Jump to content

Tvornicke dimenzije guma za clio 197


zimovac

Recommended Posts

Pozdrav!

Trebam listu dozvoljenih dimenzija guma za clio 197 ( ne piše u manualu od auta jer nike uvrstena sport verzija i nemam na stoku)da nemam problema na tehničkom.

Prešao bih sa 215/45/17 na 225/45/17 ( popularnu dimenziju ). Hvala

Link to comment
Share on other sites

Nema niti jedne osim serijske. Pitao sam na tehnickom neki dan. A ova 225 ce ti ribat o blatobran tj. branika kad budes smotao puni lijevi tj desni. 205/55/17 pase i ona bi ti bila odgovarajuca za zimski set jer sam istu vidjeo na leginom autu. Ostaje misterija kako ju upisati u knjizicu bez atesta.

Link to comment
Share on other sites

Bez atesta nikako. Pošalji mail s brojem šasije na cvh, oni će ti dati dimenzije. Ali, vjerujem da dodatno idu samo dimenzije s "Civilnog" Clia, niš drugo.

Nije ni atest nešto strašno, tristotinjak kuna.

Link to comment
Share on other sites

problem s kotačima od "civilnog" clia je kamo s kočnicama :D ,tj. klještima ...

 

Sličan problem je imao i frend na 207RC , 16" je minimum kod njega...a 17" standard kao i kod 197.

Link to comment
Share on other sites

Na 197icu se može uglaviti 16" ali su jako specifične felge.

Mislim da sam vidio na jednom ruskom 197 16tice.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Trebam listu dozvoljenih dimenzija guma za clio 197 ( ne piše u manualu od auta jer nike uvrstena sport verzija i nemam na stoku)da nemam problema na tehničkom.

Prešao bih sa 215/45/17 na 225/45/17 ( popularnu dimenziju ). Hvala

 

 

Drži se dozvoljene dimenzije, jel ce ti 225 na 7J izgledat nakaradno, a da ne spominjemo vozna svojstva.

Link to comment
Share on other sites

Ja neznam tko bi to htio raditi na autu koji je tako specifican po kljestima. Sve ostalo je nakaradno i vjerojatno narusava voznim osobinama te smeta necem drugom. Neznam ja bih vozio samo na serijskoj dimenzji i amen. Nije to nekakakva bitna razlika u cijeni.

Link to comment
Share on other sites

To je za ekipu na rallyeu. Tzv. gravel setup.

Čak negdje stavljaju i manje diskove da stanu 16".

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne...njima je u interesu što uža guma u tim uvjetima.

Uostalom, kao i svima nama po snijegu/blatu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.