Jump to content

Prijenos auta tj registracija?


P4tr1ot

Recommended Posts

ovako imam jedno pitanje posto nisam trenutno siguran kako to ide. Znaci kupio sam auto u zg koji je regan i osiguran cjelu godinu i sad me zanima naravno kad se napravi kupoprodajni ugovor i ovjeri kod javnog biljeznika moje je da platim porez i sta onda moram da bi prebacio na vz tablice??dali mora covjek uzet tablice i odjavit ili se navede u ugovoru da tablice ostaju kupcu pa ja odem na tehnicki dam zg table i naravno platim da mi daju vz tablice i oni to uvedu u knjizicu vozila ili to ide nekako drugacije ????

bio bih zahvalan na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

znaci imas mogucnost ako imas vec samo napravljen kupoprodajni ugovor (podaci vozila i potpis kupca/prodavatelja) da posaljes vlasniku tablice i papire da on odjavi vozilo u svojoj PP, nakon odjave ti vraća papire i onda možes ici u svoju stanicu za tehnički prebacit nove papire na sebe i u svoju PP ovjerit papire odnosno podignuti VŽ table...(tu gubis cca 4-5 dana na poštu slanja tablice i papira)

 

te druga mogucnost da na kupoprodajnom ugovoru navedete da se tablice mogu poništiti, (naglasit da ga zelis sam odjavit u svojoj PP, već biljeznik zna iz prakse o čemu se radi), sa takvim ovjerenim ugovorom mozes sam bez vlasnika odjaviti vozilo u svojoj PP iz bilo koje druge PP, 

 

 

najbolji nacin po meni je odmah na licu mjesta (isti tren) kupoprodajni ugovor+ odjava + probne tablice i vozi..ja samo tako radim...i kad kupujem i kad prodajem.

 

troškove poreza snosi osoba navedena u  kupoprodajnom ugovoru

Link to comment
Share on other sites

znaci imas mogucnost ako imas vec samo napravljen kupoprodajni ugovor (podaci vozila i potpis kupca/prodavatelja) da posaljes vlasniku tablice i papire da on odjavi vozilo u svojoj PP, nakon odjave ti vraća papire i onda možes ici u svoju stanicu za tehnički prebacit nove papire na sebe i u svoju PP ovjerit papire odnosno podignuti VŽ table...(tu gubis cca 4-5 dana na poštu slanja tablice i papira)

 

te druga mogucnost da na kupoprodajnom ugovoru navedete da se tablice mogu poništiti, (naglasit da ga zelis sam odjavit u svojoj PP, već biljeznik zna iz prakse o čemu se radi), sa takvim ovjerenim ugovorom mozes sam bez vlasnika odjaviti vozilo u svojoj PP iz bilo koje druge PP, 

 

 

najbolji nacin po meni je odmah na licu mjesta (isti tren) kupoprodajni ugovor+ odjava + probne tablice i vozi..ja samo tako radim...i kad kupujem i kad prodajem.

 

troškove poreza snosi osoba navedena u  kupoprodajnom ugovoru

 

 

 

ok hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam kupovao i prodavao aute, motore, kupis, ovjerite ugovor na kojem naznacite tablice ostaju na vozilu i odjavis kod sebe u policiji, predas tablice.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.