Jump to content

Guljenje kože na volanu?


Sergio

Recommended Posts

Na volanu sam imao malo oštećenje kao da je netko zagrebao noktom, nakon kratkog vremena otkinuo se komad kože cca. 3x1cm. Prelijepio sam ga zdravo seljački selotejpom, no sad sam skužio da mi se stvaraju nabori na drugim mjestima i isto bi se moglo desiti.

Ovo spada pod normalno s kožnim volanima?

Može li se to kako pokrpati ili da čekam da se oguli skroz pa ga dam presvući?

Link to comment
Share on other sites

..ne bih baš rekao da je normalno.....

 

ne znam baš puno auta da im se to dogodilo...

Link to comment
Share on other sites

Na volanu sam imao malo oštećenje kao da je netko zagrebao noktom, nakon kratkog vremena otkinuo se komad kože cca. 3x1cm. Prelijepio sam ga zdravo seljački selotejpom, no sad sam skužio da mi se stvaraju nabori na drugim mjestima i isto bi se moglo desiti.

Ovo spada pod normalno s kožnim volanima?

Može li se to kako pokrpati ili da čekam da se oguli skroz pa ga dam presvući?

http://www.matus-design.hr/links.html

 

probaj ove zvati pa vidjeti cijenu

Edited by rodzonis
Link to comment
Share on other sites

Matus radi odlično ali i papreno skupo. Imaš dečka iznad svetog duha domija (dominik), više puta spominjan na forumu. Ja sam dao presvući volan od Nissan Micre. Ide treća godina i bež koža drži čist ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj auto je 2007 g. i počelo se guliti od 2012g.  na volanu sada ima jedno 50% kože, a svako malo otkinem po komad i bacim jer mi smeta.

Isto čekam da sve popada  pa da presvučem.

Link to comment
Share on other sites

..ne bih baš rekao da je normalno.....

 

ne znam baš puno auta da im se to dogodilo...

 

To je najnormalnije na bilo kojem cliu 3 sa "kožnim volanom". 

 

Treba koristi search i vidjet da se već brdo toga pisalo o tome i ne vidim smisao postojanja ove teme. Ako je auto u garanciji, zmjenit volan, a ako nije onda na tapeciranje. Ja sam tapecirao u vitrumu za 350 kn i ultra sam zadovoljan! 

Link to comment
Share on other sites

Ako se tako guli onda taj materijal nema veze s kožom. Trebaš vidjeti kako izgleda kožni volan na mom autu sa 223 tkm i starom 12 godina. Koža jest izlizana, ali se nigdje ne guli.

 

Evo ga:

post-11381-0-12767400-1415278851_thumb.j

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

renault koristi umjetnu kozu na svojim novim modelima i nije kao na starijim višim modelima... i meni s evolan oljustio... dobio na garanciju drugi i eto az sada se drzi ok (40 000km)... ako se i taj oljusti dok auto bude jos u mom vlasnistvu dat cu pretapecirat i to je to.... nema druge... 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da je Renault napredovao u kvaliteti, počevši od dolaska Charlosa Ghosn-a. Tako barem tvrde neki članovi ovog foruma. Ja osobno mislim da je bilo bolje za vrijeme Louisa Schweitzer-a.

Link to comment
Share on other sites

Ako se tako guli onda taj materijal nema veze s kožom. Trebaš vidjeti kako izgleda kožni volan na mom autu sa 223 tkm i starom 12 godina. Koža jest izlizana, ali se nigdje ne guli.

 

Evo ga:

Tvoj jos ima i strukturu. Moj je toliko izlizan da se sjaji ko pasja kesa, ali ni traga nekom guljenju. A tek mu je 230tkm

Link to comment
Share on other sites

Bitno je da nema guljenja, a to što je izlizan je od upotrebe. Da vidiš kako izgledaju papučice, pogotovo ona od spojke.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je sramotno za renault.... Pa trebali su uradit potpun recall i rjesiti to kako soada a ne u garantnom roku ako neko prijavi....

Link to comment
Share on other sites

Moj ima 75.000 km, 5,5 godina i nigdje ni traga guljenju kože.

Link to comment
Share on other sites

Moj je promijenjen na 50 000 pod garancijom... naborala se koža pa sam odmah reagirao prije ljuštenja...

Link to comment
Share on other sites

ja sam na starom Meganu obični volan presvukao kod Domija i vrhunski je nakon 3 godine kao nov i super ugodan

ovaj novi mi ni blizu nije tako ugodan a za trajnost ćemo tek vidjeti

Link to comment
Share on other sites

To je najnormalnije na bilo kojem cliu 3 sa "kožnim volanom".

Treba koristi search i vidjet da se već brdo toga pisalo o tome i ne vidim smisao postojanja ove teme. Ako je auto u garanciji, zmjenit volan, a ako nije onda na tapeciranje. Ja sam tapecirao u vitrumu za 350 kn i ultra sam zadovoljan!

Priznam nisam searchao :)

Sad si me utjesio vec sam zabrijao da je samo moj u defektu.

Jel ti pretapeciran volan isto ima ovaj fini meki feeling kao originalni?

Link to comment
Share on other sites

Priznam nisam searchao :)

Sad si me utjesio vec sam zabrijao da je samo moj u defektu.

Jel ti pretapeciran volan isto ima ovaj fini meki feeling kao originalni?

 

Moj nema jer nisam tražio takvu kožu. Sve je stvar dogovora. Kožu ispipaš i vidiš prije nego je stave. 

 

post-2752-0-03247700-1415651111_thumb.jp

 

Ja što sam tražio to sam i dobio i evo već 2 god nema nikakvih tragova poderanosti. 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice oguljenih tipki na plastikama to sam vidio kod puno žena u autima da sa noktima uniste takve stvari... nebitno dali je bio renautl ili bilo koji drugi proizvođać...

A sto se tice volana evo prijatelju na isto cca 50 000 na polotu izlizan volan skroz i na garanciji ga samo odjebali... eto u renaultu se isto unisti ali ga barem zamjene kad se pojavi greska...

Link to comment
Share on other sites

Da li su to tipke na radiu oguljene?

 

jesu. Vlasnik prije mene to čistio kemijom i eto šta se desi. Inaće na cliu 3 to jako lagano ode jer je "super" kvalitete... 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Kod mene je sve čitavo osim volana koji je mijenjan radi guljenja dva puta pod garancijom, i sad je otisao opet  :taz:

Kontaktirao Matus, za ovo sa slike traze 1000kn

24pwkmx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cudno je kako neki svoju satnicu naplacuju vise od 200kn , racunam da ne treba vise od 2~3 h za ovo ak majstor zna sta radi, a nije ni materijal ni blizu polovic cifre.... TuNo

Link to comment
Share on other sites

Burazov Twingo II GT... ista stvar. Počeo mu se guliti s gornje strane. Nema prstenje po ruci :) Taj sloj "kože" izgleda kao crna tanka vulkanizirajuća guma, a ne koža.

 

Na mom Cliu II mi se to čini puno deblje. Po zimi ta koža izgubi elastičnost pa se čuje krckanje kao recimo prava kožna jakna. No ovo na njegovom Twingu je nešto sasvim drugo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.