama napajanja, a masa je dobra, zato zanemari prethodni post.

 

Trebao bi provjeriti slijedeće žice:

 

- Smeđi konektor, pin br. 7, crvena žica, stalnih 12V direktno sa baterije koji dolaze sa osigurača br. 21 od 5A,

- Zeleni konektor, pin br. 23, žuta žica, 12V nakon kontakta koji dolaze sa osigurača br. 6 od 10A,

- Zeleni konektor, pin br. 33, žuta žica, 12V nakon kontakta koji dolaze sa osigurača br. 37 od 10A,

 

Simboli osigurača su kao na slijedećim slikama:

 

post-14075-0-60568700-1413547229_thumb.j

post-14075-0-23177700-1413547236_thumb.j

post-14075-0-13443100-1413547243_thumb.j

 

S obzirom da je kutija sa osiguračima vrlo blizu UCH jedinice i žice su kratke, postoji velika mogučnost da je problem na spoju tih žice na samome osiguraču, zato te tri spomenute žice bi trebao provjeriti na obje strane. Provjeri spoj na strani osigurača i spoj na konektoru P201.

 

Kao prvo bih ti preporučio da provjeriš samo ova tri osigurača. Izvadi ih i očisti im nožice i mjesto gdje se ubadaju. Moguće da je kabelska veza OK, ali da su im oksidirale nožice ili mjesto ubadanja, pa je loš kontakt, pa kada rukom nategneš žice malo se pomaknu i ostvare kontakt. 

Prvo njih provjeri jer ti je to najlakše.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Samo da javim da nažalost nisam riješio kvar. kako mi se čini da je nešto drugo u pitanju. jer na svim ovim žicama ima konstantno struje, nema uopće prekida. i kad reley klikne, kad mi ne rade brisači i žmigavci itd, struje na ovim pinovima ima. :( morat ću izgleda baš do električara.

 

p.s.DraganST puno hvala na detaljnom infu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jel zna netko, di kupit ove releje?:

Taiko proizvođač, oznaka: TB1-225B; 12VDC; 031402; x2 kom

Taiko proizvođač, oznaka: TB2-160; 12VDC; 031400: x 2 kom;

NEC EP2-B3G1ST; 3B2 310; x 2 kom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo da javim ako će netko imat problema ili je imao ovakve probleme kao što sam imao ja.

stvar je u hladnom lemu na UCH unit-u.

prelemljena cijela pločica, maknuli se svi problemi.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozdrav,

imam slican problem... Kad je auto hladan i palim ga, cuje se skljockanje i onda prestane.. U tom trenutku nemam ni zmigavce, ni brisace, niti mogu prozore otvarat ili zatvarat.. Kad prodrmam rukom zice od UCH-a proradi.. Kad se auto zagrije sve radi normalno... Da li je to znak da UCH treba uzet drugi, ili je samo masa u pitanju??? Sory na puno pitanja ali tek sam auto uzeo, za zenu.. pa nemam pojma

Link to comment
Share on other sites

Onda ti je identičan problem kao kod kolege krune (hladni lem na štampanoj ploči od UCH kompa). Napravi isto šta je i on napravio. Izvadi UCH, otvori ga i pregledaj/prelemi štampanu ploču.

Link to comment
Share on other sites

Probat cu pa javim rezultat.. U slucaju da ne uspije, nasao sam drugi u Osijeku, firma koja prodaje dijelove.. Isti model, broj... Da li to znaci da samo uzmem taj i zamjenim ga sa drugim, ili moram sve kopirat iz starog na ovaj? 

Pitao sam servis a oni nesto govore da cak iako su isti, moze se dogoditi da ne pase, i spominju mi i bravice?!

oprostite sto sam dosadan ali se ne kuzim u ovakve stvari.. xD

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi ti najbolje da uspije.

Zamjena po sistemu plug-n-play u osobnom aranžmanu nije moguća. Nećeš moći upaliti auto i nećeš ga moći daljinski otključati/zaključati. Potrebno ga je programirati i konfigurirati.

Vrlo je bitno da su oba UCH-a istog modela, jer ih ima četiri različite vrste ovisno o ugrađenoj opremi u autu. Na naljepnici ti piše OEM broj kao i oznaka levela. Znači pored OEM broja piše npr. kod mene BMT N2. BMT je francuski akronim koji je istovjetan engleskom UCH. N2 je oznaka levela. 

Za programiranje i konfiguriranje je potrebna posebna oprema.

 

Edit: Jeeeaaaa 2000. post. :tulum: 

Više mi nepiše fosil, jeeeaaaaa. :bigl:

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

dobro to tebi ide ;)

meni ih još fali 90

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Da li mozda imate neki link kako se to cudo skida da nesto ne zeznem?

da li prvo moram otpojit s lijeve strane one osigurace, ili moram maknut plastike da dodjem do njega?

 

sory, znam da su mozda blesava pitanja, ali bolje da pitam nego da napravim pizdarije

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ljudi i dalje isti problem.. Dugo je i bilo ok.

nabavio sam drugi uch, sve iste oznake, naravno. Ako ga spojim da li ce raditi, ili moram sve prebacivat iz starog? Ovi na servisu nesto muljaju da to traje cca 2 dana i ceh oko 200 e?!!

da li postoji netko iz Rijeke tko mi to moze odradit?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.