Jump to content

Teško paljenje na hladno


dajmirenault

Recommended Posts

Pozdrav!

Auto je Megane 2, 2003. godina, 1.5 dci. Sada kad je zahladilo počeo se mučit ujutro pri prvom paljenju. Paljenje odradi kao u slow motionu, sporije zavergla, baš kao da se muči. Kad upali sve 5, radi na čoku dok se ne zgrije, ne dimi, ne trese, prima gas, ler ne varira..

 

U ćem bi tu mogo bit problem? Grijači? Dize? Bio sam ja kod bošista prije neko vrijeme i reko mi je da mi injektori nisu top ali da mogu durat..

Link to comment
Share on other sites

MIsliš?. Zakaj se onda tak ne ponaša dok je vani toplo? Baš onak usporeno zavrti..

Link to comment
Share on other sites

Grijaći povuku dosta struje :)

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

Kaj da obavim test akumulatora za svaki slučaj? Kako bi se manifestirali grijači ili diza?

Link to comment
Share on other sites

MIsliš?. Zakaj se onda tak ne ponaša dok je vani toplo? Baš onak usporeno zavrti..

Uslijed nižih temperatura akumulatoru pada kapacitet i ulje u motoru je gušće pa teže okreće anlaser. To su ti glavni razlozi.

Link to comment
Share on other sites

Ionako sam planiro napravit mali servis za tjedan dana pa bum odma reko da pogedaju i akumulator i anlaser u kakvom su stanju..

Link to comment
Share on other sites

Možda ti je gusto ulje u autu. Meni teško vergla po zimi kad mi je 10w40 ulje u motoru.

Link to comment
Share on other sites

Ako mu napon padne ispod 9V prilikom verglanja to bi bio problem pogotovo ako je zahladilo, a akumulator je na 55%.

Link to comment
Share on other sites

Moze preporuka za akumulator? Omjer cijena i kvaliteta, nebi bas volio pljunut 100 evra za aku..

Link to comment
Share on other sites

Moze preporuka za akumulator? Omjer cijena i kvaliteta, nebi bas volio pljunut 100 evra za aku..

uzmi toplu. Daju 3god garancije.
Link to comment
Share on other sites

Toliko će te koštati dobar akumulator za tvoj d-zlo. Bosch Silver S4 60Ah

Uf bosch bi volio izbjeć, nemam baš dobra iskustva s njim..

 

uzmi toplu. Daju 3god garancije.

O topli sam čuo samo najbolje, da je najbolji omjer uloženo/dobiveno..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam slican problem,a da ne otvarm drugu temu.

Renault Megane 2 1.9 dci dulje vergla nego prije nekih dva tjedna kada je bilo puno hladnije, sumnjam na grijace. Dali se, ako je rijec o grijacu, to negdje vidi na diagnostici, ili na lcd-u na tabli ?

Link to comment
Share on other sites

Možda treba anlaser pogledati... Moguće da je on zamazan a i četkice možda treba zamijeniti...

Link to comment
Share on other sites

Ako je do alternatora nazovi ovoga gospodina. Kod njega sam nosio 2 alternatora. Reparirao ih je i još traju nakon 3-4 godine rada svaki. Moguće da i popravlja (reparira) anlaser. Cijena je oko 150-300 . Dao sam ti njegov kontakt broj. 

 

http://www.imenik.hr/moj/detalji/1685932/zabok/petek-drazen-petek-autoelektrika-i-trgovina 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

megan 1.6 16 v jel mu dovoljno da aku starta sa 62 posto,jutros mi se desilo da se upali i ugasi i tako nekoliko puta dok mu nisam dodao gasa kod paljenja dalje je normalno palio,inace aku je tvornicki 6 god star

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.