Jump to content

Ne rade prednji brisači


MeganC2

Recommended Posts

Pozz...brisači ne rade u drugoj brzini, u prvoj i trečoj rade normalno...zna netko možda kaj bi moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

Ukupno ima dvije brzine, a ne tri (niža i viša).

Hoćeš reći da ti brisači rade kada staviš ručicu u položaj 1 (isprekidani tj. periodički rad) i položaj 3 (viša brzina), a nerade kada staviš ručicu u položaj 2 (niža brzina)?

 

Ako je tako onda je definitivno motor brisača OK, zato jer u položajima ručice u 1 i 2 radi u nižoj brzini.

 

Najvjerojatniji problem je u samoj ručici. Trebalo bi je skinuti i ispitati instrumentom.

Treba staviti ručicu u položaj 2 (niža brzina) i mjeriti otpor između pinova A3 i A7. Otpor treba biti 0 ohma. Ako mjeriš beskonačan otpor nevalja ručica.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dragane, krivo sam opisao al skužio si u čemu je stvar. Budem provjerio otpor među pinovima.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni ne radi ubrzavanje ili usporavanje periodičnog rada. Koliko god namiještao uvijek su intervali periodničnog brisanja isti. Također,iako sam promijenio motorić zadnjeg brisača te pregledao pregibe da nije oštećena žica,zadnji brisač i dalje ne radi?? Smrdi mi na ručicu brisača jer je već skidana i lemljena zato što putni komp nije radio. Ima li tko kakvu ideju...BTW,sutra opet idem kod drugog autoelektričara. Koliko je normalna cijena samo za pregled?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

danas primjetio da mi kod špricanja stakla ne rade brisači. Dakle, povučem ručku prema sebi tekućina šprica na staklo a brisači ne mrdaju.

Sve ostale brzine rade kod normalnog brisanja. Ima netko ideju do čega je? Raskopati ručku ii šta drugo?

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.