Jump to content

Renault Clio 3 aktuator poklopca goriva


Scary

Recommended Posts

Nedavno mi je krepao motoric poklopca goriva i kako mi se nije dalo dati 500+ kn za novi pokusao sam ga sam popraviti.

Prva stvar koju sam napravio je to da sam se uvjerio da su instalacije u autu ok i da je 100% problem bio u motoricu, nakon toga sam potrazio na ebay-u motoric po istim oznakama, motorca ima dosta ali razlika je u tome da osovina mora biti nazubljena.

 

Motoric sam platio s postarinom 90,51 kn

clio_27.jpg

 

samo rastavljanje je jako jednostavno, par kopcica i aktuator se rastavi

 

clio_25.jpg

 

 

kod montaze je bilo potrebno prebaciti kontakte i zupcanik

 

 

clio_26.jpg

 

 

na kraju se sve sklopi nazad i to je to..

Nadam se da ce ovo pomoc nekome u buducnosti, ako ima kakvih pitanja slobodno pitajte.. nisam opisao proceduru rastavljanja plastika u bunkeru kako bi se doslo do aktuatora, ako treba budem i to poslikao makar vec ima tu na forumu savjeta i nesto slikica :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

lepi DIY, svaka cast :) al mislim da ti je neko uvaljao kramu od auta :D

 

haha :D

uglavnom to uredno sve klapa za sad u autu :)

Edited by Scary
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast, ali odavno (ustvari nikad) nisam čuo da je riknuo Mabuchi. Najčešće pukne ta plastična šipka koja otvara poklopac.

Inače Mabuchi traje duže od vozila.  :D

Link to comment
Share on other sites

moram priznat da mi je to cudno, dosao sam na benzinsku i nisam mogao otvorit vratasca i onda sam vukao ko idiot, pa ak tad nije pukla :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

na ovom linku sam ja vidio kako doc do motorica :)

https://onedrive.live.com/?cid=DED42497CCB9556F&id=DED42497CCB9556F%21146

..moj link :)

Imao sam taj jedan jedini problem sa Clio 3 da mi je otkazao motoric, sva sreca pa sam to primijetio prilikom pranja automobila a ne kod tocenja goriva :)

Nije bas lako doci do njega a i plastika kucista u kojem se on nalazi je uzasno losa, pa pazite prilikom rastavljanja, vrlo lako popuca. Nakon sto sam saznao cijenu novoga (cijelog kompleta a ne samo motorica, nisam se sjetio traziti motoric na netu), rijesio sam to na svoj nacin...kupio cep sa bravicom (30kn) od Clio 2 i dao napraviti novi kljuc (30kn) i tjeraj dalje :)

Edited by robee
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.