Jump to content

Megane II unutrašnjost trese


mlugaric

Recommended Posts

Bok,

 

Imam problem sa svojim Meganom, do sada najboljim autom koji sam imao :)

Ovako, kada sam na nekih cca. 2000 okr/min središnji dio gore kod šajbe(gdje su oni branici za sunce-vozačevo i suvozačevo), onaj centralni dio(koji drži branike za sunce) se trese i jako vibrira, što zna i te kako iritirati tokom vožnje.

 

Dali znate kako bi se to dalo popraviti, ili kome odvesti auto da to pogleda ?

Pokušao sam skinuti mali poklopčić od toga i nažalost nisam pronašao niti jedan šerafić pomoću kojeg bi to uspio zategnuti.

Dali je normalno da se kabina tako ponaša na Meganu, jel imam i slučaj da kada se vozim preko npr. tračnica u Zg zvonca i kontrolna tabla sa cajgerima ?

 

Neznam, svi govore da je Renault dosta mekan, ali moj baš i  nije slučaj :(

 

Svima hvala na odg.

Link to comment
Share on other sites

Provjeri nosač motora što prije. Mislim da nije do plastike. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Kad skineš taj mali poklopac onda se može skinuti kompletan nosač sjenila koji je uglavljen u svoje postolje. Možda kada njega skineš ugledaš vijke njegovog postolja koje treba pritegnuti. Evo ti upute kako se skida.

 

Sjenilo.pdf

 

Inače na ovom linku sa ebay-a imaš slike pa možeš vidjeti kako on izgleda sa donje strane i kako je učvrščen na svoje postolje.

 

http://www.ebay.com/itm/2007-Renault-Megane-II-GT-2-0-Sun-Visor-Holder-Clasp-Bracket-8200262288-/371183005946?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item566c3b30fa&vxp=mtr

 

Nadam se da će ti ovo pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Taj središnji dio je plastika na plastici. Probaj odvojiti donji poklopac i staviti silikon sprej na spojeve ili malo izolir trake na ključna mjesta, gdje se plastike dodiruju...

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na savjetima! Jedino što je ovaj u ovome .pdf-u na vijak, a ja nemam vijak. Kada maknem tu plastiku da bi došao do vijka, nemam vijak :D

Neznam, možda se drži preko neke kopče, jel sam jučer bio u Baotiću i čovjek je rekao da je to normalno i da moj nema vijak na tome djelu :taz::freak6::blink:

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na savjetima! Jedino što je ovaj u ovome .pdf-u na vijak, a ja nemam vijak. Kada maknem tu plastiku da bi došao do vijka, nemam vijak :D

Neznam, možda se drži preko neke kopče, jel sam jučer bio u Baotiću i čovjek je rekao da je to normalno i da moj nema vijak na tome djelu :taz::freak6::blink:

 

Ovaj u pdf-u nije na vijak nego mu kacavida služi kao poluga (pogledaj ponovno).

Također na onom linku sa ebay-a se vide kopče koje drže nosač. Očito sa kacavidom pritisne kopču i onda sve ide vani.

Link to comment
Share on other sites

Čini se da je Smuchac imao pravo, jučer sam zamjenio desni hidroulični i na getribi nosać motora i izgleda je to bio večinski uzrok problema. No i dalje se kod nižih okretaja čuje vibriranje istoga, za vikend ću se pozabaviti time.

 

Evo tomo28 ipak je bio nosač!!!!!?????!?!?!?!!?!?!?!!!!???!!!!!!!!!! ;)

 

Hvala na pomoći, javim ako sam nešto uspio! :)

Edited by mlugaric
Link to comment
Share on other sites

Kod mene isti problem, samo na nižim okretajima (oko 1000 do 1300). Cijela kabina mi počne vibrirati, plastika lagano škripi. Vjerojatno je neki od nosača motora otišao?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sorry zaboravio sam napisati, svoj sam problem riješio zamjenom nosača motora(gore sam spomenuo), a ostalo drmanjesam riješio izolir trakom i komadom kartona :D, kao npr. centralno hvatište onih "suncobrana", malo sam odispod nagurao kartona i izolir trake.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.