Jump to content

ivca

Recommended Posts

upravo mi dolazi 10t od zadnjeg malog servisa na mom cliu (imat ce 98 000km), i reko idem vidit kolko su dijelovi, ulje itd.

 

znam da koristi elf 5w-40, al sad vidim da ima i 5w-30, jel to možda još bolje za njega?

 

dal mi netko može napisat koje ulje najbolje da stavim, preferiram elf.

 

također dal bi bio problem da napravim taj servis tam na prolječe, znači na cca 12tisuca, pošto bi mjenjo to sam a nekako je zahladilo :)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam isti taj motor i stavljam 5w40 elf evolution sxr a sad ima drugi naziv mislim da je elf evolution 900 sxr inace mijenjam na svakih 10 12 tkm

Link to comment
Share on other sites

Svejedno 10 ili 12tkm.

Inače, već postoji tema o uljima pa prelistaj tamo:

Link to comment
Share on other sites

Za ulja sam doktor.

To sa oznakom 30 je više zimsko i njega sipaj do min.

Ono sa 40 je više ljetno i njega sipaj do max.

Elf je kvalitetno ulje i Reno propisuje kod novih modela izmjenu

na svakih 30 000 km ili 2 god.

Sve ostalo je paranoja i navodna briga o motoru, kao što i

kočionu tekućinu možeš mijenjati svake godine a tlak u gumama

kontrolirati svaki tjedan. Bacanje para.

Link to comment
Share on other sites

možeš bez ikakvog problema i staviti elf turbo diesel 10w40.

napravljen je za dci motore.

A mislim da nema potrebe ovo stavljat ima malo kilometara
Link to comment
Share on other sites

A cuj kako ko hoce po knjizici vozila ide 5w40 a nije razlika velika u cijeni

Link to comment
Share on other sites

Kad je stavim ELF 10w40 u svoj Clio II 1.2 16V, po zimi ispod nule pali kao da ima med u karteru, a ne ulje. Sa 5W40 vergla kao da nije zima.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na svom 1.2 8v (2006g) stavljao elfa tokom garancije. Onda presao na mobil 5w40. Onda sam skuzio da tata kkoji ima isto 1,2 8v ali2007g ( tablica na braniku) uknjiziciima 10w40. pa sam i ja presao na 10w40.. i tona ina delta sint. Na stranu paranoja o uljima... 193t km bez greske, kvara ili loseg paljenja. Vec sam jedno 40t na ini..

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ,dali je navedeno ulje prikladno za clio 1.2 tce , elf evolution 900 nf 5w40 ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.