Jump to content

Renault clip problem


Alen

Recommended Posts

Nabavio kineski clip, instalirao softver po uputi na lap, windows xp SP3, najprije neki registry patch, nakon toga instalacija. Onda je trebalo neki rswin.exe zamijeniti, registrirati i vratiti natrag. Sve prošlo iz prve, program javio poruku da je registriran negdje do 2020.

To je bilo neki dan navečer, uštekao u twinga, instalirali se jedno 4 drivera, sonda radi, clip radi, očitava sve što treba. Danas probam ponovno, ne radi više niti na twingu niti na cliu :(

Dobivam poruku da nema instaliran nijedan senzor:

post-749-0-83201400-1414247117_thumb.png

Prije su mi svijetlile sve 4 ledice, a sad samo 3, ova označena ne svijetli:

post-749-0-80063700-1414247625_thumb.png

Sad pokušavam skužiti jel se nešto u windowsima smrdalo jer ne pronalazim ta 4 devicea nego samo ovo:

post-749-0-11272400-1414247162_thumb.png

 

Nažalost, nisam se sjetio neku večer pogledati koji su i gdje uređaji u device manageru bili prikazani.

Čemu služi koja od one 4 ledice?

Skužio sam da se obje na CAN strani upale kad uštekam lap, a na ISO strani se akumulator upali kad uštekam u OBD port, ali ne pali se više ova druga.

Ima tko kakvu ideju?

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Ja ti ne znam ali htio sam te pitati koliko to veselje kosta ako nije tajna.

Link to comment
Share on other sites

To veselje košta 110$ u Kini + PDV.

Ima za sličnu cijenu u EUR na ebay.de, ali ne šalju u HR.

Obzirom da je i clio počeo neke čudne mušice imati u zadnje vrijeme mislio da će dobro doći.

Sinoć isprobao, radilo super, danas kad sam htio clia pogledati nula bodova.

Nešto sam prčkao po lapu sinoć, idem sad preinstalirati windowse na čisto i clip ispočetka pa da vidim.

Sve mi  se čini da ako se ne sredi da ide natrag za kinu pa sam popušio porez. 

Imamo kojeg elektroničara na forumu?

Link to comment
Share on other sites

Probaj system restore na koji dan prije da se ne kilaviš s instalacijama. Možda upali i uštedi ti vrijeme.  :dobroje:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da je problem sa driverima, oni il rade ili ne. Moj je radio savrseno pouzdano sa jednom i prvom instalacijom. Kasnije sam ga preko njuskala prodao dalje i narucio autocom da pokrijem 3 marke auta u voznom parku.

Link to comment
Share on other sites

Nema sistem restore, radim frisku instalaciju, ako to ne upali onda cu valjda morati slati natrag. Našao na jednom stranom forumu lik imao isti problem, samo što je elektroničar pa je popravio sondu. Navodno loše komponente stavljaju kinezi.

Link to comment
Share on other sites

A budem, samo moram naći žrtvu kome ću natrpati 3 GB softvera i čudnovate drivere na laptop :)

Samo mi čudno da je jučer radilo, a danas neće.

Idem sellera kontaktirati da vidim što će reći.

Link to comment
Share on other sites

Trazi povrat novca (full refund) i reci da ne želiš slati natrag jer je jeftinije kupit drugi nego platit HP-u poštarinu (što i jest). Argumentiraj i reci da nije radio od prvog dana, da je defektan iz kutije došao!

Sa njima sam se već natezao i izvukao svoju lovu natrag za Peugeot dijagnostiku, samo dugo traje. Imam i negdje text tužbe, ako budeš trebao pomoć tu sam.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Smeće od komponenti unutra.

Ovi releji izgledaju ko da su reciklirani sa smetišta:

post-749-0-86212300-1414356105_thumb.jpg

post-749-0-37022400-1414356120_thumb.jpg

post-749-0-13431500-1414356144_thumb.jpg

A i ostale komponente koje su u plastičnim kućištima malo čudno izgledaju. Na nekim čipovima ne vidi se pročitati što piše gore, površina nije glatka nego nekako jako hrapava.

Fakat smeće.

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Opcenito preko 90% chipova ti bude reciklirano i na mnogo kvalitetnijim uredjajima samo se to uglavnom ne primjecuje...

Inace samo ovakav relej kosta preko 20$ nov a da nije recikliran...

Link to comment
Share on other sites

Zato sam ja svoga platio 1800 kn, ali su u njemu svi integrirci motorolini i evo već 3 godine radi bez ikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

a di si ga kupio ? jer ni cijena ne garantira kvalitetu na ebayu, DXu i sl

Link to comment
Share on other sites

Zato sam ja svoga platio 1800 kn, ali su u njemu svi integrirci motorolini i evo već 3 godine radi bez ikakvih problema.

 

Daj slike da vidimo te motoroline integrirce :-)

Koliko sam ja skužio, svi ovi jeftini po netu su iz kine. Htio sam kupiti na ebay.de, bili su po 110+ EUR, ali selleri šalju samo u DE. 

Poslije vidio da jednom DE forumu da je i tamo bilo slučajeva da su ljudi dobili krepane clipove.

Link to comment
Share on other sites

Kupio na njuškalu, prvom prilikom ću staviti fotke. Napominjem, do sada sam s njim odradio dosta dijagnostičarenja. Mogu potvrditi megane_dci i filipbabok da ne pišem gluposti, a i Sova koji se povukao s foruma zato što je kupio BMW serie 3 E46 :)

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Hebiga nisi imao sreće i to je sve. Ja sam svog kupovao preko alija, 115$ i bio top kvalitete, radio kao sat skoro godinu dana dok ga nisam šibnuo na njuškalo i bio prodan u roku 2 tjedna. Fino se navozao godinu dana na clipu i još fino zaradio, di ćeš bolje :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ja dobio neki software koji ne mogu instalirat, javi mi grešku na DVD-o na 45% i neće dalje, ima tko da mi snimi ili da proslijedi neki download link za V142?

Link to comment
Share on other sites

Jesi probao neki torrent naći?

Imam ti ja torrent za v142, ali nisam isprobao. v139 imam doma ISO koji je radio s mojom sondom dok nije krepala pa ako ti pomaže mogu ti poslati ili uploadati negdje što bi moglo potrajati :-)

BTW, gdje si kupio clip?

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Evo i meni stigao s Aliexpressa, iznutra izgleda sasvim ok (i drugačije od Alenovog):

 

 

post-1469-0-58367700-1431016659_thumb.jp

post-1469-0-73588100-1431016671_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

A koliko vidim ima ugrađen i bluetooth (?) modul.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost ovo je replica can clipa.
Pravi bi trebao ovako izgledati

 

post-7112-0-58415300-1431021452_thumb.jp

 

 

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Takav vrlo sličan je moj bio. Isti layout, na oko jedina razlika je USB controller, na mojem su bili malo veći chipovi.

A i to sam vidio kod sellera na aliju da reklamiraju različite verzije čipovlja :-)

 

Filip, isprobaj i javi jel to čudo radi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.