Jump to content

Kvrckanje u volanu prilikom motanja


graba5

Recommended Posts

Pozdrav, dok auto radi i stojim na mjestu, okrecem volan skroz desno ili skroz lijevo, cuje se pucketanje, kvrckanje u volanu.. Cuo sam neka zavojnica mislim, ali cinilo mi se nebitno, ali cuje se glasnije nego prije, pa me zanima sada sto je to..

Link to comment
Share on other sites

ležaj amortizera, ili možda čak i letva volana, meni se iz nje čulo škripanje, a zbog ležaja mi je bila pukla opruga

Link to comment
Share on other sites

ne mora biti. ima unutra u volanu neki plastični "pimpek" koji broji okretaje volana il ne znam čega, možda kod rastavljanja pa kad stavljaš sve natrag pa je to ko neka šablona, uglavnom on preskače jer je plastičan i ide u krug pa kvrcka, meni se dešavalo dok ne dođe opet kam treba. Renault.

Link to comment
Share on other sites

Moze li sto prouzrociti ta zavojnica? Trebam li ju sto prije mjenjati ili?

Link to comment
Share on other sites

špula, od airbag-a meni se rastepla, culo se pucketanje kod motanja, a i posto je pukla, upalila se airbag lampica

Link to comment
Share on other sites

Moze li sto prouzrociti ta zavojnica? Trebam li ju sto prije mjenjati ili?

Ako imaš novca. Oko 250 eura u ovlašćenom servisu. Ako se odlučiš za polovnu, obrati pažnju jer nisu sve iste. Imaš ih za volan sa tempomatom i bez... Ako pukne, ne radi erbeg, sirena i tempomat.

Edited by PAnta013
Link to comment
Share on other sites

Razumijem, onda dok ne pukne skroz ne diram.. Airbag mi svijetli, tempomat nemam, dok sirena radi dobro je :) hvala!

Link to comment
Share on other sites

Sam dio- kućište špulne se sa 2 vijka zavida na ablender. S*anje je što ga Renault ne prodaje tako već u kompletu sa ablenderom. U tom slučaju je "papren". Naravno možeš potražiti polovnu špulnu ( 30,40, 50 eura),  zavidati je na ablender i rješiti problem. Evo kako izgleda na mom Generationu.  To što ti gori lampica erbega ne mora značiti da je do špulne. Mogu biti kablovi i konektori u sjedištima... O tome je pisano na forumu.

post-11938-0-00640800-1416601078_thumb.j

Edited by PAnta013
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo kod Legerosa, mislim da je bila cijena manja od 200 €, oem dio.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.